SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 2018/19 KL. 7, 8 I GIMNAZJALNE

Sport20 września 20018r. w wąwozie na Kalinowszczyźnie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019. Do rywalizacji stawiło się 16 szkół z całego Lublina. Zawody zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin i LZLA . Przeprowadzone z elektronicznym pomiarem czasu z chipem umieszczonym w pałeczce sztafetowej. Wyznaczona 1200 m trasa przez organizatora nie jednemu zawodnikowi sprawiała trudności, ale i tak Dziewczęta i Chłopcy z SP 50 dzielnie wywalczyli do samego końca !!!
Dziewczęta wywalczyły VI miejsce w Lublinie z czasem 00:43:13.
Chłopcy natomiast VIII miejsce w Lublinie z czasem 00:35:18.

WIELKIE GRATULACJE !!!

Skład reprezentacji Dziewcząt SP 50:
1. IGA JAWORSKA
2. JULIA JOĆ
3. MAGDALENA PILISZCZUK
4. GABRIELA ZIĘBA
5. OLIWIA KOWALIK
6. ANNA BARTKIEWICZ
7. MAŁGORZATA KOWALCZYK
8. ALEKSANDRA RADOMSKA

Skład reprezentacji Chłopców SP 50:
1. SZYMON KASZLIKOWSKI
2. JAKUB ŁUKASIUK
3. OLAF LASZCZOWSKI
4. MATEUSZ CHUDKOWSKI
5. MICHAŁ MAZURKIEWICZ
6. JAKUB DENEKA
7. ARKADIUSZ GAŁĘGA
8. OSKAR KUŚMIERZ
zawodnik rezerwowy OLAF ORLIŃSKI

Wielkie Dzięki dla Dziewcząt i Chłopców za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun obu drużyn:
-mgr Małgorzata Molas

COGITO

Spotkanie

KLUBU MŁODYCH „COGITO”

26.09.2018 r. (środa)
g. 14:10, sala nr 20

serdecznie zapraszamy uczniów
kl. III gim .

===

Spotkanie

Pierwsze spotkanie osób przygotowujących się w tym roku do bierzmowania oraz ich rodziców odbedzie się w najbliższy poniedziałek 17.09.2018 o godzinie 19.00 w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej. Serdecznie zapraszamy!
Ks. Paweł Moskwiak

WOLONTARIUSZE AUDIODESKRYPCJI ZNOWU W AKCJI!

WolontariatMłodzież z oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskim projekcie audiodeskrypcji popularyzowanym przez Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy Dla Niepełnosprawnych „De Facto”. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest od samego początku pani Magdalena Mecner-Janek.

Początek września zaowocował spotkaniem wolontariuszek z klasy III f (Małgosia, Natalka, Milena i Klaudia) z członkami stowarzyszenia, którzy wraz z opiekunem, panią Katarzyną Solińską, przyjechali do Lublina z różnych stron Polski na warsztaty. Spotkanie odbyło się na Zamku Lubelskim, gdzie przez kilka godzin uczennice wraz z grupą niewidomych uczestniczyły w warsztatach opartych na adiodeskrypcji oraz tyflografice. Wszyscy wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Królowe na zamku” i w historycznym quizie. Wszyscy mieli również okazję zwiedzić Kaplicę Trójcy Świętej. Spotkanie zakończyło się sielsko-anielskim akcentem i pyszną ucztą z pierogów na lubelskim Rynku.

Goście byli ogromnie wdzięczni za pomoc wolontariuszek, za ich całoroczne zaangażowanie i za towarzystwo podczas warsztatów.

Na przełomie września i października br. odbędą się szkolenia z audiodeskrypcji dla nowej grupy uczniów. Zachęcamy siódmo- i ósmoklasistów do zaangażowania się w tę formę wolontariatu.

KANGUR MATEMATYCZNY

Osiągnięcia uczniów w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2018

KADET KL.II GIMNAZJUM
WYRÓŻNIENIA: Smolarz Maciej, Dżaman Małgorzata, Łukasiuk Jakub

JUNIOR KL.III GIMNAZJUM
WYRÓŻNIENIA: Stańczyk Jakub, Polański Adam, Klimczak Kacper

Triathlon

TRIATHLON KIDS SP50 – TRZECIA EDYCJA

13 czerwca 2018r - klasy „O”-III
14 czerwca 2018r - klasy IV-VI
15 czerwca 2018r – klasy VII – II i III gimnazjum

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Program minutowy 13.06.2018r. Program minutowy 14.06.2018r. Program minutowy 15.06.2018r.

POZWOLENIE RODZICÓW

Rajd po Roztoczu

II Rajd Klubu Młodych „Cogito” po Roztoczu

4 czerwca br. tuż po godzinie 7.00 młodzież gimnazjalna naszej Szkoły wraz z opiekunami (p. wicedyrektor Marta Martyniuk, p. Ewa Ryba, p. Anna Trzos-Mularczyk) oraz p. Mariuszem Łazorczykiem (pracującym obecnie w IX LO w Lublinie) i grupą jego uczniów wyruszyła w II Rajd Klubu „Cogito” po Roztoczu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ