Sukces naszych uczniów na Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów.

Fryderyk Sucharczuk (3b) został laureatem VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Tytuły finalistów uzyskali: Piotr Borowski (3b), Krzysztof Łukasik (3b) i Wojciech Kłopotek (2b).

Ubiegłoroczny laureat zawodów indywidualnych OIG - Piotr Borowski (3b) - w tym roku startując w zawodach drużynowych zajął ze swoim zespołem 2 miejsce w kraju. Lepsi od lubelskich programistów okazali się tylko uczniowie z Gimnazjum nr 42 w Warszawie.

Zawody drużynowe polegają rozwiązaniu ośmiu bardzo trudnych zadań z pogranicza matematyki, algorytmiki i programowania. Mając do dyspozycji tylko dwa komputery czteroosobowy zespół musi wykazać się umiejętnością zespołowego rozwiązywania problemów. Drużyna przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli z naszej szkoły we współpracy z Domem Kultury „Pod akacją”.