Pokazy z fizyki

NewsyWe wrześniu nauczycielka fizyki p. Barbara Gabryszewska zorganizowała dla naszych uczniów wyjście na pokazy do Instytutu Fizyki UMCS. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

Młodzież mogła obserwować i uczestniczyć w doświadczeniach dotyczących zjawisk optycznych, ruchu obrotowego i termodynamiki. Treści przygotowane przez pracowników Instytutu Fizyki - jak zwykle były bogato ilustrowane doświadczeniami, jakich nie można obejrzeć w szkolnej pracowni (sprzęt i warunki).

Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły prawa fizyki w świecie zabawek. Młodzież miała okazję powtórzyć i utrwalić znany materiał oraz zapoznać się z jeszcze nieznanymi zagadnieniami prezentowanymi w sposób przystępny.

KONKURS RECYTATORSKI

BibliotekaBiblioteka Gimnazjum ogłasza konkurs recytatorski poświęcony poezji patriotycznej

p.t. "Rzadko na moich wargach"

Polecamy wiersze z naszych zbiorów.

Zgłoszenia kandydatów do recytacji, z podaniem wybranego wiersza, przyjmować będziemy
do 11 października b.r.

Przewidywany termin konkursu
9 listopada 2010 r.

"W imię świętego prawa do niepodległości" - wystawa

BibliotekaW tym roku obchodzimy 90 rocznicę wojny polsko-bolszewickiej. Biblioteka Gimnazjum z tej okazji przygotowała we wrześniu 2010 r. wystawę pt.:

"W imię świętego prawa do niepodległości".

Całość materiału podzielono na siedem części, odpowiadających etapom działań wojennych:

- Wyprawa wileńska,
- Wyprawa kijowska,
- Ofensywa bolszewicka,
- Bitwa warszawska,
- Uderzenie znad Wieprza,
- Bitwa nad Niemnem,
- Alianci i sojusznicy.

W ekspozycji wykorzystano liczne fotografie, odezwy, fragmenty dokumentów . Do wystawy przygotowana została prelekcja, z której korzystały wszystkie klasy gimnazjalne.

Rajd

TURYSTYKA

Dnia 25 września 2010 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych na rajd pieszy

Trasa wycieczki: Puławy /Pałac Czartoryskich/ - wąwozy w okolicach Kazimierza Dolnego - Kazimierz Dolny PKS

Długość trasy - ok. 10 km.

Wyjazd z Dworca Głównego PKP o godz. 8:25 w kierunku Dęblina Spotykamy się o godz. 8:00 na dworcu PKP.

Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16:00).

Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 20 zł - na bilety autobusowe oraz kolejowe i inne ewentualne potrzeby.

UWAGA!
Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak

Zebranie Rodziców

Zebranie Rodziców uczniów Gimnazjum nr 24 w Lublinie

ŚRODA 15 września 2010 r.

Klasy III: godz. 17:00 - spotkanie z dyrekcją na sali gimnastycznej nt. egzaminu gimnazjalnego, potem spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach,

Klasy II: godz. 17:30 - spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach,

Klasy I: godz. 17:30 - spotkanie z nt. dziennika elektronicznego, potem z wychowawcami w wyznaczonych salach.

UWAGA!

Zebranie rodziców uczniów klasy IC nie odbędzie się w środę 15 IX 2010 r. z powodu nieobecności wychowawcy (zwolnienie lekarskie).

OPŁATY

Wysokości składek na ubezpieczenie i Radę Rodziców
w roku szkolnym 2010/2011
dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

UBEZPIECZENIE

Składka w wysokości 45,00 zł (obejmuje również ubezpieczenie szatni).

Wpłaty na ubezpieczenie przyjmowane są wyłącznie w sekretariacie szkoły podstawowej (pokój 47) do 25 września 2010 r.

RADA RODZICÓW

Wysokości składek na Fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2010/2011

* 50 zł na jedno dziecko w szkole
* 75 zł na dwoje dzieci w szkole
* 85 zł na troje dzieci w szkole

o możliwościach dokonywania wpłat na Fundusz Rady Rodziców

Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 7 w Lublinie informuje, że wpłat na Fundusz Rady Rodziców można dokonać:

* indywidualnie na konto w ALIOR BANKU
* w szkole w sekretariacie szkoły podstawowej (pokój 47)
* bezpośrednio do klasowych Przedstawicieli Prezydium Rady Rodziców

DZWONKI

NewsyOd 1 września 2010 r. zostały wydłużone niektóre przerwy międzylekcyjne. Nowy rozkład dzwonków można zobaczyć w zakładce UCZNIOWIE/Dzwonki.