PHP-Fusion Powered Website

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 6
-> Najnowszy użytkownik: Maryla Wegorska

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1300 - 1630
Wt 1100 - 1300
Śr 1100 - 1300
Cz 1000 - 1200
Pt 730 - 1000 (filia)

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Ewa Mazur

Pn 800 - 1000
Wt 800 - 1100
1400 - 1600
Śr 800 - 1000
Cz 800 - 900
Pt 915 - 1015

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie

konkursy

KONKURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KonkursI etapII etapIII etap
ortograficzny16 października3 stycznia6 kwietnia
matematyczny17 października4 stycznia9 kwietnia
polonistyczny18 października5 stycznia10 kwietnia
j. angielskiego19 października8 stycznia11 kwietnia
historyczny20 października9 stycznia12 kwietnia

Tarapaty

Klasy 1-312 października uczniowie klasy 3c i 3g mieli okazję, choć na chwilę wrócić pamięcią do błogiego czasu wakacji. Wszystko za sprawą wizyty w kinie Cinema City, gdzie uczniów zabrały wychowawczynie: p. A. Kanar i p. E. Korzeniowska.
Trzecioklasiści oglądali film: Tarapaty. Opowiadał on o wakacyjnej przygodzie pary nastolatków, którym udało się pomóc policji w schwytaniu szajki złodziei, którymi okazały się… nianie.
Może nie każdy trzecioklasista miał tak trzymające w napięciu wakacje, jak dzieciaki z filmu, ale na pewno każdy z przyjemnością śledził ich przygody. W końcu o to ostatnie chodziło!
P.S.: Bardzo dziękujemy p. Magdzie Stacharskiej i p. Ani Tytłak za dodatkową pomoc w opiece nad trzecioklasistami w czasie wycieczki.
Ela Korzeniowska

Światowy Dzień Drzewa

Klasy 1-3Z okazji Światowego Dnia Drzewa, obchodzonego w Polsce od 2002 roku, a przypadającego na 10 października, na holu głównym naszej szkoły stanęła tematyczna gazetka.
Uczniowie klasy 3g zebrali podstawowe informacje o drzewach: co dzięki nim mamy, jak należy je traktować i przedstawili je w postaci kolorowych plakatów. Wystawę współtworzyła również p. Magdalena Kasperek ze świetlicy na podbaseniu, za co serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do lektury. – To ciekawy sposób na spędzenie przerwy i nie tylko – zapewniają uczniowie klasy 3g wraz z wychowawcą.
Ela Korzeniowska.

Czy banan może być młotkiem?

Klasy 1-3Taki właśnie tytuł nosiły zaskakujące pokazy chemiczne, jakie 6 października odbyły się w naszej szkole. Miały one miejsce w ramach zajęć UniKids i wzięli w nich udział uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3g pod opieką wychowawców.
I jak myślicie da się wbić gwóźdź w deskę przy pomocy banana?
Nie???
Otóż błąd! Właśnie, że da!
(zapraszamy do galerii).
Wszystko dzięki ciekłemu azotowi, który był głównym bohaterem piątkowego spotkania. Włożony do wypełnionego nim pojemnika banan, zamienił się w twardy głaz. To również za sprawą tego gazu napompowany długi balon skurczył się, po czym rozwinął niczym żywy wąż. Tymczasem butelka napełniona ciekłym azotem sprawiła, że nałożony na nią balon, sam się pompował! Gumka recepturka zaś dzięki niemu mimo swej pierwotnej elastyczności, łamała się jak gałązka. Schłodzona ciekłym azotem żywa róża pod wpływem uderzenia rozprysła się jak szkło, a jej zapach przez chwilę unosił się jeszcze w powietrzu.
Brzmi jak magia, nieprawdaż? A jednak to działo się naprawdę. Uczestnicy zajęć momentami nie dowierzali własnym oczom, dzięki czemu chemia ma jeszcze więcej fanów w naszej szkole.
Ela Korzeniowska

Dzień Chłopaka

Klasy 4-826 września 2017 r. klasa 5a uczestniczyła w niecodziennych zajęciach pozalekcyjnych na terenie naszej szkoły. Wymagało to od uczniów specjalnego przygotowania: należało przynieść mnóstwo rzeczy, a na dodatek przyjść do szkoły powtórnie, kilka godzin po zakończeniu lekcji. Całe przedsięwzięcie zorganizowano z okazji Dnia Chłopaka.

- Spędzić Dzień Chłopaka w szkole, po lekcjach? – Koszmar!!! – stwierdzi niejeden z was. A jednak, nawet w takich okolicznościach może być zabawnie, interesująco i …smacznie.

Chłopcy i dziewczyny z 5a wspólnie upiekli gofry. Po ozdobieniu bitą śmietaną i świeżymi owocami stanowiły one pyszną przekąskę. Troszcząc się o potrzeby ciała, nie można zapominać o wymogach ducha: po udanej konsumpcji grano w szachy i słuchano muzyki. Dziewczyny zorganizowały ponadto konkurs zręcznościowy dla panów. Wszyscy bawili się świetnie, czego dowodem są fotografie.

Beata Ochnicka

Zafascynowani chemią

Klasy 1-3Uczniowie klasy III i mieli nie lada frajdę, gdy 26 września mogli choć na chwil pare stać się prawdziwymi chemikami. Wszystko dzięki warsztatom chemicznym, na które w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki zabrała klasę wychowawczyni – p. Anna Woźnica.
Udział w powyższych warsztatach uświadomił trzecioklasistom, że chemia jest obecna w życiu każdego z nas cały czas i na dodatek jest niesamowicie ciekawa. To właśnie dzięki tej dziedzinie nauki uczniowie klasy III i oglądali: kolorowe atramenty, babkę cukrową, chemiczną herbatę i ogród.
Najlepsze w spotkaniu jednak było to, że można było samodzielnie przeprowadzić doświadczenie chemiczne. Tak! Takie z prawdziwego zdarzenia! Tym sposobem każdy z uczniów III i w chemii znalazł coś dla siebie, wielu wróciło zafascynowanych tą dziedziną nauki. I takie właśnie było założenie organizatorów: Zafascynuj się chemią! – bo tak brzmiał tytuł warsztatów.

Ela Korzeniowska

Bawimy się i uczymy

Klasy 1-3Takiej lekcji uczniowie klasy III g jeszcze nie mieli! Wszystko dzięki uczestnictwu w warsztatach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
W piątek 29 września braliśmy udział w zajęciach opartych na ulubionej przez większość uczniów klasy grze multimedialnej. Co prawda grania nie powinno się promować, jednak ta wersja gry Minecraft EDU, na której pracowaliśmy, jest specjalnie opracowana pod kątem prowadzenia zajęć edukacyjnych. Jest wykorzystywana do nauki w szkołach na całym świecie.
Uczniowie losowali tytuły popularnej literatury dziecięcej, w tym lektur szkolnych i mieli za zadanie z sześcianów stworzyć trójwymiarową budowlę, by inni uczestnicy zabawy odgadli, o jaką pozycję literacką chodzi. Powstały naprawdę oryginalne dzieła m.in.: kot w butach, statek doktora Dolittle, lokomotywa Brzechwy, brzydkie kaczątko.
Udział w warsztatach był dla trzecioklasistów niesamowitą frajdą. Nie chcieli opuścić sali… Poza nieziemską zabawą, uczniowie ćwiczyli umiejętność planowania przestrzennego, a także abstrakcyjnego i kreatywnego myślenia.
Ela Korzeniowska

Jesienna lekcja

Klasy 1-3Ile lat mają dęby? Jakie są oznaki jesieni?
Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 3 „h”, którzy w słoneczny wrześniowy dzień wybrali się na spacer. Uczniowie podziwiali potężne dęby, zbierali żołędzie, mierzyli obwody drzew - najgrubszy dąb miał 310 cm w obwodzie. Z obliczeń wynika, że ma ponad 120 lat. Na podstawie słońca i mchu na drzewach określali kierunki świata. Podziwiali piękne, jesienne kwiaty – chryzantemy, astry, miechunki rozdęte i zimowity – jesienne krokusy. Lekcje w promieniach jesiennego słońca uczniowie będą długo i mile wspominać.

Pani Jesień raczej nas lubi

Klasy 1-3Podbasenie całkiem spontanicznie, choć wydawać by się mogło, że na wspólne hasło – zabrało się za witanie jesieni.
W ruch poszły żołędzie, kasztany, kolorowe czasopisma, papiery, farby, a nawet pióra, bo poetyckich prac też nie zabrakło. Wspólnymi siłami powstały prawdziwe dzieła duże i małe.
Śmiemy zatem przypuszczać, że to w dużej mierze dzięki naszym zabiegom mamy taką polską, złotą jesień za oknem.
Przekonajcie się sami, śledząc galerię, jak pięknie świetliki i uczniowie podbasenia witali jesień.

Ela Korzeniowska

Już po pierwszym dzwonku

Klasy 1-3 Choć wakacje były w tym roku wyjątkowo łaskawe, bo dostaliśmy gratisowy tydzień w czerwcu i 3 dni września, to jednak minęły zdecydowanie za szybko.

Mimo nieco posępnych min pierwszego dnia niektórych z nas, teraz już z uśmiechami wdrażamy się w rytm codziennej pracy. Uczniowie pierwszych klas każdego dnia mają sporo nowości, pewnie dlatego niektórym z nich jeszcze towarzyszy niepewność. Tymczasem drugo- i trzecioklasiści radośnie podskakują w drodze do szkoły, by spotkać się z koleżankami, kolegami i oczywiście pogodnymi Paniami oraz Panami.

Takiej właśnie pogody ducha na co dzień i samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, umiejętności życzymy Wam na każdy dzień nowego roku szkolnego: 2017/2018.

Ela Korzeniowska

Pomoc materialna

PedagogInformujemy o możliwości skorzystania z pomocy materialnej dla ucznia w formie stypendium socjalnego.

Stypendium szkolne przyznawane jest na wniosek rodziców(prawnych opiekunów) w terminie do 15 września do pedagoga szkolnego. Stypendium szkolne przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 514 zł netto przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z wymienionych okoliczności: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczej, alkoholizm, narkomania, rodzina niepełna, zdarzenie losowe.

Wyczerpująca informacja na stronie: Linkhttps://lublin.eu/mieszkańcy/edukacja/dla-ucznia/stypendia-szkolne
Wnioski do pobrania i złożenia u pedagoga szkolnego.
Wygenerowano w sekund: 0.07
45,895 unikalne wizyty