Konkurs Recytatorski

BibliotekaWojewódzki Konkurs Recytatorski "Żołnierze Wyklęci"

Konkurs odbywa się pod patronatem lubelskiego Oddziału IPN, Fundacji Niepodległości oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

PRZECZYTAJ REGULAMIN KONKURSU

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek - 7 listopada nasza szkoła uczciła Narodowy Dzień Niepodległości. Okolicznościową akademię przygotowały panie U. Zaręba i E. Ryba. W tym roku nasi uczniowie wcielili się w bohaterów opowiadania Marii Dąbrowskiej "Marcin Kozera".

Dekoracje przygotowała pani A. Stanuch, a opiekę nad szkolnym chórem sprawowała pani B. Tokarczyk.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

Dnia 24 września 2014 roku odbył się wyjazd integracyjny dla wszystkich klas pierwszych gimnazjum. Wszyscy musieliśmy wcześnie wstać, żeby zdążyć na zbiórkę. Pod szkołą panowała wesoła atmosfera; rozmawialiśmy ze sobą i śmialiśmy się. Wszyscy jednak zamilkli gdy zobaczyli dwupiętrowe autokary, które jak się później okazało były największą sensacją. Walka o miejsca na górze przypominała filmy z Chuckiem Norrisem. Gdy dojechaliśmy do miejscowości Wysokie okazało się, że jest to istny raj. Możliwości do tego, żeby się wyszaleć, było naprawdę wiele: tyrolka, boisko do siatkówki i do piłki nożnej, ognisko oraz liczne konkursy. Właśnie dlatego żal nam było odjeżdżać. Wszyscy mamy nadzieję, że ta wspaniała wycieczka była dobrą zapowiedzią naszego pierwszego roku nauki w gimnazjum.
Paulina Iwan z kl. 1b.

SZLAKIEM DWORÓW I PAŁACÓW ZIEMI LUBELSKIEJ

TurystykaDnia 25 października 2014 roku odbył się rajd pieszy.
Wyruszyliśmy z Sadurek przez Czesławice, Cynków do Nałęczowa. W Czesławicach obejrzeliśmy pałac z 1750 roku (zaprojektowany przez Marconiego) oraz park z 1886 roku.
Pogoda dopisała i humory też. Następny rajd już w listopadzie.
Do zobaczenia na szlaku!!!

WAKACJE 2015 Hiszpania

WAKACJE 2015 Hiszpania

Dyrekcja ZS 7 wraz z nauczycielami wych-fiz i Centrum Podróży Koliber organizuje w okresie wakacyjnym wyjazd wypoczynkowy na obóz młodzieżowy Hiszpania – Lloret de Mar przez Francję (Paryż, Eurodisneyland) w terminie
I – 01 lipca – 13 lipca 2015
II – 15 lipca – 27 lipca 2015
cena około 2000 PLN

Zapisy: mgr Małgorzata Mińczenko
mgr Małgorzata Molas
Informacja telefoniczna: mgr Jerzy Świerczewski (nauczyciel wych-fiz w Gimnazjum nr 24) tel. 501-710-298

Program obozu młodzieżowego można zobaczyć na stronie Centrum Podróży Koliber www.e-koliber.pl (pod hasłem "obozy")

Przypominamy o zebraniach z rodzicami

29 października 2014

- klasy I - III gimnazjum - środa godz. 17:00

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI STEFANA ŻEROMSKIEGO

GIMNAZJUM NR 24
ZAPRASZA UCZNIÓW KLAS I DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O TWÓRCZOŚCI STEFANA ŻEROMSKIEGO

pt. „Śladami Żeromskiego”

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u nauczycieli języka polskiego oraz w bibliotece szkolnej.

Przeprowadzenie I etapu konkursu przewidziane jest na dzień 31. 10. 2014 r. (piątek) w bibliotece o godz. 11:05

Justyna Kierepka
Justyna Skubisz