Gimnazjum nr 24 w Lublinie

Lepsza Szkoła

mgr Iwona Wąsik

ZWYCIĘSKA FOTOGRAFIA LUBLINA

ZWYCIĘSKA FOTOGRAFIA LUBLINAJakub Suszyński, uczeń kl. III b odniósł sukces, zajmując 1. miejsce w konkursie fotograficzno-graficznym pt. „Lublin Czechowicza” zorganizowanym przez LCKZiU. Zwycięskie zdjęcie przedstawia Bramę Grodzką nocą i jest ilustracją fragmentu „Poematu o mieście Lublinie”, który brzmi:
"...idzie wędrowiec miastem. A ono głuche. W głównej ulicy
tu i ówdzie rozmowa spóźnionych przechodniów, tu i ówdzie
brama zamykana trzaśnie".

PRACA GRAFICZNA WYRÓŻNIONA

PRACA GRAFICZNA WYRÓŻNIONALena Jurek z klasy III b została wyróżniona w konkursie graficznym pt. „Najciekawsza postać literacka”. Uczennicę nagrodzono za projekt poświęcony Alex Fierro, bohaterce powieści pt. "Magnus Chase i bogowie Asgardu. Młot Thora".

SZKOLNY KONKURS POETYCKI

Biblioteka
Gimnazjum nr 24 zaprasza uczniów klas I - III do udziału w szkolnym konkursie poetyckim
pt. „Strofy o Lublinie”
Wiersze należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 15 maja 2017 r.
Na laureatów czekają nagrody.

CICHOCIEMNI

BibliotekaCichociemni
Ubiegły Rok Cichociemnych biblioteka Gimnazjum uczciła przygotowując wystawę tematyczną i prezentację poświęconą elicie Polskich Sił Zbrojnych w II wojnie światowej.
Poznaliśmy stawiane im wymagania, żmudne szkolenia, które przechodzili aby osiągnąć prawie doskonałą sprawność fizyczna i psychiczną. Także zapoznaliśmy się z najbardziej znanymi cichociemnymi, ich niezwykłymi czynami i często dramatycznymi losami po wojnie. Mamy nadzieję, że ich postawa zainspiruje młodych ludzi do podejmowania wyzwań na miarę naszych czasów. W prezentacjach wzięło udział 15 klas.

Anna Czapska

Spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem

Biblioteka13 marca 2017 r. Gimnazjum nr 24 w Lublinie gościło ks. Arkadiusza Paśnika, autora książki: „Obietnica”, opartej na wspomnieniach z zesłania jego babci, Henryki. Ks. Arkadiusza łączą z jej osobą silne związki emocjonalne. W 2013 r. odbył on podróż do miejsc, w których w czasie II wojny światowej przebywała na wygnaniu jego rodzina i zamieścił w książce również swoją osobistą relację z tej wyprawy.

Laueat olimpiady Olimpus z języka niemieckiego

NiemieckiSukces w sesji zimowej olimpiady przedmiotowej "Olimpus" z języka niemieckiego

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczń klasy 2 b Jakub Stańczyk został laureatem ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej "Olimpus" z języka niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Radzie Rodziców przy Gimnazjum nr 24 za finansowe wsparcie tego konkursu.

LAUREATKA KONKURSU LITERACKIEGO

HumaniściKarolina Kołodziejczyk zajęła 2. miejsce w konkursie literackim „Z piosenką pod żaglami”, który już po raz ósmy został organizowany przez ZSEL w Lublinie. Karolina jest autorką opowiadania poświęconego tematyce morskiej pt."Serce wielkiej wody". Poniżej prezentujemy fragment nagrodzonej pracy, a naszej laureatce serdecznie gratulujemy sukcesu.