Laureaci ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Sprachdok

NiemieckiUczennice Kinga Wołącewicz z kl. 3 e i Justyna Seebörger z kl. 1 a uzyskały tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor.

Konkurs uwzględniał, między innymi, elementy wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego (Landeskunde) i tematy związane z tamtejszymi sposobami obchodzenia różnych uroczystości. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Każdy uczestnik konkursu jest jednocześnie uczestnikiem programu Łowimy Talenty 2013/14.

Karolina Klempka z kl. 1 b zajęła 2 miejsce, Alicja Kleban - 11 miejsce i Konrad Wiechnik 16 miejsce w województwie lubelskim. w ww. konkursie.

Serdeczne gratulacje!

Sukces naszych uczniów na Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów.

Fryderyk Sucharczuk (3b) został laureatem VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Tytuły finalistów uzyskali: Piotr Borowski (3b), Krzysztof Łukasik (3b) i Wojciech Kłopotek (2b).

Ubiegłoroczny laureat zawodów indywidualnych OIG - Piotr Borowski (3b) - w tym roku startując w zawodach drużynowych zajął ze swoim zespołem 2 miejsce w kraju. Lepsi od lubelskich programistów okazali się tylko uczniowie z Gimnazjum nr 42 w Warszawie.

Zawody drużynowe polegają rozwiązaniu ośmiu bardzo trudnych zadań z pogranicza matematyki, algorytmiki i programowania. Mając do dyspozycji tylko dwa komputery czteroosobowy zespół musi wykazać się umiejętnością zespołowego rozwiązywania problemów. Drużyna przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli z naszej szkoły we współpracy z Domem Kultury „Pod akacją”.

WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Newsy26 maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny.

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Manuela Cyper z kl. II b,
II miejsce - Alicja Kleban z kl. III a,
III miejsce - Natalia Kowalczuk z kl. III b.

Wyróżnienia otrzymują: Alicja Hołowiecka z kl.III e oraz Adam Giżka z kl. II e.
Gratulujemy!

Podsumowanie konkursów przedmiotowych

Dnia 14 maja w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych. Celem uroczystej gali było uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2013/2014 we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz podziękowanie nauczycielom oraz dyrektorom szkół za zaangażowanie w rozwój zainteresowań i talentów uczniów. Uczniowie nagrodzeni z naszego gimnazjum to:
1.Radosław Jawor (3b) - laureat z języka hiszpańskiego
2.Justyna Seebörger (1a) - laureatka z języka niemieckiego
3.Kinga Wołącewicz (3e) - laureatka z języka niemieckiego
4.Alicja Hołowiecka (3e) - laureatka z języka polskiego
5.Dorota Pieczonka (3d) - laureatka z języka polskiego
6.Michał Jaskuła (3b) - laureat z chemii
7.Magdalena Zych (3b) - laureatka z matematyki
8.Piotr Borowski (3b) - laureat z matematyki
9.Ernest Szypuła (3b) - laureat z matematyki.

Gratulujemy laureatom, rodzicom i nauczycielom!!!

Konkurs Matematyczny O Puchar Dyrektora III LO

W finale III Konkursu o Puchar Dyrektora Szkoły III LO uczniowie naszego gimnazjum zdobyli drużynowo bardzo dobre trzecie miejsce. Zwycięska drużyna to:

1.Piotr Borowski
2.Krzysztof Łukasik
3.Ernest Szypuła.

Gratulujemy sukcesu!!!

Rajd pieszy szlakiem Renesansu Lubelskiego

TurystykaDnia 24 maja odbył się rajd pieszy.
Wyruszyliśmy z Czerniejowa. Jest to miejscowość, w której znajduje się renesansowy kościół z początku XVII wieku. Miejscowy proboszcz zapoznał nas z historią tego zabytkowego kościoła. Dalej trasa prowadziła przez Mętów, Prawiedniki do Zemborzyc. Pogoda dopisała, więc poszliśmy na pyszne lody.
Zapraszam do galerii i na kolejny rajd.
Do zobaczenia na szlaku!!!

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

NewsyW Ogólnopolskim Konkursie o Patronie Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie Stefanie Kardynale Wyszyńskim uczniowie naszego gimnazjum zdobyli liczne nagrody. W konkursie plastycznym III miejsce zajęła Alicja Lipska, zaś wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Budzyńska, Maria Dobosz, Natalia Hunek oraz Hubert Istera. W konkursie literackim I miejsce przypadło w udziale Weronice Prażmo, III miejsce zdobyła Natalia Bieżyca, natomiast wyróżnienie otrzymała Maja Pacek. W konkursie na prezentację multimedialną laureatem I miejsca został Rafał Józefczak.
Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu.