Świąteczny konkurs

ŚwietlicaKochani!
Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do udziału w międzyszkolnym konkursie na najpiękniejszą "Szopkę Bożonarodzeniową".
Technika wykonania pracy jest dowolna.
Na Wasze prace czekamy do 19 grudnia. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie w rozwinięciu.

Zachęcamy do wspólnej zabawy.

IX DIECEZJALNY KONKURS
NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Organizator konkursu:

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niemcach

Konkurs adresowany jest do uczniów :
przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich

Kategorie wiekowe:
- przedszkolak i/ z opiekunami lub rodzicami/ - uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych /z opiekunami lub rodzicami/ - uczniowie klas 4 – 8 szkół podstawowych - uczniowie szkół średnich

We wszystkich kategoriach wiekowych będą oceniane indywidualne prace uczniów
Adres nadsyłania prac za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie plików z fotografiami oraz opisem:

Magdalena Kasperek, madvip@wp.pl
Magdalena Stacharska-Malec, mstacharska.malec@gmail.com

Termin nadsyłania prac:
19 grudnia 2020

Termin rozstrzygnięcia konkursu:
8 stycznia 2020

Cele konkursu:
- kultywowanie chrześcijańskiej tradycji przeżywania świąt Bożego Narodzenia
- umożliwienie uczniom podejmowania aktywnych działań twórczych w powiązaniu z nowoczesną
technologią multimedialną,
- kształtowanie postaw estetycznych otwartych na tworzenie i odbiór sztuki
- promocja i nagrodzenie uzdolnionej młodzieży.

Zasady uczestnictwa:
1. W związku z pandemią prace konkursowe mogą być przesyłane wyłącznie w formie pliku 4 fotografii obrazujących wykonaną szopkę z 3 stron. Jedna fotografia ma obejmować szopkę od strony frontalnej wraz wyraźnym opisem: imię i nazwisko /imiona i nazwiska wykonawców oraz imię i nazwisko opiekuna. W tle mile widziani wykonawcy.

2. Do fotografii należy dołączyć opis obejmujący informacje: Kto jest wykonawcą, a kto jest opiekunem pracy, kategoria wiekowa uczestnika/uczestników oraz nazwa, adres i telefon reprezentowanej szkoły/przedszkola. Następnie należy krótko napisać jakie postacie biblijne znajdują się w szopce, a jakie spoza opisu biblijnego i wyjaśnić dlaczego oraz z jakiego materiału zostały wykonane poszczególne elementy szopki. Mile widziany i dodatkowo punktowany opis przebiegu pracy nad szopką od pomysłu aż do ukończenia.

3. Komisja konkursowa szczególną uwagę zwróci na nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, walory artystyczne, sposób prezentacji wykonanej szopki oraz opis- pkt.2.

4. Szkoła/ placówka może zgłosić maksymalnie 3 prace w jednej kategorii wiekowej. Wcześniej należy przeprowadzić konkurs wewnątrz szkoły i wybrać najlepszą pracę w każdej z kategorii wiekowych.

5. Uczestnicy konkursu, przesyłając autorskie zdjęcia wykonach szopek wraz z opisem akceptują postanowienia Regulaminu i udzielają organizatorowi prawa do korzystania z nadesłanych zdjęć w zakresie działań marketingowych i promocyjnych oraz innych /wystawa najciekawszych prac/

6. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące oraz ich opiekunów/rodziców prawnych zgody na przetwarzanie przez Organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz w celach marketingowych Organizatora (ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz.U. nr 133, poz. 833 z póz. zm.)

Nagrody:
Organizatorzy przewidują - nagrody dla autorów nagrodzonych szopek
oraz dyplomy dla wszystkich uczestników i opiekunów prac.