Wyniki konkursu j. niemieckiego "Deutschfreund 2014"

Niemiecki
Wyniki ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Deutschfeund 2014"

Uczniowie naszego gimnazjum odnieśli sukces w Ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Deutschfreund 2014. Justyna Seebörger 2 a została laureatką konkursu. Uczennice Karolina Klempka 2 b i Aleksandra Cieślak 3 c zajęły 2 miejsce w woj. lubelskim, Magdalena Bulenda 1 b, Maciej Smala 2 c zajęli 3 miejsce w województwie lubelskim. Na miejscach w pierwszej "dziesiątce" znaleźli się uczniowie: Konrad Wiechnik i Bartosz Szymanek .

Serdecznie gratulujemy wyników.

SZLAKIEM DWORÓW I PAŁACÓW ZIEMI LUBELSKIEJ

TurystykaDnia 6 grudnia 2014 roku odbył się rajd pieszy doliną Bystrzycy.

W Piotrowicach obejrzeliśmy dwór Kajetana Koźmiana - poety, krytyka literackiego, wybitnego przedstawiciela klasycyzmu w literaturze polskiej. Stamtąd wyruszyliśmy do Żabiej Woli. Po drodze podziwiliśmy jedne z największych na Wyżynie Lubelskiej źródeł (biją z mocą 60 litrów na sekundę). W Osmolicach znajduje się jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowo- parkowych na Lubelszczyźnie. Obejrzeliśmy klasycystyczny pałac z I połowy XIX wieku oraz park o pięknej, romantycznej formie. W Pszczelej Woli zwiedziliśmy Skansen Pszczelarski z oraz zespół dworsko-parkowy rodziny Rohlandów.

Pogoda dopisała i humory też. Następny rajd już 17 stycznia.

Do zobaczenia na szlaku!!!

3 uczennice naszego gimnazjum w finale Konkursu J. Niiemieckiego

NiemieckiZ ogromną radością i satysfakcjęą informujemy, że trzy uczennice naszego gimnazjum zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Sedecznie gratulujemy Justynie Seebörger z kl. 2 a, Aleksandrze Cieślak z klasy 3 c oraz Magdalenie Bulenda z kl. 1 b. Życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

Uczennice przygotowały do konkursu panie Iwona Rzymowska - Hołysz i Halina Nowicka.

Laureatka olimpiady przedmiotowej OLIMPUS z języka niemieckiego

NiemieckiLaureatka olimpiady przedmiotowej "Olimpus"

Justyna Seebörger z klasy 2 a została laureatką sesji jesiennej olimpiady przedmiotowej "Olimpus" z języka niemieckiego.
Udział uczniów w ww konkursie sponsorowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Uczennicę przygotowała do konkursu pani Iwona Rzymowska - Hołysz

Życzenia Świąteczne

Dalekie wybrzeża ciszy zaczynają się tuż za progiem
Nie przefruniesz tamtędy jak ptak.
Musisz stanąć i patrzeć coraz głębiej i głębiej,
Aż nie zdołasz już odchylić duszy od dna.

W mroku jest tyle światła,
ile życia w otwartej róży,
ile Boga zstępującego
na brzegi duszy.

Tam już spojrzeń żadna zieleń nie nasyci,
Nie powrócą oczy uwięzione.
Myślałeś, że cię życie ukryje przed tamtym Życiem
W głębiny przechylonym.

W mroku jest tyle światła,
ile życia w otwartej róży,
ile Boga zstępującego
na brzegi duszy.

W tak wyjątkowym dniu życzę wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i pozostałym pracownikom naszej szkoły rodzinnego ciepła, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń. Żeby Święta były tym, czym powinny być - odrobiną ciepła pośrodku zimy.
Spokojnych i wesołych świąt!

Życzy Ryszard Pawka - Dyrektor Szkoły

FINALISTKA OLIMPIAD

Manuela Cyper, uczennica klasy III b, przeszła do ostatniego etapu dwóch konkursów kuratoryjnych - olimpiady polonistycznej oraz olimpiady ortograficznej. Manuelę przygotowuje pani Jolanta Migdał.

Manuela zakwalifikowała się także do finału olimpiady biologicznej, do której przygotowuje ją pani Renata Błaszczyk.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie zmagań.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MITOLOGICZNE

HumaniściW listopadzie 2014r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny "OLIMPUS". Wzięło w nim udział 11 uczniów.

Jak co roku mamy wśród nich kilku laureatów:
Lena Jurek, kl. I b - 3. miejsce (dyplom laureata i nagroda książkowa)
Manuela Cyper, kl. III b - 3. miejsce (dyplom laureata i nagroda książkowa)
Natalia Czerw, kl. I a - 5. miejsce (dyplom laureata i nagroda książkowa)
Adam Szymański, kl. I b - 6. miejsce (dyplom laureata)
Bartłomiej Guz, kl. III b - 8. miejsce (dyplom laureata)
Karolina Kołodziejczyk , kl. I b - 10. miejsce (dyplom laureata)

Serdecznie gratulujemy sukcesu!