Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANGEA

Uczennice i uczniowie Gimnazjum nr 24 w Lublinie (6): Paulina Kasperek (2B), Dorota Pieczonka (3D), Krzysztof Łukasik (3B), Piotr Borowski (3B), Karolina Dębek (2B) i Manuela Cyper (2B) zostali finalistami konkursu matematycznego PANGEA 2013-2014 (http://pangea.edu.pl/). Nauczycielami-opiekunami są panie Jolanta Przewęda (2B) i Jolanta Gawrylak (3B).
Organizatorem Konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie.

GRATULACJE! POWODZENIA w finale!

IX OLIMPIADA MATEMATYCZNA GIMNAZJALISTÓW

Uczeń klasy 3b PIOTR BOROWSKI uzyskał tytuł finalisty IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Z WIZYTĄ W RADIOWEJ JEDYNCE I DWÓJCE

NewsyDnia 18 marca grupa wolontariuszy zajmujących się audiodeskrypcją pod opieką swoich koordynatorek - pani Magdaleny Mecner-Janek oraz pani Barbary Sławek wyruszyła do Warszawy. Uczniowie wraz z nauczycielkami byli gośćmi Polskiego Radia, gdzie mieli okazję zajrzeć w różne zakamarki rozgłośni, poznać od podszewki pracę dziennikarzy i posłuchać anegdotek dotyczących radzenia sobie w nieoczekiwanych sytuacjach. Dodatkowo nasi gimnazjaliści wzięli udział w próbnym nagraniu. Wizyta była niezwykle inspirująca. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do Centrum Nauki Kopernik, by tam zmierzyć się z łamigłówkami i zagadkami naukowymi.
Wycieczkę zawdzięczamy ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem "De Facto" nawiązanej w 2012 roku. W ramach tej współpracy uczniowie opisują dla niewidomych ilustracje zamieszczane w prasie.

GIMNAZJALISTKI NAGRODZONE W KONKURSIE MARYNISTYCZNYM

Uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w V Edycji Konkursu Marynistycznego "Z piosenką pod żaglami". W kategorii literackiej Iwona Korulczyk zajęła II miejsce, natomiast Barbara Stanicka zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy sukcesu!

LAUREATKI OLIMPIADY POLONISTYCZNEJ

Miesiące wytężonej pracy zostały nagrodzone! Dorota Pieczonka z klasy III d oraz Alicja Hołowiecka z klasy III e znalazły się w gronie laureatów tegorocznej Olimpiady Polonistycznej. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Rajd pieszy

Turystyka
Dnia 22 marca 2014 roku (sobota) zapraszam wszystkich chętnych na rajd pieszy połączony z TOPIENIEM MARZANNY.

Trasa rajdu: Kazimierz Dolny - Albrechtówka - Mięćmierz - Kazimierz Dolny PKS.
Długość trasy - ok. 10 km. Wyjazd z Dworca Głównego PKS o godz. 8.40.
Spotykamy o godz. 8.20 na Placu Zamkowym (pod lwem).
Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00).
Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 25 zł - na bilety autobusowe i inne ewentualne potrzeby. Na trasie rajdu będzie ognisko:)
Do zobaczenia na szlaku!!!

Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak.

Uwaga uczniowie klas szóstych!

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie matematycznym dla uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych miasta Lublin. Organizatorem konkursu jest zespół nauczycieli matematyki z Gimnazjum.

Konkurs odbędzie się w sobotę 5 kwietnia 2014 roku o godz. 9.00 w budynku Gimnazjum nr 24 w Lublinie.

Uczestnicy konkursu powinni mieć ze sobą legitymacje szkolne.

Rozwiązywanie zadań trwa 60 minut.