Konkurs Prymasowski

KONKURS PRYMASOWSKI 2019

XIX Konkurs Prymasowski
„CZAS TO MIŁOŚĆ”

Nasza Szkoła po raz XIX organizuje Ogólnopolski Konkurs poświęcony swojemu Patronowi, Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu – Prymasowi Tysiąclecia. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „CZAS TO MIŁOŚĆ”. Wydarzenie od dłuższego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce.

W tym roku towarzyszy nam myśl naszego Patrona: „Ludzie mówią - «czas to pieniądz». Ja mówię inaczej - «czas to miłość». Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa”. Proponujemy sześć tematów poświęconych wartości czasu, miłości jako służby drugiemu człowiekowi, różnych form spędzania wolnego czasu oraz aktywności wolontaryjnej w najbliższym środowisku. Prace można nadsyłać w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej oraz multimedialnej. W edycji po raz pierwszy proponujemy uczniom realizację tematów również w formie filmu amatorskiego oraz plakatu. Wszystkie potrzebne informacje zostały umieszczone w regulaminie.

Serdecznie zachęcamy nauczycieli oraz uczniów, aby poprzez udział w Konkursie, podjąć refleksje nad myślą wielkiego Polaka, na którego beatyfikację wraz z całym Kościołem w Polsce oczekujemy.

ZMIANA TERMINU NADSYŁANIA PRAC:
do 30 kwietnia br. (wtorek).
Decyduje data stempla pocztowego.

koordynatorzy Konkursu
Ewa Ryba

WYNIKI XIX edycji

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU