Gra niepodległościowa

Cogito11 listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Siła odzyskania niepodległości zawsze jest w naszych sercach. Z tej okazji Klub Młodych „Cogito” zorganizował grę patriotyczną. Najpierw 9 listopada odbyły się na terenie naszej szkoły podchody. Reprezentacje klas 4- 8 miały za zadanie, rozwiązując różne zagadki, odnaleźć 11 skarbów narodowych, czyli 11 flag biało-czerwonych. Pytania dotyczyły historii Polski, zwłaszcza tej związanej z odzyskaniem niepodległości i w większości przypadków nie sprawiły uczestnikom większych problemów, choć zdarzały się też niespodzianki w postaci ominięcia kilku baz i szukania powrotu na właściwą niepodległościową trasę. Uczniowie poradzili sobie ze wszystkim bardzo dobrze i dzielnie wytrwali do końca. Właściwie każda grupa pojawiła się na zakończenie rozgrywek z 11 flagami. A co było dalej?

Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas zabawa pozwoliła jej uczestnikom dobrze, ale i pouczająco spędzić wolny czas.
A na zakończenie przytoczymy dwie zebrane opinie związane z cogitowską patriotyczną akcją.
Ania z 4c powiedziała: Moim zdaniem pierwsza część gry była świetną rozrywką, szybko się wkręciłam w tę zabawę. Druga część-Kahoot nie była dla mnie łatwa. Na początku złapał mnie trochę stres, ale później zaczęłam się świetnie bawić. Taka forma konkursu, czyli zagadki i „bieganie” po szkole bardzo mi się spodobały. Nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w takiej akcji, ale chętnie wzięłabym udział w kolejnym tego typu wydarzeniu.

Kolejna uczestniczka wypowiedziała się następująco: Bardzo mi się wszystko podobało i powinno być więcej takich akcji. Może tylko fajniej by było, gdyby wybrano trzyosobowe grupy. Organizację przedsięwzięcia oceniam bardzo dobrze. Chciałabym jeszcze kiedyś wziąć udział w takiej zabawie.

Marysia Finkowska kl. 6c
Zuzia Kozieł kl. 7f

A oto zwycięskie i wyróżnione klasy naszych niepodległościowych rozgrywek:

I miejsce klasa 7F- 39 puknktów
II miejsce klasa 7e- 38 punktów
III miejsce- klasa 6c- 36 punktów

Wyróżnienia:
Klasa 7A- 35 punktów
Klasa 5A- 32 punkty
Klasa 5E- 32 punkty
Klasa 6E- 32 punkty

Szczególne podziękowania i gratulacje składamy klasom czwartym, które na naprawdę bardzo dobrym poziomie poradziły sobie z zadaniami, stając w szranki z najstarszymi uczniami w szkole.

Klub Młodych „Cogito”
wraz z opiekunami