Gimnazjum nr 24 w Lublinie

mgr Iwona Wąsik

zakończenie 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

23 czerwca 2017 r. (piątek)

godz. 9:30 Msza św. w kościele pw. św. U. Ledóchowskiej

Spotkania z wychowawcami według poniższego harmonogramu

===

NASI LAUREACI

Powoli dobiega końca rok szkolny 2016/2017. Dla wielu spośród naszych uczniów okazał się on bardzo szczęśliwy, a wielomiesięczny wysiłek właśnie teraz został nagrodzony.

W dniu 11 maja nasi gimnazjaliści uczestniczyli w uroczystej gali podsumowania konkursów przedmiotowych. Odbyła się ona na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w obecności Lubelskiego Kuratora Oświaty, pani Teresy Misiuk

Z kolei 8 czerwca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II laureaci tych konkursów spotkali się z Prezydentem Miasta Lublin, panem Krzysztofem Żukiem. W tym roku szkolnym mamy 9 uczniów , którzy uzyskali 11 tytułów laureata. Są to: Zuzanna Skowronek, Wiktoria Pietras, Natalia Matyka, Weronika Choinacka, Piotr Pelc, Adam Szymański, Piotr Wnuczek, Patryk Spychalski, Jakub Stańczyk i Ryszard Polkowski.

14 czerwca w Zespole Szkół nr 5 wręczono nagrody laureatom konkursów artystycznych. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez 5 uczniów: Karolinę Guz, Natalię Karasek, Nikolę Kardasz, Natalię Matykę oraz Adama Szymańskiego.

Podczas każdej z uroczystości laureatom wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy, zaś Pan Dyrektor i nauczyciele otrzymali podziękowania. Niektórzy uczniowie otrzymali również jednorazowe stypendium naukowe.

Gratulujemy sukcesów!

International Education

Angielski
INTERNATIONAL EDUCATION

Na przełomie maja i czerwca tego roku nasze gimnazjum wzięło udział w międzynarodowym projekcie International Education, który umożliwia uczniom kontakt z ludźmi z różnych zakątków świata. Tym razem gościliśmy Sandro z Gruzji, studenta nawigacji morskiej z Batumi. Przez dwa tygodnie uczestniczył w życiu naszej szkoły oraz prowadził zajęcia kulturowe po angielsku. Jego otwartość i zaangażowanie pozwoliły przełamać bariery językowe i kulturowe wśród uczniów.

Opiekun projektu
Anna Góra

GLOBAL HOST

Angielski
GLOBAL HOST międzynarodowy projekt edukacyjny

Nasi uczniowie, Julia Mazurkiewicz z klasy IIId, Michał Mazurkiewicz z klasy Ib oraz Agata Góra z klasy Ia, wzięli udział w projekcie GLOBAL HOST. Uczniowie przyjęli do swoich domów obcokrajowca, który spędzał z nimi czas wolny oraz uczestniczył w ich życiu rodzinnym.

Uczniowie mieli możliwość poznania kultury i zwyczajów gruzińskich. Czas spędzony z osobą zaproszoną był idealnym sposobem na przełamanie bariery językowej i wykorzystanie języka angielskiego w praktyce.

Anna Góra

Szkolny konkurs "LINGWISTA"

Niemiecki
Mamy wyniki szkolnego konkursu językowego "Lingwista:

Najlepszym lingwistą klas I została uczennica klasy I a Agata Góra. Uczennica klasy 1 a Róża Ochnicka zajęła II miejsce , a Katarzyna Czopek z klasy 1 f III miejsce w ww konkursie.
Najlepszym lingwistą klas II została Aleksandra Gałka z klasy 2 a. Miejsce II zajął Michał Hałas, a miejsce II Joanna Gałka z tej samej klasy oraz Jakub Stańczyk z klasy 2 b.
Najlepszym lingwistą klas III została Magdalena Bulenda, II miejsce zajęła Zuzanna Skowronek, III miejsce zajęli Lena Jurek i Adam Szymański. Wszyscy z klasy 3 b.

Serdecznie gratulujemy!

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ MATEMATYKI"

NewsyDnia 30 czerwca odbył Szkolny Konkurs Matematyczny.
Mistrzem matematyki w klasach pierwszych jest Małgorzata Dżaman - kl. 1b. Laureaci to Aleksandra Dżaman z kl. 1b oraz Maciej Smolarz z kl. 1b.
Mistrzem matematyki w klasach drugich jest Filip Rachoń. Tytuł laureatki uzyskała Patrycja Demianiuk.
Gratulujemy sukcesu!!!

SZLAKIEM POETÓWI PISARZY LUBELSZCZYZNY

TurystykaDnia 10 czerwca 2017 roku (sobota) zapraszam wszystkich
chętnych na ostatni już rajd pieszy szlakiem „SZLAKIEM POETÓW I PISARZY LUBELSZCZYZNY”
Trasa rajdu: Wojciechów – Nowy Gaj - Nałęczów
Długość trasy - ok. 10 km. Wyjazd z Dworca Głównego PKS o godz. 9.10. Spotykamy o godz. 8.50 na Placu Zamkowym (pod lwem). Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00).
Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 25 zł - na bilety autobusowe i inne ewentualne potrzeby.
Na trasie rajdu będzie OGNISKO!!!!!!! Proszę przygotować odpowiedni prowiant:)
Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak.