Wielkie grilowanie

Newsy
Dnia 8 czerwca w Gimnazjum numer 24 w Lublinie odbyło się Wielkie Grillowanie, czyli impreza zorganizowana w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka. Podczas niej można było wykazać się swoimi zdolnościami w różnych dziedzinach. Większa część zabawy odbywała się na boisku szkolnym. Jedyną konkurencją, która odbywała się na sali gimnastycznej była muzyczna rywalizacja podczas karaoke. Wszystkie klasy ze szkoły miały obowiązek wytypować reprezentantów do każdej z konkurencji. Uczniowie uczestniczyli między innymi w konkurencjach takich jak: pokonanie toru z kubeczkiem wody na głowie, gra w piłkę nożną, skok w dal, rzut do kosza, wyścigi w workach itp. Mimo upałów wszyscy świetnie się bawili. Klasy walczyły ze sobą o koronę szkoły. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Polsko-niemieckie warsztaty historyczne

Niemiecki
W dn. 7 - 10 czerwca 2011 r. odbyły się polsko-niemieckie warsztaty historyczne w Państwowym Muzeum na Majdanku, w których wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 24 z klas 3a i 3c oraz Georg-Büchner Schule z Darmstadt.

Przeczytaj cały artykuł

Kandydaci do klas I Gimnazjum nr 24 w Lublinie

Kandydaci do klas I Gimnazjum nr 24 w Lublinie

W czwartek 2 czerwca br. o godz. 17:00 odbędzie się sprawdzian z języka angielskiego dla kandydatów do klasy z rozszerzonym programem tego przedmiotu.

Dodatkowy termin to 7 czerwca br. (wtorek) godz. 17:00.

W poniedziałek 6 czerwca br. o godz. 17:00 odbędzie się sprawdzian kompetencji matematycznych dla kandydatów dla klasy "matematycznej".

3 Maj

Newsy29. 04. 2011 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Część artystyczna przygotowana była przez uczniów szkoły podstawowej, a oprawą muzyczną zajął się chór składający się z uczniów zespołu szkół pod kierunkiem p. Tokarczyk. Treść akademii przypomniała nam o losach naszego kraju w czasach rozbiorów. Uczniowie zaprezentowali również poezję powstałą w tamtych czasach. Na koniec wszyscy uroczyście odśpiewali „Rotę”. Wysłuchaliśmy także krótkiego przemówienia Pani Dyrektor oraz nagrodziliśmy artystów brawami.
Mamy nadzieję, że tak spędzony czas był dla wszystkich małą lekcją patriotyzmu.

Samorząd Uczniowski G24

Komunikat Dyrektora

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
z dn. 28 kwietnia 2011 r.

Przypominam, że zgodnie z zatwierdzonym kalendarzem roku szkolnego 2010/11 poniedziałek 2 maja jest w Zespole Szkół nr 7 w Lublinie dniem wolnym od zajęć.

Dyrektor Ryszard Pawka

Wielkanoc

Wesołych Świąt Wielkanocnych

spędzonych w miłości i radości

wszystkim uczniom i ich rodzicom

oraz pracownikom szkoły

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie

Posprzątajmy Lublin na wiosnę

Newsy
Jak co roku, nasza szkoła uczestniczyła w akcji organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin - "Posprzątajmy Lublin na wiosnę". Nasi uczniowie przeszli głównymi uliczkami osiedla, uprzątając je i poszukując dzikich wysypisk śmieci.

Poprzez takie działania wszyscy uświadamiamy sobie potrzebę dbania o nasze najbliższe otoczenie.