62. edycja konkursu "Begegnung mit Osteuropa" rozstrzygnięta!

Niemiecki
Nasze uczennice laureatkami 62. edycji międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa"

Z wielką radością informujemy, że uczennice Weronika Gołębiowska kl. 2a, Natalia Bieżyca kl. 2a , Natalia Kozioł kl. 2a, Dominika Sekulska kl 2c i Olga Lipska kl. 2c zostały laureatkami 62. edycji międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa". Nagrodzona praca została przygotowana we współpracy z uczniami z Willy - Brandt - Gesamtschule z Kolonii pod nadzorem pań Haliny Nowickiej i Iwony Rzymowskiej - Hołysz.

Na konkurs wpłynęło ogółem 1700 prac z Nadrenii Westfalii i Europy Środkowo - Wschodniej wykonanych przez 5800 uczniów. Praca naszych uczennic znalazła się w gronie 36 nagrodzonych prac.

W dniach od 08.06. do 13.06 2015r. Weronika Gołebiowska z kl. 2 a uczestniczyła pod opieką nauczycielki j. niemieckiego Iwony Rzymowskiej - Hołysz w wycieczce dla laureatów 62. edycji konkursu "Begegnung mit Osteuropa"do Münster w Niemczech. Wycieczka miała charakter międzynarodowego spotkania młodzieży, w którym wzięli udział nagrodzeni uczniowie z krajów Europy Środkowo - Wschodniej (Polska, Ukraina, Rosja, Rumunia, Łotwa i Chorwacja).

Najważniejszym dniem międzynarodowego spotkania młodzieży była uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu z Nadrenii - Westfalii oraz Europy Środkowo - Wschodniej w Oer - Erkenschwick. Podczas uroczystości mieliśmy okazję spotkać się z uczniami z Kolonii, których tydzień wcześniej gościliśmy w Lublinie.
W programie pobytu w Niemczech znalazły się między innymi wizyta w siedzibie Rządu Okręgowego w Münster, zwiedzanie muzeum Zagłębia Ruhry w Essen oraz wycieczka do Movie - Parku w Bottrop.

Poniżej link do relacji z uroczystości w języku niemieckim, gdzie można obejrzeć nagrodzone prace.

www.schuelerwettbewerb.eu

Zapraszamy do udziału w 63. edycji konkursu, którego motto brzmi "Ein Europa - viele Gesichter".

Iwona Rzymowska - Hołysz

Weronika kl. 2a :

"Wyjazd do Niemiec uważam za bardzo udany. Na pewno chciałabym go kiedyś powtórzyć. Wycieczka do Münster to była nie tylko dobra okazja do poćwiczenia języków, ale też do poznania nowego miejsca i innych laureatów. Podczas wyjazdu miałam również okazję zobaczyć inne projekty i wygrane prace. Zwiedziłam też miasto i inne ciekawe obiekty w okolicy Münster. Według mnie najbardziej atrakcyjnym punktem programu był pobyt w parku rozrywki "Movie Park". Spędziliśmy tam prawie cały dzień. Wszystkie atrakcje podczas wycieczki zrobiły na mnie wrażenie i na pewno je zapamiętam, tak jak moich nowych przyjaciół z Ukariny, Rumunii, Chorwacji i z Łotwy :)"