Wielka integracja wszystkich klas pierwszych !!!!

TurystykaDnia 29 września 2015r. z parkingu szkolnego ruszyły 4 wypełnione autokary naszymi pierwszoklasistami wraz z wychowawcami i opiekunami na Wielką Integrację do Wysokiego :)

Początek był może nieśmiały, ale animatorzy szybko rozkręcili zabawę. Gry , zabawy, nagrody, kupa śmiechu, wysiłku i sprytu , to czekało na dzieciaki na ogromnym terenie zielonym w Wysokim.

Wszyscy znaleźli coś dla siebie !

Jedni piekli kiełbaski przy ognisku, zajadali się hamburgerami, inni wykazywali się i rywalizowali w rozmaitych konkurencjach sportowych i konkursach. Reszta grała w tenisa stołowego, w piłkę nożną , piłkę siatkową , strzelała z łuku, z wiatrówki do celu, huśtała się, zjeżdżała , skakała na trampolinie, walczyła z workiem treningowym. Jednym słowem, super zabawa.

Pogoda i humory dopisały :) Czekamy na kolejne wycieczki !!!

- mgr Małgorzata Molas
- mgr Jolanta Przewęda
- mgr Adam Aleksandrowicz
- mgr Bożena Fitzerman
- mgr Iwona Rzymowska-Hołysz
- mgr Agnieszka Lenarczyk
- mgr Katarzyna Pietrzak
- mgr Grzegorz Sawiarski
- mgr Michał Janczarek

English Drama Club

VideoW czerwcu bieżącego roku grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w I Przeglądzie Teatrów Anglojęzycznych English Drama Fest'' zorganizowanym przez Gimnazjum nr 10.

Nasze przedstawienie, „The Merchant of Venice” Williama Szekspira, spotkało się z bardzo miłym przyjęciem publiczności. Zachęceni tym sukcesem założyliśmy klub teatralny, w którym planujemy pracować nad kolejnymi przedstawieniami i akcjami teatralnymi w języku angielskim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wspólnej zabawy. Zachęcamy również do obejrzenia naszego czerwcowego przedstawienia! Można je znaleźć w zakładce English Video Corner.

Dorota Janowska

Wycieczka ornitologiczno -wędkarska nad Wisłę!!!.

TurystykaDnia 23 września 2015r. odbyła się wycieczka ornitologiczno -wędkarska nad Wisłę.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie przepięknych widoków rozpościerających się na Józefów nad Wisłą.
Następnie cała grupa dzięki p. Grzegorzowi Sawiarskiemu przeprawiła się na drugą stronę rzeki do Obozu Ornitologicznego w Kaliszanach. Tam uczniowie obserwowali wszelkie czynności , które należą do ornitologa po złapaniu ptaszka. Oznakowane ptaki uczniowie mieli okazje sami wypuścić :)
Ponadto mogli poobserwować czaple , mewy i inne ptaki przez lunetę.
Następnie wszyscy udaliśmy się na Kolczyn nad Wisłą na pieczenie kiełbasek, gry rekreacyjne i owocne wędkowanie !!!
Zawody wędkarskie wygrał p. Grzegorz Sawiarski i Artur Podstawka z kl. 2b :)
Wycieczkę uwżamy za bardzo udaną.
- p. Grzegorz Sawiarski
- p. Małgorzata Molas

Integracyjny rajd rowerowy klasy 1F !!!!

SportW środę 17 września 2015r. odbył się rajd rowerowy nad Zalew Zemborzycki. Uczniowie klas 1f wraz z wychowawcą wybrali się na integrację klasową. Część rowerzystów pokonała trasę wokół zalewu ,a druga wybrała odpoczynek na Słonecznym Wrotkowie .
Rajd uważamy za bardzo udany. Czekamy na pogodę i następną wyprawę, pewnie na wiosnę :)
- wychowawca Małgorzata Molas,
- Pan Dyrektor Ryszard Pawka,
- Pani Małgorzata Minczenko.

SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

TurystykaDnia 19 września odbył się rajd pieszy Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Wyruszyliśmy pociągiem do Pożoga, a stamtąd pieszo do Zbędowic.
Dnia 22 listopada 1942 roku oddział SS dokonał pacyfikacji Kolonii Zbędowice. Tego dnia zamordował co najmniej 80 osób, w tym kobiety, starców, a nawet niemowlęta. Po dokonaniu zbrodni Niemcy obrabowali wieś, a następnie doszczętnie ją spalili.
Akcja, której nadano miano "Krwawej środy", miała być odwetem za działania polskiego ruchu oporu na tym terenie. Była przeprowadzona w dniach 18-24 listopada 1942 r. w Kazimierzu Dolnym i jego okolicach.
Ze Zbędowic dotarliśmy do Parchatki, a stamtąd busem do Kazimierza Dolnego. Tam również odwiedziliśmy miejsce upamiętniające ofiary "Krwawej środy".
Następny rajd odbędzie się 10 października.
Do zobaczenia na szlaku!!!

HAPPY BIRTHDAY, HERBERT!

HumaniściZ okazji 91. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta Fundacja Centrum Solidarności zorganizowała w dniach 8 i 9 września warsztaty edukacyjne poświęcone poecie. Wzięli w nich udział także uczniowie naszego gimnazjum.
Na Placu Litewskim powstało Miasteczko Herberta złożone z kilku stanowisk. Uczniowie mogli m.in. posłuchać wierszy w wykonaniu samego autora, stworzyć torbę z cytatem odbitym techniką sitodruku czy też wykonać plakietkę z wizerunkiem mistrza. W Miasteczku zaplanowano grę w Scrabble z hasłami związanymi z twórczością Herberta. Inni oddali się sztuce rysowania komiksów opartych na twórczości poety. Był też czas na wnikliwą analizę fragmentów poezji.
Każdy mógł zostawić ślad swego uczestnictwa w warsztatach, sadząc tulipana. Czekamy na wiosnę, aż kwiaty wzejdą radośnie na Herbertowskiej rabatce.

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna "OLIMPUS"

HumaniściInformujemy, że dnia 10 listopada odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Zachęcamy Was do udziału. Zgłoszenia przyjmuje pani Justyna Kierepka do dnia 15 października.