MARATON LUBELSKI !!!

SportW niedzielę, 18 października 2015 r. wolontariusze z Gimnazjum nr 24 w Lublinie oraz G18 uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji kolejnej edycji lubelskiego maratonu " Bieg Chęć na Pięć".
Nasi wolontariusze pomagali zawodnikom zarówno na trasie biegu , jak i w depozycie gdzie przyjmowali rzeczy biegaczy.
Uczestnicy biegu startowali i finiszowali w okolicach Aqua Lublin (Al. Zygmuntowskie). Musieli pokonać 5000 metrów po lubelskich ulicach. W maratonie wzięło udział 526 osób a wśród nich nasza NATALIA ZYCH z klasy 2B.
WIELKIE GRATULACJE !!!

Opiekun wolontariuszy - mgr Małgorzata Molas

WOLONTARIUSZE G24 !!!!

SportDnia 15 października 2015r. w siedzibie Lubelskiego Centrum Organizacji Sportowych w Fundacji Rozwoju Sportu przy ul. Montażowej 16 w Lublinie, odbyło się pakowanie pakietów startowych dla maratończyków.
Wolontariusze naszego gimnazjum G24 wraz z wolontariuszami G18 wspólnie pracowali na rzecz niedzielnego maratonu pt. " Bieg Chęć na Pięć" .

Wolontariusze G24 :
- KRZYSZTOF BOROWSKI -1F
- WERONIKA TARKOWSKA -1F
- MARCELINA PODGÓRSKA -1F
- JOANNA KLICZKA -1F
- MARIA JAROCKA -1F
- KAROLINA GUZ- 2A
- WERONIKA PĘCZUŁA-2A
- WIKTORIA KOPEĆ -2E
- JULIA TOŚ -2E
- JUSTYNA KRAWCZYŃSKA -2E

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy, za tak szczytny cel i zapraszamy kolejne osoby !!!!

Opiekun: mgr Małgorzata Molas

WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE W ADAMOWIE !!!

SportDnia 07 października 2015r. w Adamowie, odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.
Naszą szkołę pojechało reprezentować 7 zawodników w rożnych kategoriach wiekowych.

Reprezentacja G24 :
DZIĘWCZETA
Dystans 1000m - ALEKSANDRA OPOKA -1F ( 28 miejsce na 60 startujących zawodniczek )
Dystans 1500m:
- NATALIA ZYCH -2B ( 4 miejsce na 123 startujące zawodniczki )
- PATRYCJA GRUSZKOWSKA- 3B ( 5 miejsce na 123 startujące zawodniczki )
- KLAUDIA GRUSZKOWSKA- 3B ( 41 miejsce na 123 startujące zawodniczki )
- AGATA CZERNAŚ-3B ( 46 miejsce na 123 startujące zawodniczki )

CHŁOPCY
Dystans 2000m :
- KAROL BRODZIAK ( 5 miejsce na 151 startujących zawodników )
- MACIEJ LIS - 2B ( 87 miejsce na 151 startujących zawodników )
GRATULUJEMY udanego startu i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun zawodników: mgr Małgorzata Molas

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 2015r.

SportDnia 01 października 2011r. w wąwozie na Kalinowszczyźnie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt w ramach Gimanzjady Miasta Lublin 2015/2016. Do rywalizacji stawiło się 13 szkół gimnazjalnych z całego Lublina. Jak co roku wyznaczona trasa przez organizatorów, nie jednej zawodniczce sprawiła wiele trudności. Jednak nasze Kochane dziewczyny z Gimnazjum nr 24 dzielnie wywalczyły bardzo dobre III miejsce w Lublinie.

Skład reprezentacji:

1. NATALIA ZYCH -2B
2. PATRYCJA GRUSZKOWSKA - 3B
3. KLAUDIA GRUSZKOWSKA -3B
4. AGATA CZERNAŚ -3B
5. NATALIA OLESZCZYŃSKA -2F
6. SYLWIA CELIŃSKA -2F
7. BARBARA OŚKO -1A
8. WERONIKA MAZUREK- 1B
9. ALEKSANDRA OPOKA -1F
10. MAŁGORZATA WARDA - 3B
11. WERONIKA WÓJTOWICZ- 3C

Wielkie dzięki dziewczyny za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun drużyny: mgr Małgorzata Molas

Sztafeta chłopców wystartowała dzień później , 02 października 2015r. Do rywalizacji stawiło się 17 szkół gimnazjalnych z całego Lublina. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce i jest to najlepszy wynik w tej dyscyplinie od początku naszego gimnazjum !!! Chłopcom również dziękujemy za udział w zawodach szkolnych i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun drużyny: mgr Wojciech Suwała

SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

TurystykaDnia 10 października odbył się rajd pieszy Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej.
Wyruszyliśmy ze stacji PKP Lubartów w stronę Nowodworu a następnie udaliśmy się do Skrobowa. W Skrobowie od 1944 r. znajdował się obóz NKWD. W miejscu tym internowano 513 oficerów i żołnierzy AK z całej Polski, głównie z Lubelszczyzny, Wileńszczyzny, Nowogródczyzny, okolic Lwowa i Polesia. W większości byli to żołnierze 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, ale wśród więźniów znaleźli się także powstańcy warszawscy oraz członkowie oddziału partyzanckiego Roberta Satanowskiego "Jeszcze Polska nie zginęła" Batalionów Chłopskich. Obóz był podporządkowany Głównemu Zarządowi Informacji WP, którego szefem był płk. Piotr Kożuszko, wieloletni funkcjonariusz sowieckich służb specjalnych (OGPU, NKWD i SMIERSZ).
Następny rajd odbędzie się 7 listopada.
Do zobaczenia na szlaku!!!

"Przeciętny nauczyciel mówi.
Dobry wyjaśnia.
Znakomity nauczyciel daje przykład,
ale ten wielki - inspiruje"
W.A.Ward

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
pragnę podziękować Państwu za wielki wysiłek
w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy naszej szkoły.
Życzę, aby wszystkie dni w roku szkolnym były radosne, spokojne, pełne zadowolenia,
ale i odpowiedzialności za edukację oraz wychowanie młodzieży.
Wszystkim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły
pragnę złożyć życzenia radości i satysfakcji z pracy,
dumy z wychowanków oraz powodzenia w życiu osobistym.

Ryszard Pawka

OGŁOSZENIE

14 października jest szczególnym dniem nie tyko dla pracowników oświaty, ale również dla pierwszoklasistów. Tego dnia odbędzie się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 50 i Gimnazjum nr 24.

Organizacja ślubowania

• 8:30 ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum 24
  • 9:30 część artystyczna dla klas 4-6 SP50
  • 10:30 ślubowanie klas 1a, 1b, 1c, 1d, 1e SP50
  • 12:00 ślubowanie klas 1f, 1g, 1h, 1i SP 50

Jednocześnie przypominamy, że na podstawie art. 74 Karty Nauczyciela 14 października jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy.