Konkurs Prymasowski

OGÓLNOPOLSKI KONKURS
Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia
Patronem Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie

SZANOWNI NAUCZYCIELE I DRODZY UCZNIOWIE!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Patronie naszej szkoły – Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Myślą przewodnią obecnej edycji jest hasło: „Nasza Polska Niepodległa”.
Cel konkursu to przede wszystkim zachęcenie młodego pokolenia do czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego naszego Patrona. Ponadto chcemy również uroczyście upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setną rocznicę powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i postaci związanych z uczelnią.
Uczniowie, dzięki uczestnictwu w Konkursie będą mieli okazję poznanie postaci Kardynała, historii naszego kraju oraz wyrażenie własnych przeżyć i refleksji środkami literackimi, plastycznymi oraz multimedialnymi.

TEMATY TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU:
1. Jakiej Polski chciałby Prymas Stefan Wyszyński? Stwórz artystyczną wizję przyszłej Polski zgodną z duchem nauk Kardynała.
2. „Naród polski ma szlachetne ambicje, aby podnosić się – jak feniks – z popiołów”. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Kardynał Stefan Wyszyński, św. Jan Paweł II, bł. ks. Jerzy Popiełuszko… Wielcy Polacy w służbie niepodległej Polsce.
3. „Dla nas inaczej «polski» wiatr szumi…”. Za co kocham moją Ojczyznę?
4. Krzyż i orzeł, czyli miłość do Boga i miłość do Ojczyzny w naszej historii. Realizacja tematu
w formie komiksu.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC – 30 kwietnia 2018 r.
W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas podstawowych oraz klas gimnazjalnych naszej Szkoły oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Polski.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 maja 2018 r. podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu zamieszczonym w załączniku.

Koordynatorzy Konkursu:
p. Paweł Sokołowski