Konkurs Prymasowski

Kamilla Wójcik

Pn - Pt

Rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Informacje dla uczniów klas pierwszych

w roku szkolnym 2023/2024

Rozpoczęcie roku szkolnego połączone z uroczystym pasowaniem na ucznia odbędzie się 4 września 2023 roku o godz. 10:30 w sali gimnastycznej.

Podczas uroczystości będą wykonywane zdjęcia klasowe.

Zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z tekstem ślubowania umieszczonym w Statucie Szkoły (s. 52, Rozdział VIII §82 ust. 8).
(Statut Szkoły można znaleźć w zakładce Dokumenty oraz w Biuletynie Informacji Publicznej)

Serdecznie zapraszamy pierwszoklasistów na mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 9:30 w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Listy uczniów

Informujemy, że listy uczniów klas pierwszych z podziałem na oddziały będą wywieszone wewnątrz budynku szkoły dnia 30 sierpnia 2023 r. o godzinie 10:00.

Wyprawka szkolna dla uczniów klas I
  • 2 zeszyty w trzy linie (kolorowe) 16 kartkowe,
  • 2 zeszyty w kratkę 16 kartkowe,
  • zeszyt do informacji,
  • wyposażenie piórnika (2 miękkie ołówki, gumka, temperówka z pojemnikiem, nożyczki, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe Bambino - 12 kolorów, linijka 15 cm)
  • 2 teczki tekturowe z gumką A4 (podpisane)
  • pastele olejne,
  • podpisany worek i obuwie sportowe z jasną podeszwą,
Lista rzeczy niezbędnych na lekcje pływania:
  • jednoczęściowy strój kąpielowy/bokserki pływackie,
  • czepek,
  • okularki,
  • klapki,
  • ręcznik.
Pozostałe informacje zostaną przekazane w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

Dokument do pobrania w wersji pdf.

Wychowawcy klas pierwszych

Podręczniki do religii
na rok szkolny 2023/2024

Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024

.

Wyniki egzaminu

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

W dniu 6 lipca 2023r. (czwartek) zapraszamy absolwentów/rodziców po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu:

klasa 8a - godz. 10:00 - sala 15
klasa 8b - godz. 10:00 - sala 16
klasa 8d- godz. 10:00 - sala 15a
klasa 8e - godz. 10:00 - sala 18
klasa 8g - godz. 10:00 - sala 19
klasa 8h - godz. 10:00 - sala 17

Oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu należy złożyć w terminie 23 czerwca 2023r.- 10 lipca 2023 r. do godz. 15.00, jako uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do tych szkół zostaną opublikowane 18 lipca 2023r. do godz. 12.00.

Szczegółowe informacje na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie: https://kuratorium.lublin.pl.

Maria Brodowska

Pożegnanie klas ósmych

22 czerwca uczniowie klas ósmych uroczyście pożegnali szkołę w obecności Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie przekazaniem sztandaru uczniom klasy siódmej. Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy tym, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, brali udział w konkursach na szczeblu szkolnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Pani Sandra Pikula - Przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła nagrodę dla ucznia, który osiągnął najwyższy wynik w nauce i zachowaniu przez ostatnie 5 lat, jest nim Szymon Beczek z klasy 8g.
W trakcie uroczystości ósmoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym starali się wyrazić wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość i cierpliwość. Mottem spotkania był fragment wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza", który miał przypominać, by cieszyć się każdą chwilą. Było też miejsce na ukazanie życia szkolnego w murach naszej szkoły na wesoło. W odegranych scenkach nauczyciele mogli odnaleźć często powtarzane przez siebie charakterystyczne zwroty. Marcelina Mituła i Klaudia Maziarz niewątpliwie swym śpiewem podniosły rangę tej uroczystości. Zaskakującym zakończeniem była piosenka "Mammamia" wykonana w iście musicalowym stylu.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie złożyli podpisy w księdze pamiątkowej.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia!

Marlena Szopa
Urszula Zaręba

Podsumowanie roku szkolnego

Nic dwa razy się nie zdarza!

22 czerwca w naszej Szkole odbył się apel dla klas 4-8 podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2022/2023. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Pana Dyrektora. Lista nagrodzonych była długa.
Wszystkim Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku!
Sylwia Moskal
Agnieszka Mazur
Jolanta Przewęda

Zakończenie ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

23 czerwca 2023 r. (piątek)

godz. 9:30 msza św. w kościele pw. św. U. Ledóchowskiej
Zapraszamy wszystkich chętnych.

Dla osób, które nie mogą uczestniczyć bezpośrednio, Msza święta będzie transmitowana na żywo.
Link do transmisji na stronie Parafii https://swietaurszula.lublin.pl/

Spotkania z wychowawcami według poniższego harmonogramu:
HARMONOGRAM SPOTKAŃ