Niepodległa

mgr Anna Widz

gabinet obok sali nr 15a

NIEPODLEGŁA

28 listopada br. odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego Projektu „Niepodległa”, który był ściśle związany z niezwykłą dla nas Polaków rocznicą – 100- leciem odzyskania Niepodległości. Od 15 września w naszej Szkole realizowano 23 przedsięwzięcia, w których udział wzięła niemal cała społeczność szkolna: w samych tylko konkursach uczestniczyło 500 uczniów, w przygotowanie działań projektowych zaangażowało się 26 nauczycieli. Nasz projekt odnotował ponad 5 tys. czytań na stronie internetowej Szkoły. Trzy działania realizowane w ramach Projektu "Niepodległa" zostały zgłoszone do IX edycji konkursu "PROJEKT Z KLASĄ!" organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era i opublikowane na ich stronie internetowej.

Na uroczystości pojawił się pan Ryszard Pawka, dyrektor Szkoły oraz panie wicedyrektor: Iwona Wąsik i Marta Martyniuk. Rada Rodziców, główny fundator nagród, reprezentowana była m.in. przez panią Joannę Andrzejewską, która wraz z dyrekcją i koordynatorami konkursów wręczała nagrody laureatom.

Program gali podsumowującej, prowadzonej przez p. Jolantę Sawę, był bardzo napięty. Obok części artystycznej, na którą składał się występ chóru pod batutą p. Beaty Tokarczyk, goście mogli obejrzeć recytację uczniów z Klubu Młodych "Cogito", przygotowanych przez p. Ewę Rybę, prezentujących projekt Czytanie "Pana Tadeusza". Laureaci konkursu recytatorskiego różnych grup wiekowych oraz festiwalu piosenki patriotycznej prezentowali swoje utwory.

Priorytetowym celem gali było nagrodzenie uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach realizowanych w ramach Projektu "Niepodległa". Uczestnicy mogli także obejrzeć fotorelację przygotowaną przez p. Anna Trzos-Mularczyk z wszystkich działań, dzięki którym uczciliśmy wielki jubileusz Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dekoracje przygotowała p. Jolanta Wankiewicz, zaś o nagłośnienie zadbał p. Zbigniew.

Koordynatorzy Projektu "Niepodległa" serdecznie dziękują Dyrekcji Szkoły oraz wychowawcom i nauczycielom za tak liczne zaangażowanie się we wszystkie propozycje projektowe: zorganizowanie konkursów, zachęcenie i przygotowanie uczniów, udekorowanie sal i korytarzy naszej Szkoły. Radzie Rodziców i zewnętrznym fundatorom dziękujemy za wsparcie finansowe Projektu. Wszystkim uczniom naszej Szkoły, zwłaszcza tym, którzy wzięli czynny udział w proponowanych przedsięwzięciach, gratulujemy postawy patriotycznej i życzymy dalszych sukcesów.

Podsumowując należny jeszcze podkreślić, że obok wielu walorów dydaktycznych naszego Projektu, osiągnęliśmy coś więcej: stworzyliśmy Projekt, który wrósł w naszą szkolną społeczność, zaangażował nauczycieli różnych przedmiotów i ogromną liczbę uczniów. Pokazaliśmy, że robiąc coś wspólnie możemy wiele osiągnąć.

Koordynatorzy Projektu "Niepodległa":
Ewa Ryba