Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Wyniki etapu szkolnego Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Dla Klas Pierwszych Gimnazjum.
Do finału zakwalifikowało się pięciu uczniów:
1. Patrycja Dudek kl. 1c
2. Magdalena Zych kl. 1b
3. Ernest Szypuła kl. 1b
4. Piotr Borowski kl. 1b
5. Anastazja Czapkowicz kl. 1b
Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!!!

Podsumowanie Turnieju Piłki Nożnej

SportI Turniej w Piłce Nożnej Halowej o Przechodni Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie został zakończony !!!

W poniedziałek 27 lutego 2012 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie zostały rozegrane kolejne mecze wyłaniające zwycięzcę turnieju.
W wyniku bezpośrednich spotkań w finale, gdzie spotkały się następujące klasy: Ie, Ib, IId , najlepszą drużyną (co warte podkreślenia- bez straty własnej bramki) okazała się klasa IId - gratulujemy !!!
Królem strzelców został uczeń klasy IId Bartłomiej Wajszczuk - 15 strzelonych bramkę.

Poniżej wyniki spotkań finałowych:
Ie-Ib 3:0; Ib-IId 0:3; Ie-IId 0:5

Końcowa klasyfikacja

Dyrekcja ZS nr 7 w Lublinie składa serdeczne podziękowania za udział wszystkim uczestnikom
I Turnieju w Piłce Nożnej Halowej o Przechodni Puchar Dyrektora ZS nr 7 w Lublinie.
Zwycięzcom składamy serdeczne GRATULACJE !!!
Tymczasem pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w turnieju już w przyszłym roku !!!

Organizacją turnieju i sędziowaniem poszczególnych meczy zajęli się pan Sławomir Smyl i pan Mirosław Hułas, natomiast nad oprawą fotograficzną czuwała pani Małgorzata Molas.
Serdecznie dziękujemy pozostałym nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

Zebranie

Informuję, że zebranie dla rodziców uczniów klas III Gimnazjum nr 24 odbędzie się w środę 21 marca 2012 r. Spotkanie z wychowawcami poprzedzi zebranie ogólne nt. procedur egzaminacyjnych i rekrutacji elektronicznej, rozpoczynające się o godz. 17. 30, a poprowadzone przez wicedyrektor ds. gimnazjum.
W dniu 28 marca 2012 r. odbędą się zebrania dla rodziców uczniów klas I i II gimnazjum.

Zapraszam
wicedyrektor ds. gimnazjum
Marzena Łuszczyńska - Tytłak

Rekolekcje

W dniach 12, 13, 14 marca br. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej odbędą się rekolekcje wielkopostne adresowane do społeczności Gimnazjum nr 24 w Lublinie. Uczniowie podzieleni na grupy ( w poniedziałek i we wtorek) lub wszyscy (w środę) uczestniczą w naukach rekolekcyjnych pod opieką oddelegowanych nauczycieli, a pozostały "czas szkolny" zajmują im lekcje według zmodyfikowanego planu.
Uwaga:Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii w czasie rekolekcji przebywają na terenie szkoły ( w bibliotece szkolnej) pod opieką nauczyciela.

Harmonogram rekolekcji:

Poniedziałek 12 marca 2012 r. - "Miłość Boga":
I grupa (8.25 - 9.55 czyli 2-3 godz. lekcyjna) klasy - 1B, 1D, 2A, 2B,
II grupa (10.15 - 11.45 czyli 4 - 5 godz. lekcyjna) klasy - 1A, 1C, 1E, 2C, 2D,
III grupa (12.15 - 13.45 czyli 6 - 7 godz. lekcyjna) klasy - 2E, 2F, 3A, 3B, 3C, 3D.

Wtorek 13 marca 2012 r. - "Grzech i ocalenie" (nauka i spowiedź):
I grupa (8.25 - 9.55 czyli 2 - 3 godz. lekcyjna) klasy - 1A, 2A, 2B, 2D, 2E, 2F, 3B, 3D,
II grupa (10.15 - 11.45 czyli 4 - 5 godz. lekcyjna) klasy - 1B, 1C, 1D, 1E, 2C, 3A, 3C.

Środa 14 marca 2012 r. - "Duch Święty i Wspólnota":
wszyscy uczniowie na 10.15 - 11.45 czyli 4 - 5 godz. lekcyjnej.

Proszę wszystkich uczniów o właściwe zachowanie, godne przeżycie tych szczególnych dni i przygotowanie się do świąt.

Wicedyrektor d. gimnazjum
Marzena Łuszczyńska - Tytłak

Dzień 8 marca dzisiaj mamy,
więc kobietom kwiaty damy,
szczerze z serca swojego,
dla stworzenia boskiego,
by przynajmniej raz w tym dniu,
były pełne uśmiechu. ;)

Z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet
życzę naszym miłym Paniom
wszystkiego najwspanialszego:
radości życia, uśmiechu,
codziennego optymizmu
oraz samych sukcesów
zarówno w życiu osobistym
jak i zawodowym.

dyrektor
Ryszard Pawka

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Serdecznie zapraszamy Społeczność Naszego Gimnazjum na specjalnie dla Was przygotowane rekolekcje ewangelizacyjne. Odbędą się one w dniach 12-14 marca 2012 roku w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.
Katecheci z GM 24 wraz z duszpasterzami parafii św. Urszuli Ledóchowskiej

Konkurs recytatorski poezji miłosnej pt.:"Mów do mnie jeszcze"

BibliotekaBiblioteka Gimnazjum nr 24 zorganizowała w dniu 14 lutego konkurs recytatorski poezji miłosnej "Mów do mnie jeszcze", na którym zaprezentowano utwory: Adama Asnyka, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego, Anny Kamieńskiej i in.

Najlepszą recytację zaprezentowały uczennice: Karolina Aftyka z kl.1A i Agnieszka Sobieraj z kl. 3C.
Drugie miejsce ex aequo zajęły: Agnieszka Dyś z kl. 1E oraz Anna Sidorowicz z kl. 2F.
Wyróżnienia otrzymały: Zofia Krupa z kl. 1E i Adrianna Szczech z kl. 2A.

Miłym akcentem konkursu były nastrojowe ballady w wykonaniu Radosława Machowskiego z kl. 2B.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 24 z rąk pani wicedyrektor szkoły Marzeny Łuszczyńskiej - Tytłak, oraz przewodniczącej jury pani Aleksandry Bednarek z filii nr 26 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. Widzowie - uczniowie kl. 1A przyznali nagrodę publiczności Agnieszce Sobieraj z kl. 3C.