OSTATNI TYDZIEŃ

Gimnazjalny Turniej Sportowo-Rekreacyjny o puchar przechodni wicedyrektora czyli tzw."Koronę Gimnazjum"

25 czerwca 2012 roku
godz. 9:00 - 13:00

Dzień pierwszy - konkurencje o charakterze artystyczno-rozrywkowym
Propozycje samorządów klasowych:
"klasowa familiada", "modowy zawrót głowy", "karaoke", "eXtra meneger turystyki"

26 czerwca 2012 roku
godz. 9:00 - 13:00

Dzień drugi - konkurencje o charakterze sportowym
Propozycje samorządów klasowych:
"turniej piłki ręcznej", "turniej piłki nożnej", "konkurs rzutów karnych", "biegi zespołowe", "rzut piłką lekarską", "podchody", "turniej w badmintona", "rzuty osobiste", "mecz piłki siatkowej", "mokry bieg", "zabawy sprawnościowe", "pięciobój", "turniej w koszykówkę", "bieg przyjacielski", "siatkonoga"

Warsztaty Historyczne

NiemieckiW dniach 13.06 – 15.06.2012, podobnie jak w ubiegłym roku, odbyły się w Państwowym Muzeum na Majdanku polsko-niemieckie warsztaty historyczne uczniów Gimnazjum nr 24 oraz Georg-Büchner-Schule z Darmstadt. Pierwszego dnia miało miejsce spotkanie integracyjne młodzieży polskiej i niemieckiej (foto 1-5) połączone z poznawaniem obiektów historycznych miasta i zwiedzaniem wystawy w Teatrze NN (foto 6). Drugiego dnia uczniowie zwiedzili teren byłego obozu koncentracyjnego i zagłady na Majdanku (foto 7, 8), gdzie poznali historię miejsca i losy więzionych w obozie ludzi oraz skalę popełnionych tam zbrodni. Po zwiedzaniu młodzież niemiecka odwiedziła naszą szkołę, gdzie po wspólnym obiedzie odbył się program artystyczny (foto 9-14), do którego swój wkład wnieśli również niemieccy uczniowie sztuką „An allem ist die Katze schuld” (foto 15-17). Po części artystycznej miało miejsce podsumowanie merytoryczne (foto 18-20). Trzeciego dnia uczniowie pracowali w grupach nad zagadnieniami tematycznymi: losy dzieci w obozie, sprawcy, ruch oporu (foto 21, 22) oraz wzięli udział w spotkaniu ze świadkiem historii, byłym więźniem obozu p. Zdzisławem Badio (foto 23-25). W szkole odbyło się podsumowanie warsztatów, na którym młodzież zaprezentowała wyniki swojej pracy (foto 26, 27). Na zakończenie goście i gospodarze rozegrali międzynarodowy mecz w mieszanych drużynach (foto 28, 29). Warsztaty wniosły wiele do świadomości historycznej uczniów, a także dały okazję do wzajemnego poznania się młodych Polaków i Niemców.

Anna Góra, Agnieszka Lenarczyk

International English Reading Competition

NewsyKamil Król z klasy Ie gimnazjum wziął udział w międzynarodowym konkursie z języka angielskiego ‘International English Reading Competition’. Przeszedł do III etapu konkursu, który odbył się w Debreczynie na Węgrzech. W ostatnim etapie konkursu brało udział 52 uczestników z różnych krajów, m.in. z Chorwacji, Niemiec, Słowacji, Norwegii, Turcji, Azerbejdżanu, Węgier, Serbii i Polski. Jury składało się z nauczycieli, którzy pochodzili ze Stanów Zjednoczonych. Kamil zajął IV miejsce i wygrał nagrodę rzeczową.

KIERMASZ

KIERMASZ UŻWANYCH PODRĘCZNIKÓW

SPRZEDAJĄCY:
Głównie uczniowie klas III gimnazjum
TERMIN:
Środa (20 czerwca 2012) godz. 11:05 - 11:50
Czwartek (21 czerwca 2012) godz. 12:10 - 12:55
MIEJSCE:
Korytarz na I piętrze.

PODRĘCZNIKI

W dziale Download można pobrać spis podręczników, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2012/2013.

Możesz także kliknąć bezpośrednio w poniższe linki:

Podręczniki do klasy pierwszej
Podręczniki do klasy drugiej
Podręczniki do klasy trzeciej

Rajd pieszy

TURYSTYKA

Dnia 16 czerwca 2012 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych na rajd pieszy.
Trasa rajdu: Łopatki PKP - Bronice r11; Piotrowice - Nałęczów PKS
Długość trasy: ok. 12 km.
Wyjazd z Dworca Głównego PKP o godz. 8.40 w kierunku Dęblina. Spotykamy się o godz. 8.20 na dworcu PKP. Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00). Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 15 zł - na bilety na pociąg i autobus oraz inne ewentualne potrzeby.
Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak
Do zobaczenia na szlaku!!!

GŁOSUJMY NA NASZYCH

Drużyna z naszej szkoły bierze udział w ogólnopolskim konkursie filmowym
"FILM NA HORYZONCIE"
Na stronie https://www.facebook.com/pages/Nowe-Horyzonty-Edukacji-Filmowej/100441026716363 możecie oddać swój głos na swoich kolegów.
GŁOSUJCIE NA EKIPĘ 22 Z LUBLINA.