C.D. RYWALIZACJI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

SportUWAGA !!!!! Nasze Wspaniałe i Zawzięte KOSZYKARKI :) rozpoczynają dalszy ciąg rywalizacji sportowej w ćwierćfinałach !!!!!
Tym razem może nie być tak łatwo, jak to było w eliminacjach.
Przypominam, iż dziewczyny wyszły z grupy z pierwszego miejsca. Wygrały 2 mecze w pięknym stylu. Pierwszy mecz ukończył się wynikiem 53:0 z Gimnazjum nr 6, natomiast kolejny 54:4 z Gimnazjum nr 17.
Nasze gimnazjum spisało się na złoty medal! A jak będzie tym razem?
Pierwsze mecze z udziałem naszej reprezentacji odbędą się w środę 29 lutego 2012r.
Dziewczyny zagrają przeciwko Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 11.
Kolejny mecz odbędzie się 07 marca 2012r. i nasze koszykarki będą walczyły o wyjście z grupy z Gimnazjum nr 9.
Organizacją zawodów, podobnie jak w eliminacjach zajmie się pani Małgorzata Molas.
Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego kibicowania naszej szkolnej drużynie.
DZIEWCZYNY POWODZENIA !!! WSZYSCY TRZYMAMY MOCNO KCIUKI :)

ZAWODY W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM !!!

SportDnia 17.02.2012r. w Gimnazjum nr 5, odbyły się zawody sportowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt w ramach Gimnazjady Miasta Lublin 2011/2012.
Naszą szkołę reprezentowały 2 zawodniczki: ANASTAZJA CZAPKOWICZ i KLAUDIA BŁASZCZYK.
W klasyfikacji końcowej dziewczęta wywalczyły 8 miejsce dla naszej szkoły.
Drużyna chłopców natomiast wystąpiła 20 lutego 2012r. reprezentowana przez MARCINA KOSIORA i MICHAŁA KURKA.
Gimnazjum nr 24 w klasyfikacji końcowej chłopców uplasowało się na 7 pozycji.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy uzyskanych wyników.
Opiekunowie:
- mgr Sławomir Smyl,
- mgr Wojciech Suwała.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Tales"

Do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Tales" zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszego gimnazjum:
1. Monika Berlińska kl.2d
2. Szymon Kołodziejczyk kl. 3c
Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!!!

Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora III LO

Wyniki I etapu.
Do drugiego etapu (finał) Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora III LO zakwalifikowało się z naszego gimnazjum dwóch uczniów:
1. Rozdzialik Grzegorz kl. 3d
2. Szymon Kołodziejczyk kl. 3c.
Serdecznie gratulujemy!!!

Kiermasz - Książka za złotówkę

BibliotekaBiblioteka Gimnazjum zgromadziła wiele książek pozyskanych z darów indywidualnych oraz z likwidowanych bibliotek szkolnych i publicznych. Te z nich, które nie cieszyły się wzięciem u naszych czytelników, przekazaliśmy na kiermasz. W związku z trwającymi w dniach 24-26 stycznia b.r. zebraniami semestralnymi, Rodzice i Nauczyciele mogli skorzystać z "Książki za złotówkę". Wspólnym wysiłkiem udało nam się zebrać 270 zł. Przeznaczymy je na zakup literatury poszukiwanej przez naszych czytelników. W rozreklamowanie tej inicjatywy zaangażowała się Rada Rodziców, a szczególnie pani Aldona Rudnicka. Rodzicom i Nauczycielom, którzy skorzystali z naszej oferty, bardzo dziękujemy.

GIMNAZJALNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

SportInformujemy, iż nastąpiły zmiany w terminie rozgrywek w piłce nożnej:
- z dn. 15.02.2012r. na 20.02.2012r. o godz. 17:30- 19:20 rewanże w grupie A oraz eliminacje i rewanże w grupie C.
- z dn. 20.02.2012r. na 27.02.2012r. o godz. 16:00- 19:30 ćwierćfinały, półfinał i finał turnieju.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

GIMNAZJALNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Turniej Gimnazjalny Halowej Piłki Nożnej o Przejściowy Puchar Dyrektora Szkoły
(Gimnazjum nr 24/ Zespołu Szkół nr 7).

W turnieju biorą udział następujące klasy gimnazjalne (każda licząca po 8 zawodników), które zostały podzielone na trzy grupy (system gry "każdy z każdym"):
Grupa A: Ia, Ic, Ie;
Grupa B: IIa, IIc, IId, IIe, IIf;
Grupa C: IIIa, IIIb, IIIc.

Z każdej z grup tylko dwie drużyny awansują do dalszej fazy rozgrywek.

W dniu 18.01.2012r o godz.17:30-20:30 rozstały rozegranie mecze w grupie A i grupie B.
Na szczególną uwagę zasłużyły pięknie strzelone bramki (m.in.: Łukasz Chrzanowski, Mateusz Sowiński, Michał Kaczor).
Gra w duchu sportowej rywalizacji do ostatniego gwizdka oraz wspaniałe kibicowanie były pięknym widowiskiem tegoż kończącego się dnia.
Miłym zaskoczeniem była zadziwiająco duża frekwencja młodzieży szkolnej.

Wyniki z poszczególnych spotkań:
Grupa A:
Ia-Ib 5:2
Ib-Ie 0:0
Ia-Ie 0:3

Grupa B:
IIa-IIc 1:1
IIa-IId 0:5
IIa-IIe 5:2
IIa-IIf 3:1
IIc-IId 0:2
IIc-IIf 1:3
IId-IIe 7:3
IIe-IIf 1:2

Tuż po feriach zimowych rusza dalsza faza rozgrywek:
dn. 13.02.2012r. o godz. 16:00-19:30 rewanże w grupie B.
dn. 15.02.2012r. o godz. 17:30- 19:20 rewanże w grupie A oraz eliminacje i rewanże w grupie C.
dn. 20.02.2012r. o godz. 16:00- 19:30 ćwierćfinały, półfinał i finał turnieju.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.