Gimnazjum nr 24 w Lublinie

Lepsza Szkoła

mgr Iwona Wąsik

KONKURS WIEDZY O POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII

Newsy10 maja rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs wiedzy o Polsce i Wielkiej Brytanii. Turniej przebiegał w dwóch etapach. Na pierwszym uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania dotyczące historii, sztuki, kultury i polityki obu krajów. Spośród uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowało się 13 uczniów. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na temat wyświetlonych na ekranie obiektów, postaci, tekstów kultury czy zdarzeń związanych z Polską i Wielką Brytanią. Dodatkowo uczniowie w języku angielskim wyrażali w kilkuzdaniowej wypowiedzi opinię na podany temat. Po zsumowaniu punktów zdobytych w dwóch etapach konkursu wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Adam Szymański z kl. III b
II miejsce – Mikołaj Borys z kl. II a
III miejsce – Lena Jurek z kl. III b

wyróżnienie – Dominika Stępniewska z kl. II d
wyróżnienie – Michał Studenny z kl. II a

Zwycięzcy otrzymali przewodniki, albumy, fiszki do nauki języka angielskiego oraz dyplomy. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców Gimnazjum nr 24 w Lublinie.
Uczestnikom szkolnego turnieju dziękujemy za zaangażowanie, zaś laureatom gratulujemy sukcesu.

XXI KONKURS MATEMATYCZNY im. Ks. F. Jakóbczyka

NewsyDnia 26 kwietnia 2017r. odbyło się posumowanie XXI KONKURSU MATEMATYCZNEGO im. ks. F. Jakóbczyka zorganizowanego w XXI LO im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie. W konkursie uczestniczyło ponad 430 uczniów z województwa lubelskiego. Wynik bardzo dobry osiągnęli:
Wiktoria Pietras - kl. 3b, Ryszard Polkowski - kl. 3b, Adam Szymański - kl. 3b. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.
Wynik dobry otrzymali: Zuzanna Skowronek, Jakub Wasilewski, Piotr Wnuczek, Wiktor Zalewski, Natalia Zych, Konrad Duda, Mieszko Mejsner, Alicja Mysłowska, Kajetan Nowakowski, Piotr Pelc – wszyscy z kl. 3b, Julia Buczek - kl. 3d, Julia Mazurkiewicz - kl.3d, Gabriela Szypuła - kl. 3c.

Gratulujemy doskonałych wyników!!!!!!!!!!

23. Internationales Jugendworkcamp Bergen-Belsen

NiemieckiW dniach 5 – 15 kwietnia delegacja uczniów naszej szkoły: Lena Jurek, Karolina Kołodziejczyk, Wiktoria Pietras (kl. 3b) pod opieką p. Agnieszki Lenarczyk wzięła udział w międzynarodowym obozie młodzieżowym 23. Internationales Jugendworkcamp Bergen-Belsen w Oldau k. Hanoweru (Niedersachsen). W spotkaniu uczestniczyły delegacje z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Polski, Rosji, Słowacji, Niemiec, Izraela i RPA. Uczestnicy projektu byli zakwaterowani w międzynarodowych pokojach w CVJM-Jugendbildungsstätte Anne-Frank-Haus. Młodzi ludzie zajmowali się problematyką wojny i zagłady, zwiedzili multimedialną wystawę w miejscu pamięci Bergen-Belsen, spotkali się ze świadkiem historii, p. Ivonne Koch, byli na wycieczce w Hanowerze. Wspólne zajęcia kierowane przez 10-osobowy niemiecki zespół prowadzący stworzyły przyjacielską atmosferę. Projekt pozwolił młodzieży wspólnie zmierzyć się z historią i nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami z innych krajów.

Sukces uczniów w konkursie "Sprachdoktor 2017"

NiemieckiSukces uczniów w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego "Sprachdoktor 2017"

W tegorocznej edycji konkursu "Sprachdoktor 2017" tytuł laureata zdobył uczeń klasy 2 a Michał Hałas. Dyplomy za uzyskanie "bardzo dobrego wyniku " w konkursie otrzymały Magdalena Bulenda z klasy 3 b i Gabriela Szypuła z klasy 3 c. Hubert Potapczuk z klasy 2 e uzyskał "dobry wynik " w ww konkursie.

Gratulujemy wyników!

Sukces Julii Toś w konkursie na prezentacje multimedialną

NiemieckiSukces Julii Toś w konkursie na prezentację multimedialną w języku niemieckim.

Julia Toś z kl. 3 e zajęła III miejsce w finale konkursu III LO dla uczniów lubelskich gimnazjów na prezentację multimedialną: „Gekommen aus dem Ausland, erfolgreich in Deutschland - Porträt eines Ausländers, der in Deutschland Karriere gemacht hat“("Portret obcokrajowca, który zrobił karierę w Niemczech). Julia przygotowała i przedstawiła pod kierunkiem p. Agnieszki Lenarczyk prezentację nt. Tomasza Koniecznego.

Serdecznie gratulujemy!

Uniwersytet Młodego Odkrywcy

NewsyW ostatnim czasie klasa 2c i 2e Gimnazjum 24 w Lublinie wzięły udział w warsztach na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej w ramach projektu "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Warsztat "Technologie skanowania 3D" został poprowadzony przez dr inż. Jakuba Szabelskiego z Instytutu Technologicznych Systemów Informacyjnych, natomiast "Programowanie robotów przemysłowych" poprowadził mgr inż. Łukasz Sobaszk z Instytutu Technologicznych Systemów Informacyjnych.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

NewsyUczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. W konkursie uczestniczyło 47 uczniów. Laureatami zostali:
1. Piotr Pelc kl. 3b
2. Natalia Zych kl.3b