SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI

SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI

W związku z 75. rocznicą masowych deportacji Polaków w głąb Związku Sowieckiego biblioteka Gimnazjum nr 24 w Lublinie zorganizowała spotkanie uczniów klas II z Sybirakami. Nasza szkoła gościła dwóch członków Związku Sybiraków: p. Krystynę Świrniak-Mateuszuk oraz p. Janusza Pawłowskiego, obecnego prezesa oddziału lubelskiego. Podzielili się oni z młodzieżą swymi wspomnieniami z Kazachstanu, gdzie spędzili najstraszniejsze 6 lat swego dzieciństwa.

CZYTAJ CAŁOŚĆ
Anna Kowalczyk

w Gimnazjum nr 24 w Lublinie

26 marca 2015r. (czwartek)
godz. 16.00 - 18.00

• spotkanie z dyrekcją szkoły - informacje o ofercie edukacyjnej gimnazjum na rok szkolny 2015/2016,
• zwiedzanie szkoły w towarzystwie gimnazjalistów.

REKRUTACJA DO GIMNAZJUM

Szanowni Rodzice!

Od 16 do 31 marca 2015r. (do godz. 15.00) możecie Państwo dokonać zgłoszenia Waszego dziecka do szkoły obwodowej za pośrednictwem strony lublin-gim.edu.com.pl

Do klasy pierwszej publicznego gimnazjum z określonym obwodem przyjmuje się z urzędu młodzież zamieszkałą w tym obwodzie na podstawie zgłoszenia.
Wniosek zgłoszeniowy można wypełnić:
- korzystając ze strony internetowej lublin-gim.edu.com.pl, przycisk "zgłoś kandydaturę",
- w formie papierowej, w sekretariacie gimnazjum obwodowego.
Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie gimnazjum obwodowego.

System informatyczny posiada dane dzieci zameldowanych na terenie Miasta Lublin.
Jeżeli numer PESEL Waszego dziecka nie jest ujęty w rejestrze systemu informatycznego, a jesteście Państwo zameldowani lub zamieszkujecie w obwodzie gimnazjum należy pobrać czysty wniosek, wydrukować go, wypełnić, podpisać i dostarczyć do sekretariatu szkoły obwodowej. W tej sytuacji szkoła rozpatrzy wniosek i zweryfikuje zamieszkanie dziecka w obwodzie szkoły.

W dniach 4-29 maja br. odbędzie się rekrutacja uzupełniająca (na wolne miejsca) dla dzieci zameldowanych (zamieszkałych) poza obwodem szkoły.

W wyniku rekrutacji elektronicznej przyjmowani są uczniowie do danego gimnazjum, a nie do poszczególnych klas.

Załączniki:

Zarządzenie nr 10 Kuratora Oświaty - o rekrutacji
Regulamin rekrutacji do Gimnazjum nr 24 w Lublinie
Terminy rekrutacji do gimnazjum

Spełnienia wszystkich marzeń,
zadowolenia z siebie,
radości życiowej
i aby każdy kolejny dzień
był Dniem Kobiet
życzę Wam .... wspaniałe,
niepowtarzalne Panie!

Niech życzenia te płyną do wszystkich kobiet - Pań Dyrektorek, Wychowawczyń, Nauczycielek i innych Pań pracujących w naszej szkole; do Mam i Babć posyłających do nas swoje pociechy i do najmłodszych kobietek - naszych uczennic.

Życzy Ryszard Pawka - Dyrektor Szkoły

Mamy laureatów Konkursu Języka Niemieckiego KO

Niemiecki
Mamy laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!

Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że 3 uczennice naszego gimnazjum odniosły sukces w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Uczennice Aleksandra Cieślak z klasy 3 c i Justyna Seeborger z klasy 2 a zobyły tytuł laureata tego konkursu. Justyna zdobyła ten tytuł już po raz drugi. Magdalena Bulenda z klasy 1 b uzyskała tytuł finalisty.
Uczennice przygotowały do konkursu panie Iwona Rzymowska - Hołysz i Halina Nowicka.

Gratulujemy uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Konkursy

NewsyZ przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów Gimnazjum nr 24 w dwóch konkursach z języka angielskiego. W konkursie Olimpus laureatami zostali: Konrad Wiechnik 3B (maksymalna ilość punktów!), Karol Dolepski 3B, Natalia Dumicz 3B, Paulina Kasperek 3B, Gabriela Bednarske 3B, Bartłomiej Guz 3B, Julia Rak 3E, Olga Wolińska 3E, Jakub Mróz 2A, Kacper Madejczyk 2A, Eva Paruch 2C oraz Wiktoria Kopeć 1E.

W Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowanej online troje uczniów przeszło do II etapu. Są to: Wojciech Kłopotek 3B, Karol Dolepski 3B oraz Magdalena Bulenda 1B.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

SUKCES W KONKURSIE "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - BOHATEROWIE NIEZŁOMNI"

HumaniściWeronika Prażmo z kl. II e została laureatką II miejsca w regionalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni". Celem konkursu jest upamiętnienie żołnierzy Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Pracę literacką pt. "Piekło na ziemi - wspomnienia Marianny Jarosz - Krasnodębskiej" uczennica pisała pod kierunkiem pani Justyny Kierepki.
Weronice gratulujemy kolejnego sukcesu!