Międzynarodowe polsko-niemieckie spotkanie młodzieży

NiemieckiW dniach od 2.06. do 6.06.2015r. odbędzie się w naszej szkole międzynarodowe polsko-niemieckie spotkanie młodzieży. W spotkaniu weźmie udział 12 osobowa grupa naszych gimnazjalistów z klas 2a, 2b, 3b, 3d, 3e oraz uczniowie z Willy Brandt Gesamtschule z Kolonii.
Celem spotkania jest integracja młodych Polaków i Niemców z zaprzyjaźnionych szkół, które od 2013r. współpracują podczas realizacji projektów międzynarodowych w ramach konkursu "Begegnung mit Osturopa", co zaowocowało trzykrotnym wygraniem kolejnych edycjach tego konkursu. W roku 2013r. nasi uczniowie odwiedzili szkołę w Kolonii. W tym roku młodzież niemiecka będzie gościła w Lublinie i weźmie, między innymi wspólnie z młodzieżą polską, udział w warsztatach historycznych zorganizowanych we współpracy z Państwowym Muzeum na Majdanku.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Gimnazjum nr 24 za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia.

Przedsięwzięcie przygotowały panie Iwona Rzymowska - Hołysz i Halina Nowicka.