Gimnazjum nr 24 w Lublinie

Lepsza Szkoła

mgr Iwona Wąsik

Z „FANTAZJĄ” PO SREBRNE PASMO

HumaniściChór „Fantazja” Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie 8 kwietnia wziął udział w XII Przeglądzie Chórów Regionu Lubelskiego. Debiut okazał się niezwykle udany, ponieważ w tym prestiżowym turnieju „Fantazja” zdobyła zaszczytne Srebrne Pasmo. Chórzyści zaprezentowali m.in. kompozycję Witolda Lutosławskiego pt. „Pióreczko”. Do konkursu uczniowie przygotowywali się od kilku tygodni pod kierunkiem pani Beaty Tokarczyk. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych laurów!

DESZCZ NAGRÓD W KONKURSIE HISTORYCZNYM

DESZCZ NAGRÓD W KONKURSIE HISTORYCZNYMIV edycja Konkursu Historycznego pt. „Polska… Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy. Bohaterowie XIX i XX wieku” zakończyła się szczęśliwie dla uczniów naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Błażej Pucyk (2. miejsce za plakat); Karolina Kołodziejczyk i Marcelina Kołodziejczyk (2. miejsce za rysunek); Amelia Stanioszczyk (3. miejsce za album), Arkadiusz Jaworski (3. miejsce za test wiedzy); Wojciech Dacka i Wojciech Ryba (3. miejsce za prezentację multimedialną); Aleksandra Ćwirta, Katarzyna Krzysiak i Joanna Wilińska (3. miejsce za film) oraz Aleksandra Kanios (wyróżnienie za album). Opiekunem uczniów biorących udział w konkursie była pani Iwona Wąsik. Gratulujemy tego sukcesu!

SZLAKIEM POETÓWI PISARZY LUBELSZCZYZNY

TurystykaDnia 25 marca 2017 roku odbył się rajd pieszy Szlakiem Poetów i Pisarzy Lubelszczyzny. Wędrówkę zaczęliśmy w Palikijach. Szliśmy doliną rzeki Bystrej do Nałęczowa w bardzo miłej atmosferze. Pogoda jak zwykle dopisywała. W Nałęczowie w „Starej Aptece” zjedliśmy pierogi. Po odpoczynku Piotr z Ignacym opowiedzieli nam o życiu i twórczości Bolesława Prusa. Z rajdu wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Do zobaczenia na szlaku!!!

64. edycja konkursu Begegnung mit Europa rozstrzygnięta!r

Niemiecki64. edycja międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa" rozstrzygnieta!

Uczennice klasy 3 a Natalia Matyka, Karolina Guz i Natalia Czerw zdobyły tytuł Sieger w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Bezirksregierung Munster "Begegnung mit Osteuropa". Praca konkursowa została wykonana we współpracy z uczniami z Willy Brandt Gesamtschule w Kolonii oraz uczniami z Liceul technological w Reghin w Rumunii. Opiekunem projektu była pani Iwona Rzymowska - Hołysz.

Bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu we wrześniu 2017r.

OLIMPUS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

AngielskiZnamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu Olimpus z języka angielskiego. Laureatami zostali: Amelia Stanioszczyk, kl. 1A, Izabela Kuranc, kl. 2E, Kamila Tokarz, kl. 3D, Jakub Suszyński, Magdalena Bulenda, Alicja Mysłowska, Adam Szymański i Natalia Zych z kl. 3B oraz Michał Telejko, kl. 3C.

Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu!

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII

Uczniów naszego gimnazjum zapraszamy do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII. Odbędzie się on w maju i przebiegnie w dwóch etapach:
1. etap – test składający się z 30 pytań zamkniętych oraz 10 pytań otwartych;
2. etap – część ustna, podczas której trzeba będzie rozpoznać obiekty, postacie, sytuacje przedstawione na zdjęciach, związane z kulturą obu krajów.
Na zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia. Pani Lusine Grigoryan-Gurska oraz pani Justyna Kierepka.

Gry komputerowe

PedagogInformacja dla rodziców dotycząca zagrożeń w Internecie w odniesieniu do listu MEN z dn.20 marca 2017 roku skierowanego do szkół.

CAŁY ARTYKUŁ