PHP-Fusion Powered Website

Nawigacja

insta.ling

Pedagog

Pedagog
mgr Krystyna Klempka

Pn 730 - 1315
Wt 1300 - 1700
Śr 815 - 1315
Cz 1200 - 1400
Pt 815 - 1315

Telefon: 81 536 65 29

Podział obowiązków
wg klas: I, III, V, VI, VIII SP

Pedagog

Pedagog
mgr Małgorzata Kocyła-Sobiesiak

Pn 900 - 1130
Wt 900 - 1430
Śr 900 - 1500
Cz 900 - 1130
Pt 900 - 1230

Telefon: 81 536 65 43

Podział obowiązków
wg klas: II, IV, VII SP
oraz 3Gim

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: Anna Trzos-Mularczyk

Szkoła

Certyfikat

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1230 - 1600
Wt 1115 - 1315
Śr 1215 - 1315
Cz 905 - 1005
    1100 - 1200
Pt 1200 - 1430

wicedyrektor do spraw
klas I, II, III SP

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Ewa Mazur

Pn 800 - 1000
Wt 800 - 1000
1330 - 1600
Śr 800 - 900
1200 - 1300
Cz 800 - 900
Pt 930 - 1100

wicedyrektor do spraw
klas V, VI, VIII SP

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1400 - 1500
Wt 1200 - 1500
Śr 900 - 1000
Cz 1100 - 1400
Pt 1100 - 1400

wicedyrektor do spraw
klas IV, VII SP
oraz III gimnazjalnych

Powitanie

Papuga mnicha

Klasy 1-3Zielona papużka Dakota stanowiła nie lada atrakcję marcowych zajęć z panią Joanną Pyzą. W miniony czwartek wzięły w nich udział klasa Ib i Ie, w ubiegłym tygodniu zaś klasa Ic i Id.
Dakota nie za każdym razem zechciała powiedzieć swoje słynne: Hej, ale zaprezentowała za to, jak ze smakiem zajada kolbę z ziaren i dała pogłaskać się po swych mięciutkich piórkach.
Wprowadzeniem do zajęć była ciekawa historia o Varosilene, której morał uświadomił pierwszakom, że nie warto być zadufanym w sobie człowiekiem i nie można oceniać innych powierzchownie. Następnie pani Joasia opowiedziała uczniom o przeróżnych ptakach, tym najszybszym, największym, najmniejszym. Mowa oczywiście o sokole, strusiu i koliberku. Potraficie przyporządkować ich nazwy do odpowiednich naj? Dla uczestników zajęć z panią Joasią i Dakotą to proste! Nie obyło się też bez analizy powiedzonek z udziałem ptaków, typu: trafiło się ślepej kurze ziarno.
Na koniec spotkania uczniowie pod kierunkiem prowadzącej wykonali kolby dla pierwszaków z rozpuszczonej białej czekolady, ziaren słonecznika, dyni, płatków migdałów, prażonej pszenicy i kukurydzy. Było pachnąco, smacznie i naprawdę ciekawie, pani Joasiu - bardzo dziękujemy. Czekamy na więcej w kwietniu :).

Ela Korzeniowska

Dzień Świętego Patryka

Samorząd UczniowskiW imieniu Samorządu Uczniowskiego klas starszych zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w "Dniu Świętego Patryka", który będzie "świętowany" w naszej szkole 22 marca jako "Dzień Irlandzki". Zachęcamy do zaangażowania wszystkich i ubrania się w tym dniu na zielono. Uczniowie ubrani w tym dniu na zielono mogą (ale nie muszą) liczyć na zwolnienie z odpytywania na lekcji jęz. angielskiego (być może na innych lekcjach też). Na godz. 12:15 zaplanowane są warsztaty tańca irlandzkiego w sali gimnastyki korekcyjnej.
Więcej informacji u organizatorów i na załączonym plakacie.

Samorząd Uczniowski klas starszych w porozumieniu z organizatorami St. Patrick Day

Archidiecezjalny Plastyczny Konkurs Biblijny „Cuda Jezusa w Ewangelii św. Łukasza”

Klasy 4-8Aleksandra Głuszczyńska vel Głuszczyk uczennica kl. 7 C zdobyła I miejsce w Archidiecezjalnym Plastycznym Konkursie Biblijny „Cuda Jezusa w Ewangelii św. Łukasza” organizowanym przez SP 51 w Lublinie.
Do udziału w konkursie zgłoszono 61 prac z 21 Szkół Podstawowych naszej Archidiecezji.
Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I jest podium

Klasy 1-3Rysunek w formacie A4 wykonany dowolną techniką na temat: Zwierzaki duże i małe, stanowił przedmiot ogólnopolskiego konkursu, w którym nasza uczennica zdobyła wyróżnienie. Mowa o Natalii Kalickiej z klasy Ie, brawa, gratulujemy!
Natalka przygotowała pięknego, wielobarwnego pawia z ruchomymi oczkami na piórach. Wystawa prac konkursowych stanowiła uatrakcyjnienie Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK 2019.
Naszej laureatce jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.


Ela Korzeniowska

Dzień Kolorowej Skarpetki

Wolontariat
Dzien Kolorowej Skarpetki.

21 marca obchodzimy dzień osób z Zespołem Downa, nazywany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Zachęcamy wszystkich: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników naszej Szkoły do solidarności z osobami z Zespołem Downa - wadą genetyczną spowodowaną obecnością dodatkowego, trzeciego chromosomu 21.

Na znak wsparcia i akceptacji załóżmy kolorowe skarpetki NIE DO PARY. Doceńmy piękno w różnorodności!

Klub Młodych Cogito

Wieczór Gier

WolontariatW ubiegły piątek z inicjatywy Klubu Młodych Cogito odbył się w naszej Szkole Wieczór Gier. Uczniowie przybyli w większości w gronie dobrych znajomych dzięki czemu wspólnie spędzony czas był pełen pozytywnych emocji. Największą popularnością cieszyły się szachy, scrabble, gra "Ego" oraz paluszki i ciastka

Dziękujemy serdecznie pani wicedyrektor, Marcie Martyniuk obecnej na wieczorze oraz nauczycielom, którzy nie tylko sprawowali opiekę nad uczestnikami, ale także chętnie próbowali swoich sił w różnorakich grach: p. Halinie Nowickiej, p. Iwonie Rzymowskiej-Hołysz, p. Sylwii Moskal, p. Ewie Rybie, p. Annie Trzos-Mularczyk, p. Bartoszowi Dutkowskiemu oraz p. Mirosławowi Zielińskiemu. Stęsknieni za Szkoła odwiedzili nas także byli członkowie Klubu Młodych Cogito: Paulina, Ola i Mateusz. Zapraszamy do oglądania zdjęć i na kolejne odsłony Wieczoru Gier!

Klub Młodych Cogito

Uwolnij ciucha

Wolontariat„Uwolnij ciucha” vol. 2 – w sobotę 16 marca br. w Centrum Spotkania Kultur odbył się kolejny event charytatywny, którego celem była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Alicji Mazurek – 19-latki, która w ubiegłym roku uległa poważnemu wypadkowi, a obecnie jest w śpiączce. Tym razem uczestnicy akcji mogli zakupić używane ubrania, przejść metamorfozę kosmetyczną oraz zjeść pyszne ciasto i wypić kawę.
Członkowie Klubu Młodych Cogito po raz kolejny służyli swoim czasem i siłami: rozdając ulotki, zachęcając do udziału w akcji, rozwieszając ubrania.
Dziękuję uczennicom kl. 7c za zaangażowanie i postawę służby drugiemu człowiekowi. Pragnę zachęcić wszystkich uczniów do każdego wolontaryjnego działania na rzecz drugiego człowieka

Anna Trzos-Mularczyk

Energetyczne zajęcia

Klasy 1-3Dlaczego kaloryfery są ciepłe, a żarówki światłem rozjaśniają mrok naszych pokoi, gdy za oknem się ściemnia? Odpowiedzi na te i inne pytania padły w czasie piątkowego spotkania pierwszaków ze specjalistą do spraw odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii.

Zajęcia edukacyjne, o których mowa, w klasie Ie poprowadziła mama jednej z uczennic: p. Karolina Bylina, w ramach realizowanego przez klasę cyklu: Poznajemy zawody wykonywane z pasją.
Spotkanie rozpoczęło się zwyczajnym pytaniem: czym jest energia? Odpowiedzi były naprawdę różne, padły także bardzo fantazyjne. Następnie pierwszaki z zaciekawieniem słuchały opowieści p. Byliny o tym, skąd mamy energię, jakie są metody jej pozyskiwania i czy wszystkie są nieszkodliwe dla ziemi. Dzięki zajęciom uczniowie wiedzą, że odnawialnymi źródłami są między innymi: wiatr, słońce, prądy morskie, woda, biomasa czyli drzewa i rośliny spalane w celu uzyskania ciepła. W czasie spotkania była też mowa o smogu i jego niekorzystnym wpływie na nasze zdrowie.
Nie zabrakło spektakularnych pytań, które uczniom kojarzyły się z energią, typu: dlaczego wulkany wybuchają, skąd się biorą trzęsienia ziemi i dlaczego u nas ich nie ma, jak działa tsunami. Pani Bylina na nie wszystkie odpowiedziała bardzo ciekawie i zrozumiale, za co serdecznie dziękujemy.

Ela Korzeniowska

Smakowity wyjazd

Klasy 1-3Tacy przejedzeni, to chyba jeszcze z żadnej wycieczki nie wróciliśmy. A na tej faktycznie działo się, a działo. Najpierw dla wielu z nas była to pierwsza w życiu przejażdżka MPK, potem krótki spacer w mroźnej aurze i na koniec pizzeria na wyłączność.

Mowa o dzisiejszym (13.03) wyjeździe klasy Ie do pizzerii Presto, w której samodzielnie komponowaliśmy własne pizze. Były takie z górą kukurydzy, salami, czarnych oliwek, choć nie zabrakło też tradycyjnej margerity, przynajmniej na papierze, przy planowaniu kompozycji...
Zdanie uległo bowiem zmianie, gdy twórca pizzy podszedł do stołu bogatego w wybór możliwych składników. Każdy w pełni pokazał, co naprawdę lubi i ile potrafi zjeść :)
Coraz tylko było słychać: – Takiej dobrej pizzy jeszcze nie jadłem! Przepyszną pizzę sama zrobiłam!
Na koniec otrzymaliśmy Certyfikaty mistrzów pizzy. Było naprawdę przepysznie.
Dziękujemy p. Danielowi Kręcisz za poprowadzenie spotkania i p. Agacie Płonkowskiej za dodatkową opiekę nad uczniami.

Ela Korzeniowska

Zbiórka darów

Samorząd UczniowskiW imieniu Samorządu Uczniowskiego uprzejmie informujemy, że w naszej szkole prowadzona jest zbiórka na rzecz Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

W codziennej opiece niezbędną są środki pielęgnacyjne i higieniczne:
pieluszki w każdym rozmiarze, podkłady, mokre chusteczki, dobrej jakości emolienty. Prowadzimy również zbiórkę zabawek i maskotek z prośbą, aby były nowe (czyste, uprane) ze względu na stan zdrowia dzieci będących pod opieką Hospicjum. Zmniejsza to ryzyko dodatkowych infekcji, na które narażeni są mali Podopieczni Hospicjum.

Dziękujemy za wszelką pomoc już okazaną przez uczniów naszej szkoły i prosimy jeszcze o aktywne wsparcie.
Akcja trwa do 19 marca.


Samorząd Uczniowski klas starszych
Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
– Prymasa Tysiąclecia
z oddziałami gimnazjalnymi

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!

WolontariatW niedzielę 3 marca 2019 roku 10 Wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczyło w organizacji VII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Uczniowie pomagali w biurze zawodów oraz tym razem rozstawieni byli po całej trasie biegu. Zadaniem ich było czuwać nad bezpieczeństwem biegaczy, wskazanie prawidłowej trasy oraz dopingowanie ich podczas biegu. Cały bieg odbył się w Ogrodzie Saskim na dwóch dystansach: 1963 m i 5889 m.
Celem biegu było oddanie hołdu pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Wolontariusze SP50 w Lublin:
1. KINGA BARANOWSKA
2. ALICJA PYCH
3. KATARZYNA TYMIŃSKA
4. JAN WARYCH
5. BARBARA NIEZGODA
6. MAKSYMILIAN ARASZKIEWICZ
7. MARTYNA TUSTANOWSKA
8. MICHAŁ GROMEK
9. MATEUSZ RADKO
10. MICHAŁ SOBOTA

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom !!!

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas
Wygenerowano w sekund: 0.06
325,547 unikalne wizyty