ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

14. 10. 2015 r. w murach Gimnazjum nr 24 w Lublinie uroczyście obchodzono Święto Edukacji Narodowej, podczas którego podziękowania i życzenia dla nauczycieli wyrażono słowami najpiękniejszych polskich utworów lirycznych.
Tradycją Szkoły jest też to, że w tym dniu pierwszoklasiści składają ślubowanie, stając się częścią społeczności uczniowskiej. Podczas świętowania sensacją była wizyta dwóch osobistości z czasów... Zygmunta Augusta Poniatowskiego, panów Hugona Kołłątaja oraz Marcina Poczobutta-Odlanickiego, orędowników reformy oświaty. Wizytację podsumowano wręczeniem szkole certyfikatu poświadczającego najwyższą jakość kształcenia i wychowania w placówce.
Za scenariusz i reżyserię należą się wielkie brawa Pani Izie Gawareckiej, nauczycielce języka polskiego.