Konkurs Recytatorski

Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Żołnierze Wyklęci"

1. I etap Konkursu przebiega w gimnazjach.

2. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: recytacja oraz wokalno-instrumentalna.

3. Każdy uczestnik wybiera jedną kategorię: dwie recytacje lub dwa wykonania wokalno-instrumentalne, ew. jedna recytacja i jedno wykonanie wokalno-instrumentalne.

4. Repertuar obejmuje teksty poetyckie Żołnierzy Wyklętych oraz ich wspomnienia.

5. W kategorii recytacji każdy uczestnik prezentuje jeden dowolnie wybrany utwór poetycki i jeden fragment pamiętnika, wspomnień lub relacji. Testy muszą być opanowane pamięciowo. Łączny czas prezentacji nie może przekraczać 3 minut.

6. W kategorii instrumentalno-wokalnej każdy uczestnik wykonuje kompozycję własną do wybranego utworu poetyckiego. Występ nie może przekraczać 3 minut.

7. Prezentację ocenia jury wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- interpretacja tekstu
- kultura słowa (kompozycja)
- ogólny wyraz artystyczny.

8. Każde kryterium podlega ocenie oddzielnie od 1 do 6 punktów.

9. Zgłoszenia uczestników biblioteka Gimnazjum przyjmuje do 15 grudnia 2014 r.

10. Szkolny etap konkursu odbędzie się w połowie stycznia 2015 r.

11. Z laureatów jeden lub dwóch będzie reprezentować Szkołę na II etapie (wojewódzkim) konkursu w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie, który odbędzie się 17 marca 2015 r. o godz. 9.00.

12. Za udział w konkursie każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i nagrodę książkową. Dodatkowo w konkursie wojewódzkim nagrody książkowe otrzymają opiekunowie laureatów.

Serdecznie zapraszamy

Konkurs odbywa się pod patronatem lubelskiego Oddziału IPN, Fundacji Niepodległości oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Sugerowana bibliografia i materiały repertuarowe znajdują się w bibliotece Gimnazjum.

Anna Czapska