Gimnazjum nr 24 w Lublinie

wicedyrektor do spraw klas IV, VII SP
oraz III gimnazjalnych

Ostatni taki bal

W sobotę 12.01.2019 odbył się w naszej szkole ostatni bal w historii Gimnazjum nr 24.

Od godziny 16-tej na sali gimnastycznej trwały zdjęcia grupowe poszczególnych klas wraz z wychowawcami i dyrekcją. Część oficjalną imprezy rozpoczęła młodzież podziękowaniami dla wychowawców z okresu klas 1-3, 4-6 oraz obecnych. Rodzice jako organizatorzy przywitali wszystkich obecnych, przedstawili sponsorów balu i zachęcili młodzież do mądrej, radosnej zabawy. Pan Dyrektor otworzył oficjalnie bal i zaprosił do poloneza. Młodzi w eleganckich strojach wykonali ten tradycyjny taniec - w trzech turach do dwu różnych melodii. Kibicowali im rodzice, którzy przybyli na otwarcie balu. Po smacznym poczęstunku młodzież wróciła na parkiet i z wielkim zaangażowaniem odtańczyła „Belgijkę”, zapraszając do wspólnej zabawy także chętnych nauczycieli. Była to świetna rozgrzewka przed balem, a potem już zabawa trwała właściwie bez przerwy.

DJ Paweł miał świetny kontakt z uczestnikami, porywał gorącymi rytmami do tańca, różnych zabaw i konkursów, muzycznie chyba wszyscy byli zadowoleni. W trakcie zabawy można było również zrobić sobie śmieszne zdjęcia w foto-budce, a pan fotograf uwieczniał chętnych na koleżeńskich zdjęciach na tle okolicznościowej dekoracji „Bal gimnazjalny 2019”. Rodzice czujnym okiem pełnili dozór nad całością imprezy.

Oczywiście nie obyło się bez bałaganu, huku pękających balonów i rozlanych soków. Do północy rodzice i uczniowie sprawnie uprzątnęli część dekoracji, a stoły i krzesła wróciły na swoje miejsca w klasach. Dekoracje głównego korytarza pozostały – posłużą jeszcze na zabawach karnawałowych dla młodszych klas.

To była naprawdę udana zabawa. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowych przygotowań oraz sobotniego szaleństwa.

Katarzyna Łukasiuk
Przewodnicząca Rady Rodziców