Konkurs Prymasowski

Pn - Pt

Obchody DNIA PATRONA naszej Szkoły
28 maja 2018 r.

W poniedziałek 28 maja br. cała społeczność naszej Szkoły w ramach obchodów DNIA PATRONA uczestniczyła w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w patriotycznej inscenizacji słowno-muzycznej pt. „Niepodległa”. Siostra Magdalena Sitkowska wraz z dziećmi i młodzieżą z Eucharystycznego Ruchu Młodych, którzy w większości to uczniowie bądź absolwenci naszej Szkoły, w sposób niezwykle wzruszający przybliżyła nam trudną historię naszej Ojczyzny.

Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą sprawował ks. Proboszcz Antoni Socha. Uczniowie z ERM’u wraz z siostrą Magdaleną przygotowali piękną oprawę muzyczną. Również elementy Liturgii Słowa zostały przygotowane przez uczniów SP 50 pod opieką katechetki, pani Beaty Bohm-Kinik.

Kolejnym ważnym momentem naszego świętowania było wręczenie nagród osobom, które uczestniczyły w konkursach wewnątrzszkolnych zorganizowanych w ramach obchodów DNIA PATRONA. Były to następujące konkursy: konkurs wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim – Patronie SP 50, konkurs na scenariusz na podstawie „Stefka” P. Kordyasza oraz „Podchody Prymasowskie” – gra terenowa dla gimnazjalistów. O wręczenie nagród poproszona została pani Elżbieta Wzorek, były wizytator Kuratarium Oświaty.

Po uroczystościach, które miały miejsce w kościele, młodsze klasy 1-3 wraz z wychowawcami wróciły do szkoły na obiad, zaś klasy starsze 4-7 udały się wraz z opiekunami na salę gimnastyczną. Tam miał miejsce początek gry terenowej, którą poprowadził ks. Wojciech Lisiecki. Całe klasy z opiekunami podążały od bazy do bazy wykonując różne zadania, m.in.: rozwiązanie krzyżówki, stworzenie plakatu, napisanie modlitwy. Nagrodą za przejście wszystkich baz były lizaki z dołączoną myślą kardynała Wyszyńskiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w późniejszym terminie. Po skończonej grze uczniowie udali się do domu.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego DNIA PATRONA: Księdzu proboszczowi, dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom i opiekunom za bezpieczne, refleksyjne oraz nowatorskie przeżycie dnia poświęconego Prymasowi Tysiąclecia. Dziękujemy uczniom czynnie zaangażowanym w przedstawienie „Niepodległa” wraz z siostrą Magdaleną, członkom Klubu Młodych „Cogito” wraz z ks. Wojciechem za przeprowadzenie gry terenowej oraz wszystkim, którzy swoją obecnością, strojem, zachowaniem i życzliwością przyczynili się do pięknego przeżycia DNIA PATRONA naszej Szkoły.

DZIEŃ PATRONA
28 maja 2018 r.

KLASY I - III

9:15 Przedstawienie pt. "Nasza Niepodległa" w Kościele św. Urszuli Ledóchowskiej.
10:00 Uroczysta Msza Św. Po jej zakończeniu uczniowie wracają z wychowawcami do szkoły (obiad, świetlica). Od wychowawców otrzymają lizaki z myślami Patrona.

KLASY IV - VII

10:00 Uroczysta Msza Św.
11:00 Rozdanie nagród uczniom, którzy brali udział w Konkursie wiedzy o Patronie i Podchodach Prymasowskich (klasy IV - VII oraz delegacje klas gimnazjalnych).
11:30 Rozpoczęcie "Gry Prymasowskiej" na sali gimnastycznej.
12:30 Zakończenie (przy ostatnim punkcie gry uczniowie otrzymają lizaki z myślami Patrona).

• Podczas wszystkich punktów programu uczniowie pozostają pod opieką wychowawców lub wyznaczonych nauczycieli.
  • Tego dnia nie ma zajęć lekcyjnych dla uczniów klas I - VII szkoły podstawowej.
  • Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczą w lekcjach.
  • Przedstawiciele klas gimnazjalnych uczestniczą w uroczystościach w kościele.