Wyniki konkursu "Sprachdoktor"

NiemieckiUczniowie naszego gimnazjum zajęli wysokie miejsca w kraju i województwie lubelskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego " Sprachdoktor" organizowanym przez Łowcy Talentów Jersz.

Uczennice Magdalena Bulenda z kl. 1 b oraz Aleksandra Cieślak z kl. 3 c otrzymały dyplomy za uzyskanie "dobrego wyniku" w konkursie.
Lokaty w pierwszej dziesiątce w w województwie lubelskim zajęli:
Karolina Klempka 2 b (2 miejsce)
Bartosz Szymanek 3 a i Karolina Dębek 3 b (8 miejsce)

Gratulujemy wyników! Dziękujemy Radzie Rodziców za za sponsorowanie udziału uczniów w koknkursie.

Laureatka konkursu "Galileo" z j. niemieckiego

NiemieckiLaureatka Konkursu "Galilieo" z j. niemieckiego

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczennica klasy I b Magdalena Bulenda (tegoroczna finalistka Konkursu J. Niemieckiego KO) - została laureatką ogólnopolskiego konkursu "Galileo" z języka niemieckiego.

Magda zajęła 3 miejsce w kraju uzyskując tytuł laureata i nagrodę książkową. Uczennicę przygotowała do konkursu pani Halina Nowicka.

Gratulacje!

Rajd pieszy

TurystykaDnia 21 marca odbył się rajd pieszy Krainą Lessowych Wąwozów. Trasa wiodła wąwozem "Norowy Dół", płaskowyżem kazimierskiego przedmieścia Góry, a następnie jednym z najpiękniejszych wąwozów "Korzeniowy Dół". Dalej wędrowaliśmy doliną Grodarza, w którym utopiliśmy Marzannę.
Następny rajd odbędzie się 18 kwietnia.
Do zobaczenia na szlaku!!!

Internationales Jugendworkcamp Bergen Belsen 2015

NiemieckiW dn. 23.03. - 02.04. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział jako polska delegacja w międzynarodowym obozie młodzieżowym w Niemczech - Internationales Jugendworkcamp Bergen Belsen 2015, w Oldau k. Hanoweru (Niedersachsen), na który przyjechała młodzież z 9 krajów: Niemiec, Litwy, Rosji, Słowacji, Polski, Białorusi, Holandii, Izraela i RPA.

Zajmowaliśmy się problematyką wojny, zagłady, rasizmu i dyskryminacji, zwiedzaliśmy multimedialną wystawę w miejscu pamięci Bergen Belsen, pracowaliśmy w grupach tematycznych, tworzyliśmy prezentacje, mieliśmy spotkanie ze świadkiem historii, p. Yvonne Koch, zwiedzaliśmy Hanower i pobliskie miasteczko Celle. Wszystko odbywało się w jęz. angielskim i niemieckim, byliśmy zakwaterowani w pokojach międzynarodowych, więc szybko okazało się, jak przydaje się znajomość języków obcych. Wspólne zajęcia, gry i zabawy integracyjne organizowane przez 10-osobowy zespół prowadzący, ciekawe warsztaty tematyczne kierowane przez pracowników miejsca pamięci i bardzo dobra atmosfera sprawiły, że szybko zżyliśmy się ze sobą i żal było wyjeżdżać.

TU CZYTAJ CAŁOŚĆ

OGÓLNOPOLSKI KONKURS

Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia
Patronem Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie
Hasło XV edycji: "Rodzina Bogiem silna"

pod Honorowym Patronatem

- Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika
- Dyrektora Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Marty Wójcik
- Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka
- Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza

Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Forma: literacka, plastyczna lub prezentacja multimedialna.

Tematy konkursu:

1. Rodzina jako wartość najwyższa - przedstaw temat wykorzystując słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego i własne przemyślenia.
2. Jakie problemy dzisiejszych rodzin byłyby obiektem troski Prymasa Tysiąclecia?
3. Dziękuję Prymasowi za...

Życzenia Wielanocne

Wesołych Świąt

Niech okres Wielkanocy
będzie dla Państwa
czasem refleksji i wytchnienia,
a serdeczne spotkania w gronie rodziny
i przyjaciół niech staną się źródłem otuchy
i wiary w realizację marzeń.

Wszystkim Pracownikom, Uczniom i Rodzicom
życzy Ryszard Pawka - Dyrektor Szkoły

ZWYCIĘŻCZYNI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

HumaniściWeronika Misztal z klasy III b zajęła 1. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Żołnierzy Wyklętych organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej. Uczennicę przygotowała pani Jolanta Migdał. Gratulujemy sukcesu!