Liga Lekkoatletyczna

Sport
Dnia 17 maja 2010 r. na Stadionie Startu w Lublinie odbyły się zawody Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt r11; Gimnazjada Miasta Lublin.
Drużyna G24 pod opieką p. Izabeli Trybaliskiej-Siłakiewicz i p. Kazimierza Piwowarczyka w ogólnej klasyfikacji zajęła III miejsce. Dziewczyny brały udział w 6 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie.

Podczas zawodów osiągnięto następujące wyniki:
- biegi:
I miejsce na 600 m r11; Patrycja Dynowska
I miejsce na 300 m r11; Adrianna Rodak
II miejsce na 100 m r11; Angelika Łosiewicz
- sztafeta 4 x 100 m:
II miejsce r11; Klaudia Chylińska, Patrycja Dynowska, Angelika Łosiewicz, Adrianna Rodak
- skok wzwyż:
III miejsce r11; Agata Nazar
IV miejsce r11; Eliza Piotrowska
- skok w dal:
VI miejsce
VIII miejsce
- pchnięcie kulą:
IX miejsce

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

KONKURS POETYCKI "POECI DO PIÓR"

Biblioteka
W roku szkolnym 2009/2010 biblioteka Gimnazjum prowadziła szkolny konkurs poetycki pt: "Poeci do piór".

Podsumowując całoroczny dorobek uczestniczek konkursu komisja
w składzie: p.p. Anna Czapska, Izabella Gawarecka-Adamczyk, Justyna Kierepka i Anna Kowalczyk postanowiła przyznać

1/ miejsce: Dominice Drozd z klasy III D
2/ miejsce: Natalii Janczak z klasy III B
3/ miejsce: Natalii Kowalskiej z klasy I D
oraz wyróżnić
Izabelę Romanowską z klasy III D

Zwyciężczynie konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone w ramach

Serdecznie gratulujemy!

PREZENTACJA "PIEŚŃ UJDZIE CAŁO"

BibliotekaDnia 26. 05. 2010 r. w ramach szkolnego projektu pt: "Pieśń ujdzie cało" w naszym Gimnazjum odbył się konkurs na prezentację postaci.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele 9 klas Gimnazjum. Komisja
w składzie: p. Anna Czapska - przewodnicząca oraz członkowie: p. Anna Kowalczyk, p. Justyna Kierepka oceniali poprawność merytoryczną i językową prezentacji, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zwyciężyły następujące klasy:

1/ miejsce: I a
2/ miejsce: II d
3/ miejsce: I c

Wyróżniono też klasę I d.

Przedstawicielom zwycięskich klas wręczono dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział. Po ogłoszeniu wyników zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

Komunikat Dyrektora Szkoły

Komunikat nr 13/2010
Dyrektora Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
z dn. 24 maja 2010 r.
w sprawie powodzi

Kolejne miejscowości dotknięte są skutkami tegorocznej tragicznej powodzi. Poszkodowanych jest wielu ludzi, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie oraz Szkolne Koło CARITAS zwracają się z ogromną prośbą o wsparcie dla ludzi, którym żywioł zabrał wszystko. Na dziś potrzebna jest woda, trwała żywność, środki czystości, koce, pościel. Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym poprzez Centrum Pomocy Doraźnej CARITAS w Lublinie.
Wierzę, że uczniowie i rodzice naszej szkoły solidarnie przystąpią do akcji, która przyczyni się do przywrócenia nadziei ludziom, którzy utracili prawie cały dobytek życia.
Dary proszę składać w portierni oraz sekretariatach szkoły.
W sprawach dotyczących pomocy proszę kontaktować się bezpośrednio z dyrektorem szkoły.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
mgr Ryszard Pawka

KONKURS RECYTATORSKI - PIEŚŃ UJDZIE CAŁO

BibliotekaDnia 12. 05. 2010 r. w ramach szkolnego projektu pt: rPieśń ujdzie całor1; w naszym Gimnazjum odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez nauczycieli-bibliotekarzy.
W konkursie wzięło udział 14 uczniów Gimnazjum.

Komisja
w składzie: p. Anna Kowalczyk - przewodnicząca oraz członkowie: p. Justyna Skubisz, p. Małgorzata Wiślicka oceniali znajomość tekstu, poprawność wymowy, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami zostały następujące osoby:

1/ miejsce: Weronika Sawicka, klasa II a
2/ miejsce: Agnieszka Sobieraj , klasa I c
3/ miejsce: Julia Golec , klasa I a
Ada Rodak, klasa I b

Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział. Po ogłoszeniu wyników zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

PORANEK POETYCKI - PODZIĘKOWANIE

BibliotekaTa, co sypie wierszami
dziękuje za spotkanie z Wami
tak niewiele trzeba słów
by nas połączył wspólny duch
duch poezji,
delikatny, prosty w swej wielkości.
Jego tchnieniem ogarnięta
przesyłam wyrazy wdzięczności
za spotkanie
za pytania ...
On krąży nad Wami
i zachęca do pisania

Z serdecznymi podziękowaniami
dla Młodzieży z Gimnazjum nr 24 w Lublinie
Regina Smoter-Grzeszkiewicz
Lublin, 4 marca 2010 r.

"Katyń 1940 - początek zniewolenia Polski" - wystawa

Biblioteka Biblioteka Gimnazjum przygotowała na Dzień Pamięci Ofiar Katynia wystawę "Katyń 1940 r - początek zniewolenia Polski". Siedem plansz obrazuje kolejne fazy dramatu katyńskiego: Pakt Ribbentrop-Mołotow; Mechanizm zbrodni; Prace komisji ekshumacyjnej; Dokumenty znalezione w Katyniu; Niemcy oskarżają, Sowieci zaprzeczają, alianci milczą; Katyńska księga inteligencji polskiej; Lubelska lista katyńska; C.d. dramatu.
Wystawa znajduje się w holu Zespołu naszych Szkół.
Zapraszamy wszystkich Uczniów, ale także i Rodziców do jej zwiedzania. Chętnych (indywidualnie i klasami) będzie oprowadzała po niej p. Anna Czapska.
Natomiast Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem biblioteka poświęciła wystawkę znajdującą się na korytarzu przy bibliotece (II p.).