Konkurs Prymasowski

Konkurs Prymasowski

Uroczysta gala rozdania nagród
w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego
o Patronie naszej Szkoły „Czas to miłość”

W piątek 31 maja br. uroczyście rozstrzygnięto XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego o Patronie naszej Szkoły „Czas to miłość”. Wielu nagrodzonych i wyróżnionych przybyło wraz ze swoimi nauczycielami bądź rodzicami na galę. Uroczystości rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnu. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Ryszard Pawka, serdecznie witając wszystkich zebranych i odczytując list Ks. dr hab. Andrzeja Kicińskiego Prorektora Kul-u skierowanego do zebranych. Tegoroczną galę swoją obecnością zaszczyciło wielu wyjątkowych gości, a wśród nich Pan Wojewoda dr hab. Przemysław Czarnek. Nasz gość w swoim przemówieniu nawiązał do potrzeby przekazywania prawdy o miłości, której oblicze bywa dziś zafałszowane. Do postaci Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II odwoływał się także w swoim wystąpieniu Wiceprezydent Lublina Pan dr Mariusz Banach, cytując słowa Papieża, że „człowieka można zmierzyć tylko sercem”. Słowo w imieniu Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika do uczestników konkursu skierował również Ks. dr Ryszard Podpora Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Lubelskiej oraz w imieniu Pana Marszałka Jarosława Stawiarskiego Pan Andrzej Figura zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego.

W części artystycznej nasz szkolny chór „Fantazja” zaprezentował dwie piosenki, uczennica klasy 6, Wiktoria Pieńko, zatańczyła do przejmującej melodii. Ostatnim punktem tej części gali było przedstawienie „Czas to miłość”, w którym uczniowie ukazali źródła współczesnej samotności: brak akceptacji, problemy rodzinne, zagubienie.

Drugą część gali stanowiło odczytanie przez przewodniczących jury wyników konkursu i wręczenie nagród 120 laureatom i wyróżnionym. Zdecydowana większość uczniów odebrała nagrody osobiście. Po ogłoszeniu wyników organizatorzy podziękowali dwunastu członkom jury za podjęty trud podczas sprawdzania prac, których w tym roku wpłynęło aż 623 (w tym prace z Litwy). Ostatnim punktem programu był słodki poczęstunek oraz ciepła zupa dla przyjezdnych gości.

Serdecznie dziękujemy przybyłym do naszej szkoły gościom, przedstawicielom miasta i parafii, współorganizatorom oraz licznym sponsorom naszego przedsięwzięcia.

Wielkie podziękowania należą się Pani Beacie Böhm-Kinik oraz Siostrze Joannie Szcześniak za przygotowanie przedstawienia, Pani Beacie Tokarczyk za występ chóru, Pani Anecie Stanuch i Pani Annie Kowalik za dekoracje, pracownikom biblioteki za wystawę poświęconą Prymasowi, Panu Krzysztofowi Gocłowskiemu za opiekę nad pocztem sztandarowym, Pani Jolancie Wankiewicz za prowadzenie gali, Panu Andrzejowi Błaszczykowi za sfilmowanie uroczystości.
Wielki ogrom pracy włożyły Pani Barbara Kotarska i Pani Joanna Szajda podczas katalogowania prac oraz Pani Beata Ochnicka i Pani Sylwia Moskal przy wypisywaniu dyplomów, za co szczególnie chcemy podziękować.

Słowa uznania za wsparcie i pomoc w różnych momentach przygotowania gali rozstrzygnięcia konkursu należą się również wielu nauczycielom i pracownikom szkoły: Panu Pawłowi Sokołowskiemu, Pani Jolancie Sawie, Pani Annie Trochimowicz, Pani Małgorzacie Niedźwiadek, Pani Agnieszce Boguszewskiej, Pani Jolancie Wójtowicz, Pani Karolinie Kuziole, Pani Magdalenie Kasperek, Pani Magdalenie Stacharskiej-Malec, Pani Beacie Bukowskiej, Pani Kamili Wójcik, Pani Renacie Stec, Pani Wicedyrektor Marcie Martyniuk, Panu Kierownikowi Krzysztofowi Brogowskiemu oraz pracownikom obsługi i uczniom naszej szkoły, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie uroczystości.

Jesteśmy dumni, że o naszej Szkole można było usłyszeć i przeczytać w mediach (TVP Lublin, Radio Lublin, Gość Niedzielny), które objęły patronatem tegoroczną edycję konkursu.

Jest nam także niezwykle miło, że przyjezdni uczniowie mieli okazję poznać nasze piękne miasto, jakim jest Lublin. Jednak największa radość towarzyszy nam z powodu włączenia się w promocję prawdziwych wartości, którym wierny był nasz Patron – Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom i opiekunom GRATULUJEMY! I zapraszam za rok na kolejną, jubileuszową, edycję naszego Konkursu!

Koordynatorzy Konkursu
Anna Trzos-Mularczyk i Ewa Ryba