Konkurs Prymasowski

Pn - Pt

Ogólnopolski Konkurs na Grę Edukacyjną
MOJA POLSKA NIEPODLEGŁA

Dnia 8 listopada 2018 r. o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej im ks. St. Konarskiego nr 1 w Lublinie odbyła się uroczysta Gala podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu na Grę Edukacyjną „Moja Polska Niepodległa” z udziałem dostojnych gości oraz nagrodzonych uczniów i ich nauczycieli-opiekunów z różnych miejsc Polski.

Ogólnopolski Konkurs na Grę Edukacyjną Moja Polska Niepodległa zorganizowany został z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Metropolita Lubelski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski oraz Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk

Organizatorami konkursu byli: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej, Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Fundacja Instytut im. Kazimierza Wielkiego.

Z ramienia naszej Szkoły za organizację konkursu odpowiedzialne były nauczycielki: p. Ewa Ryba, p. Jolanta Sawa oraz p. Anna Trochimowicz. Na uroczystej gali obecny był także p. Krzysztof Gocłowski wraz z uczniami reprezentującymi sztandar naszej Szkoły.

Na konkurs wpłynęło 158 prac z 13 województw naszej Ojczyzny. W konkursie wzięło udział 290 uczniów przygotowanych przez 98 nauczycieli. Z naszej Szkoły zgłoszonych zostało 19 prac, przygotowanych przez 39 uczniów pod okiem nauczycieli języka polskiego, języka angielskiego oraz religii. Jury przyznało w czterech grupach wiekowych 15 nagród za I, II i III miejsce oraz 8 wyróżnień; łącznie nagrodzono 44 uczniów.

Nagrodzono dwie gry zgłoszone przez naszą Szkołę:
- w kategorii klas 1-3 Szkoły Podstawowej trzecie miejsce zajęła praca Mai Mularczyk, uczennicy kl. 1 „D” przygotowana pod opieką p. Anny Trzos-Mularczyk
- w kategorii klas 4-6 Szkoły Podstawowej pierwsze miejsce zajęła praca Marcelego Ćwierza i Aleksandra Perduty, uczniów kl. 5 „E” przygotowana pod opieką p. Katarzyny Michalczuk

Jury konkursu dokonało oceny prac w oparciu o podane w regulaminie kryteria m.in. poprawność merytoryczną, walory edukacyjne, nowatorskie ujęcie tematu oraz ukazanie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości i postaci walczących o suwerenność na terenie całego kraju.

Uczniowie wykonywali prace w formie prototypu gry planszowej bądź towarzyskiej (np. makiety przestrzennej, planszy, kart, puzzli itp. umożliwiających praktyczne sprawdzenie propozycji konkursowych) oraz przygotowywali oprawę merytoryczną gry, zasady, instrukcje, ewentualnie przewodniki zawierające informacje, z których uczestnicy będą korzystać w czasie rozgrywania partii.

Galę rozstrzygnięcia Konkursu uświetnił gościnny występ Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrowica działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jastkowie oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Podziwialiśmy śpiew uczniów oddziałów przedszkolnych, patriotyczną pantomimę zespołu tanecznego „Jedyneczki” oraz występ zespołu wokalnego z oddziałów gimnazjalnych.

Na zakończenie Pani Dyrektor Iwona Pańpuch zwróciła się z serdecznymi podziękowaniami do nauczycieli zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu i zorganizowanie uroczystości oraz podkreśliła wagę współpracy Dyrektorów SP nr 1, SP nr 50 oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy realizacji przedsięwzięcia. Oglądający wysoko ocenili patriotyczne prezentacje, zaznaczając w podsumowaniu, że świadczą one nie tylko o perfekcji artystycznej, ale także o głębokiej wrażliwości patriotycznej młodych wykonawców.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z Gali na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie: http://sp1.lublin.eu

WYNIKI KONKURSU

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ