Uroczysta gala XVII edycji Konkursu o Patronie

Klasy 1-36 czerwca 2017 r. o godz. 9.15 przemówieniem Pana Dyrektora Zespołu Szkól nr 7: Ryszarda Pawki, rozpoczęła się uroczysta gala podsumowująca XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu o Patronie Szkoły Podstawowej nr 50.
Współorganizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Stowarzyszenie Przyjaciół im. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego.

Tegoroczna edycja zatytułowana Młodzież to Dobro i Nadzieja Narodu, sprawiła, że bardzo wiele osób w różnych kategoriach wiekowych w proponowanych tematach i formach wykonania pracy, znalazło odpowiednią dla siebie do realizacji.
Jury oceniało prace konkursowe literackie (poezja, proza), plastyczne i multimedialne.

Jak kilkakrotnie podkreślano, wybór laureatów był niesamowicie trudny, bo każda praca miała w sobie to coś. Nagrodzone prace można było podziwiać na zorganizowanej w holu głównym szkoły wystawie. W czasie gali można było także wysłuchać kilku prac laureatów odczytanych przez uczniów Gimnazjum nr 24. Goście obejrzeli też jedną z nagrodzonych prezentacji. Dzięki tej części, wszyscy mogli na własne oczy i uszy przekonać się, że rzeczywiście poziom prac był niezwykle wysoki i jury miało naprawdę nie lada orzech do zgryzienia.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w obecności zacnych gości, a mianowicie:
- Pana Radosława Brzózki - Rzecznika Wojewody Lubelskiego, który wystąpił w imieniu pana Wojewody Lubelskiego dra Przemysława Czarnka
- Pana profesora Mieczysława Ryby - Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lublin oraz Prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej
- Pana Mirosława Jarosińskiego - zastępcy dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
- Pana Tomasza Pituchy – doradcy Wojewody Lubelskiego do Spraw Rodziny
- Pana Jarosława Podkowy z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana
- Przedstawiciela Akcji Katolickiej przy Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej Pani Wiesławy Patro
- Pani Agnieszki Gieroby z redakcji „Gościa Niedzielnego”- jurorki części literackiej konkursu
- Przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 50: Pani Joanny Andrzejewskiej i Pani Katarzyny Łukasiuk, które były jednocześnie członkami Komisji oceniającej prace konkursowe.

Obecność tak wielu osobistości, sprawiło, że ranga odbytej rywalizacji nabrała nowego wymiaru. Odebranie nagrody stało się dodatkową nobilitacją, zarówno dla laureatów, jak i ich opiekunów.
Wyróżnieniem tegorocznej edycji konkursu byli jego honorowi patroni, którym raz jeszcze z tego miejsca serdecznie dziękujemy. Byli nimi:
- ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
- Profesor Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski
- Pan Prezydent Lublina – Krzysztof Żuk
- Przewodniczący Rady Miasta – Piotr Kowalczyk
- Pani Kurator – Teresa Misiuk
- Pani Dyrektor Instytutu Prymasowskiego Marta Wójcik.
Po wręczeniu nagród przybyłym laureatom i podziękowań ich opiekunom, organizatorzy zaprosili gości na słodki poczęstunek i chwilę oddechu od tak wzniosłych emocji.
Na zakończenie gali, Goście przybyli do naszej szkoły z Żytomierza na Ukrainie, młodzież pod opieką Pani Wiktorii Zubarewej, zaprezentowali krótką część artystyczną.
Spektakl przygotowany przez ukraińską młodzież, został nagrodzony gromkim brawami i podziękowaniami wręczonymi przez Pana Dyrektora Ryszarda Pawkę.

Kończąc relację z podsumowania tegorocznej edycji Konkursu o Patronie: Stefanie Kardynale Wyszyńskim, jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za wkład pracy i odzew, i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej – XVIII edycji w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii wydarzenia.

Ela Korzeniowska