Laureaci ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Sprachdok

NiemieckiUczennice Kinga Wołącewicz z kl. 3 e i Justyna Seebörger z kl. 1 a uzyskały tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor.

Konkurs uwzględniał, między innymi, elementy wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego (Landeskunde) i tematy związane z tamtejszymi sposobami obchodzenia różnych uroczystości. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Każdy uczestnik konkursu jest jednocześnie uczestnikiem programu Łowimy Talenty 2013/14.

Karolina Klempka z kl. 1 b zajęła 2 miejsce, Alicja Kleban - 11 miejsce i Konrad Wiechnik 16 miejsce w województwie lubelskim. w ww. konkursie.

Serdeczne gratulacje!