FANTAZJA

MuzykaBardzo nam miło poinformować o sukcesie szkolnego chóru FANTAZJA.
Podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2018 chór naszej Szkoły pod dyrekcją pani Beaty Tokarczyk zdobył drugie miejsce - "Srebrne Pasmo".

Podczas przesłuchań konkursowych 26 maja 2018r. chóry z regionu lubelskiego miały zaprezentować 10 min popis wokalny - ćwiczenie N.Vaccaia, wielogłosowy utwór obowiązkowy i dwa utwory dowolne.

Chórzyści z naszej szkoły bardzo dobrze wypadli podczas przesłuchań konkursowych i bez problemu poradzili sobie z repertuarem.

Beata Tokarczyk

OIG

NewsyW zakończonych 20 maja 2018r. w Gdyni zawodach finałowych Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów uczeń klasy IIIF Krzysztof Borowski uzyskał tytuł laureata.

Laureaci i finaliści zawodów indywidualnych Olimpiady przyjmowani są do wybranej przez nich publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Henryk Kawka

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!!

WolontariatDnia 13 maja 2018r. odbyła się jedna z największych imprez sportowym w Lublinie - 6 Maraton Lubelski na dystansie 42 km oraz 3 Bieg Koziołka na dystansie 15 km . Nasi Kochani Wolontariusze z SP 50 w Lublinie uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji tego wielkiego wydarzenia. Pilnie pracowali w obsłudze biura zawodów na stadionie lekkoatletycznym, jak również pomagali maratończykom nad zalewem Zemborzyckim na trasie biegu 17 i 30 kilometrze. Ich zadaniem była pomoc
przy punkcie z wodą, napojami izotonicznymi, czekoladą, dopingiem i schłodzeniem zawodników :)
Maraton ukończyło 571 osób. WIELKIE GRATULACJE dla zawodników i tak potrzebnych wolontariuszy !!!

Wolontariusze SP 50:

- BARTOSZ ADAMEK
- KAMIL GRZYBOWSKI
- ADRIAN KUSZNERUK

Zapraszam wolontariuszy do pomocy przy ostatnim biegu " Chęć na Pięć " , który odbędzie się 10 czerwca 2018r.

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

KONKURS WIEDZY O POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII

Uczniów VII klasy szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wiedzy. Przebiegnie on w dwóch etapach.

1. etap to test składający się z pytań zamkniętych i otwartych dotyczących kultury, historii i sztuki Polski oraz Wielkiej Brytanii. Odbędzie się on w czwartek 24 maja o godz. 12.15.

2. etap to część ustna, podczas której trzeba będzie rozpoznać obiekty, postacie, sytuacje przedstawione na zdjęciach, związane z kulturą obu krajów. Osoby, które zakwalifikują się do 2. etapu, zostaną poinformowane o terminie drugiej części konkursu.

Na najlepszych uczestników konkursu czekają nagrody!

Prosimy, zgłaszajcie się do 21 maja do p. Lusine Grigoryan-Górskiej, p. Magdaleny Migdał-Jarosz lub p. Justyny Kierepki.

egzamin próbny

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE
KLAS II ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH:

21, 22, 23 maja 2018
w godzinach 11 - 14

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ ZAKOŃCZONE SUKCESEM

Humaniści23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Gimnazjum nr 3 w Lublinie po raz siódmy zorganizowało konkurs literacki. Tym razem od uczestników oczekiwano twórczej pracy inspirowanej hasłem: „Autor pisze tylko połowę książki, druga połowa należy do czytelnika.” Uczennica klasy III a, Emilia Wójcik, godnie reprezentowała naszą szkołę. W niezwykłym felietonie opisała swoje spotkanie z powieścią Barbary Rybałtowskiej pt. „Szkoła pod baobabem” i zajęła w konkursie 2. miejsce. Gratulujemy sukcesu.

A dla miłośników książek fragment nagrodzonej pracy:

WOLONTARIAT BIEGOWY SP50 !!!

WolontariatDnia 05 kwietnia 2018r. w Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, odbyło się pakowanie pakietów startowych, na rzecz niedzielnego maratonu pt. " Czwarta Dycha do Maratonu" .
08 kwietnia 2018r. nasi Kochani wolontariusze z SP 50 w Lublinie uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji Biegów Dzieci i Młodzieży oraz pomagali maratończykom na trasie biegu przy punktach z wodą, jak również w strefie start - meta.
Bieg odbył się nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, gdzie 1552 biegaczy pokonało dystans 10-kilometrów , w tym nasza Oliwia Stasiewicz z kl. III B oraz absolwent G24 Maciej Kuranc :)
WIELKIE GRATULACJE dla zawodników i tak potrzebnych wolontariuszy !!!

Wolontariusze SP 50:
- URSZULA MALINOWSKA -3A
- ADAM POLAŃSKI -3A
- OLIWIA STASIEWICZ- 3B
- FRANCISZEK KAJDZIK -3B
- TOMASZ MALINOWSKI-3B
- PAWEŁ GUZOWSKI -3B
- JAKUB DZIKOWSKI -3B
- KAROL MACHOWSKI - 3B
- ŁUKASZ NOWACZYŃSKI -3B
- MACIEJ WĘGIER -3B
- EMILIA MAJEWSKA -3B
- MARTYNA WÓJCIK -3B
- WERONIKA MAZUREK -3B
- ZUZANNA OSIOR -3D
- KAROLINA ŁUKASZEWSKA -3E
- PAWEŁ BOCZKOWSKI-3F

Zapraszam wolontariuszy do pomocy przy głównym 6 Maratonie Lubelskim , który odbędzie się 13 maja 2018r.

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas