Dzień Garnituru

Samorząd UczniowskiZa wspaniałą zabawę oraz zaangażowanie, a także za wyjątkowe poczucie humoru i kreatywność, serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników Dnia Garnituru (nauczycieli i uczniów) w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski "klas najstarszych" Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z oddziałami gimnazjalnymi wraz z opiekunem

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!

WolontariatMinął tydzień od poprzedniego biegu a nasi Wolontariusze SP 50 w Lublinie pomagali w przygotowaniach i organizacji Biegów Dzieci i Młodzieży oraz 2. LOTTO Półmaratonu Lubelskiego. Bieg odbył się 14 października 2018r. na Stadionie Lekkoatletycznym oraz ulicami miasta Lublin na dystansie 21,0975 km. Metę przekroczyło 705 zawodników!
Nasi Kochani Wolontariusze z SP 50 od godzin rannych pomagali w biurze zawodów, depozycie oraz strefie start - meta, gdzie wręczali medale biegaczom, rozdawali zawodnikom banany, napoje izotoniczne oraz wodę.
Reprezentantem SP 50 w Biegach Młodzieżowych był Jan Warych natomiast Biegi Dzieci ukończyła Antonina Siek :) GRATULACJE !!!
WIELKIE GRATULACJE dla zawodników i tak potrzebnych Wolontariuszy !!!

Wolontariusze SP50 w Lublin:
1. KINGA BARANOWSKA
2. ALICJA PYCH
3. ALICJA WRONKA
4. NELA TAMA
5. JAN WARYCH
6. KATARZYNA TYMIŃSKA
7. MAKSYMILIAN ARASZKIEWICZ
8. URSZULA WRÓBEL
9. ALEKSANDRA URBANOWICZ

Zapraszam wolontariuszy do pomocy Druga Dycha do Maratonu , która odbędzie się 25 listopada 2018r.

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Mola

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!

WolontariatDnia 07 października 2018r. wystartował pierwszy bieg pt. " Pierwsza Dycha do Maratonu". Start i metę urządzono nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, gdzie 1177 biegaczy pokonało dystans 10-kilometrów .
Nasi Kochani Wolontariusze z SP 50 w Lublinie uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji Biegów Dzieci i Młodzieży oraz pomagali maratończykom na trasie biegu przy punktach z wodą, jak również w strefie start - meta, w depozycie oraz biurze zawodów. Reprezentantem SP 50 w Biegach Młodzieżowych był Jan Warych natomiast Biegi Dzieci ukończyły siostry Anastazja i Antonina Siek :) Podwójne GRATULACJE !!!
WIELKIE GRATULACJE dla zawodników i tak potrzebnych Wolontariuszy !!!

Wolontariusze SP50 w Lublin:
1. KINGA BARANOWSKA
2. ALICJA PYCH
3. ALICJA WRONKA
4. HANIA PRZEKORA
5. PATRYCJA GOŁĘBIOWSKA
6. KASIA BIELECKA
7. MATEUSZ RADKO
8. MICHAŁ SOBOTA
9. NELA TAMA
1O. JAN WARYCH
11. KATARZYNA TYMIŃSKA

Zapraszam wolontariuszy do pomocy przy Półmaratonie Lubelskim , który odbędzie się 14 października 2018r.

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW 2018/19 KL. 7, 8 I GIMNAZJALNE

SportDnia 28 września 2018r. na boisku Orlik przy ul. Śliwińskiego 5 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Zawody zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin oraz Uczniowski Klub Sportowy Widok SP 51 Lublin.
Nasza szkoła znajdowała się w grupie szóstej z dziewięciu wyznaczonych i rozegrała mecze z SP 43 , SP 15 oraz SP 30. Chłopcy z SP 50 Lublin dzielnie walczyli i wyszli z grupy na II miejscu, ustępując jedynie SP15. Wielkie Gratulacje chłopaki i powodzenia w dalszych rozgrywkach !!!

Opiekun drużyny:
- mgr Jerzy Świerczewski

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT 2018/19 KL. 7, 8 I GIMNAZJALNE

SportDnia 9 października 2018r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin oraz Lubelski Związek Piłki Ręcznej w Lublinie.
Nasza szkoła znajdowała się w grupie drugiej z czterech wyznaczonych i rozegrała mecze z SP 38 oraz SP 6. Drużyna piłki ręcznej dziewcząt z SP 50 Lublin dzielnie walczyły i wyszły z grupy z I miejsca. Dziewczyny już się przygotowują do kolejnych rozgrywek .
Powodzenia!

Skład reprezentacji Dziewcząt SP 50:
1. JULIA KRAWCZYŃSKA
2. JULIA BRODZIAK
3. KLAUDIA JÓŹWIK
4. MAŁGORZATA OSTASZ
5. EMILIA FIK
6. PAULINA STASZEWSKA
7. NATALIA WÓJTOWICZ
8. OLIWIA KOWALIK
9. GABRIELA ZIĘBA
10. LAURA DĘBEK
11. NATALIA MAZUR
12. ANNA BARTKIEWICZ
13. MAŁGORZATA WNUCZEK
14. WIKTORIA FRĄCZEK

Opiekun drużyny:
- mgr Wojciech Suwała

66. edycja międdzynadrodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa"

NiemieckiZapraszamy do udziału w 66. edycji międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa"

Mamy wyniki 65. jubileuszowej edycji międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa", który jest organizowany od 1953r. przez Bezirksregierung Münster przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Nauki landu Nadrenia Westfalia. Uczennice klasy III b Aleksandra, Katarzyna i Małgorzata Dżaman zostały laureatkami konkursu. Dziewczęta przygotowały pracę konkursową wspólnie z uczniami z niemieckiej szkoły Willy Brandt - Gesamtschule z Kolonii.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

KONKURSY DLA UCZNIÓW ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH
L.p.KonkursI etapII etapIII etap
1.polonistyczny 17 października15 listopada18 stycznia
2.języka niemieckiego 12 października16 listopada21 stycznia
3.matematyczny 18 października19 listopada22 stycznia
4.historyczny 9 października21 listopada24 stycznia
5.fizyczny 16 października23 listopada25 lutego
6.języka angielskiego 11 października26 listopada26 lutego
7.chemiczny 19 października27 listopada27 lutego
8.biologiczny15 października28 listopada28 lutego
9.geograficzny10 października29 listopada1 marca
Eliminacje rozpoczynają się:
  • szkolne (I etap) – godz.7:30,
  • okręgowe (II etap) – godz.9:00,
  • wojewódzkie (III etap) – godz.10:00.
Uczestnik konkursu powinien posiadać przy sobie legitymację szkolną.
Informacje o konkursach na stronie: www.lscdn.pl (zakładka: konkursy przedmiotowe)