Konkurs Prymasowski

Pn - Pt

IPN

Wystawa IPN

Dzisiaj przy Szkole Podstawowej nr 50 w Lublinie została zaprezentowana wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”.

Najmłodsi Lublinianie wysłuchali przemówienia Dyrektora Oddziału IPN w Lublinie dr. Roberta Derewendy o kard. Stefanie Wyszyńskim, który kształtował duchowy rozwój narodu polskiego, oraz swoją postawą odegrał kluczową rolę w walce z komunizmem.

Następnie uczniowie zapoznali się z wystawą, przedstawiającą kard. Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II.

Dzień Patrona Szkoły

Komunikat nr 7/2023
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie

z dn. 17 maja 2023 r.

w sprawie organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy
o Prymasie Stefanie Wyszyńskim

W dn. 26 maja 2023r. (piątek) odbędzie się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim.

Program uroczystości:
    1. 8:10 – spotkanie uczniów z wychowawcami,
    2. 8:30 – msza święta w Kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej,
      (uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii maja zapewnioną opiekę w szkole),
    3. bezpośrednio po mszy uczniowie z wychowawcami udają się do sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się część artystyczna
    4. po części artystycznej uczniowie idą na obiad według następującej kolejności:
        - klasy 6-8
        - klasy 4-5
        - klasy 1-3

Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni uczestniczą w uroczystej gali wręczenia nagród o godz. 12:00.
Obowiązuje strój galowy.

mgr Ryszard Pawka

Rady Rodziców

Rodziców uczniów klas trzech, którzy chcieliby żeby ich dziecko korzystało z szafek skrytkowych w roku szkolnym 2023/2024, prosimy o wypełnienie i przesłanie zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2023 r.

Zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres Rady Rodziców: sp50.radarodzicow@gmail.com lub przekazać wersję papierową przedstawicielowi Rady Rodziców w swojej klasie.

ZGŁOSZENIE do pobrania w wersji edytowalnej (docx)

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Dnia 8 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru, flagi państwowej oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Montaż słowno–muzyczny o patriotycznej wymowie przedstawili uczniowie klas naszej szkoły.

Niewątpliwą atrakcją okazała się "obecność" Króla Polski - Stanisława Augusta Poniatowskiego - który odczytał preambułę. W jego postać wcielił się Pan Adam Aleksandrowicz.

Uroczystość przygotowali nauczyciele Zespołu Języków Obcych. Szczególne podziękowania dla Pana Krzysztofa Gocłowskiego - opiekuna pocztu sztandarowego oraz Pani Beaty Tokarczyk - opiekunki chóru szkolnego, Nauczycieli Świetlicy oraz dzieci za przygotowanie kotylionów, Pani Anety Stanuch za przygotowanie dekoracji.

Bieg Solidarności

30 BIEG SOLIDARNOŚCI

W tym roku zapraszamy Was do jubileuszowego, 30. Biegu Solidarności „Lubelskie Lipiec 1980”.

Link do zapisów na bieg.