PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Warsztaty wypiekania pizzy

Klasy 1-3Z okazji Dnia Chłopaka 29 września klasa 1c i 2a wybrały się na warsztaty kulinarne do okolicznej pizzerii „Plackarnia” przy ulicy Jantarowej w Lublinie.
Była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tej włoskiej potrawie. Uczniowie ubrani w profesjonalne fartuszki zasiedli przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. Pod okiem kucharza skomponowali swój ulubiony placek, a po wypieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka
Agnieszka Kanar

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Biblioteka
29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Patronką święta jest Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży, Kawaler Orderu Uśmiechu. Urodziła się 29 września 1882 roku w Lublinie :)

W naszej szkole w Dzień Głośnego Czytania do kl. Ib oraz Ic zawitały panie bibliotekarki, które zaprezentowały uczniom „Szewczyka Dratewkę” i „Kozuchę Kłamczuchę” J. Porazińskiej.

Zachęcamy wszystkich dorosłych do głośnego czytania dzieciom przez cały rok!
Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje więzi międzyludzkie, rozwija wyobraźnię i pozwala przeżyć wspaniałe emocje.
Wspólnie – dorośli i dzieci – odkrywajmy fascynujący świat literatury!

BIBLIOTEKA SP 50 - INFORMACJE

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Dzień Chłopaka u trzecioklasistów

Klasy 1-3Klasa 3a i 3b z okazji Dnia Chłopaka zdecydowały się na wyjście do kina Cinema City w Felicity. Wybór padł na ekranizację zatytułowaną: O psie, który jeździł koleją. I choć film niewiele miał wspólnego z lekturą, a my nie jechaliśmy koleją (niestety), tylko MPK (trzy klasy w jednym autobusie), to i tak było super!
Pogoda dopisała, humory mieliśmy przednie, jak to przystało na szkolną wyprawę i do tego film okazał się naprawdę ciekawy, chwytający ze serce, a sam Mateusz Damięcki w roli zawiadowcy i biały, kudłaty Lampo, pokazali świetną grę aktorską z różnymi jej obliczami. Adam Woronowicz w roli nielubianego dyrektora kolei rozbawiał swoją postawą, a gdy smakował psie ciasteczka, jako okaz niby bezglutenowych, włoskich przysmaków, nasi trzecioklasiści pękali ze śmiechu. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to zachęcamy - naprawdę warto. Tylko obowiązkowo, zabierzcie ze sobą chusteczki higieniczne.
Dziękujemy p. Ani Iwaniak i p. Ani Trzos-Mularczyk za pomoc w opiece nad naszymi trzecioklasistami.


Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Dzień Chłopaka w klasie 1d

Klasy 1-3
Młody czy wyrośnięty - każdy chłopak w tym dniu był uśmiechnięty.


Obchody Dnia Chłopaka w klasie I d stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy. Chłopcy otrzymali od koleżanek upominki. Trójka Klasowa Rodziców zadbała o to, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla męskiej części klasy. Również dziewczynki otrzymały słodki prezent.
Wspólne świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole i tym samym nowy etap swojego życia.

Przebieg konkurencji w galerii.

Galeria foto

Barbara Zwolakiewicz

Czytam, bo lubię

Biblioteka
Po wakacjach Was witamy, do czytania zachęcamy!

Niektórzy już nas odwiedzili i tak się zaczytali, że przez chwilę szkolna biblioteka zamieniła się w leśną krainę. Jak potoczyła się historia kapelusza eleganckiej pani Wrony? Jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy zazwyczaj Wystraszek? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w Waszych lekturach.

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2023/2024 przeczytają najwięcej książek, otrzymają w czerwcu nagrody. Uhonorowana zostanie również najlepiej czytająca klasa.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!




Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Dzień Chłopaka w klasach IV-VIII

Klasy 4-8
OGŁOSZENIE


Dziewczyny ze szkolnego Klubu Młodych „Cogito” i Samorządu Uczniowskiego serdecznie zapraszają Chłopaków z klas 4- 8 na sportowo- zabawowe „wyzwania” pod tytułem
„Pokaż, ile potrafisz!”
.

Rozgrywki organizowane z okazji Dnia Chłopaka będą miały miejsce w najbliższy poniedziałek (2 października) na sali gimnastycznej podczas dwóch długich przerw.

Na pierwszej (od godz. 11.50) zapraszamy chłopców z klas 6- 8,
a na drugiej (od 13.00) tych z klas 4- 5.

Mile widziane są dziewczyny z klas dla kibicowego wsparcia swoich kolegów!

Klub Młodych „Cogito”
i Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Jabłka

Klasy 1-3

28 września to Światowy Dzień Jabłka
. W tym roku, podobnie, jak w ubiegłych latach, pamiętali o tym uczniowie klasy 3a. Nie dość, że zajadają się jabłkami na co dzień, tego szczególnego dnia oddali mu hołd w nieco inny sposób. Jaki? Otóż przygotowywali sałatki, przeróżne okazy z jabłkiem w roli głównej. Były słodkie, letnie owocowe, ale i pikantne, a nawet podobne do klasycznej jarzynowej. Było pysznie i zdrowo, a wszystko za sprawą jabłka, które dzięki swym wartościom, nadało tym sałatkom niezastąpiony smak i wartość. Jabłko to źródło witamin: A, C, B1, B6, K i minerałów: potasu, boru, wapnia, magnezu, żelaza, cynku, miedzi, krzemu oraz błonnika. Ponadto świętujące jabłka zawierają cenne antyutleniacze i pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Tegoroczny Dzień Jabłka uważamy za naprawdę udany i podpisujemy się pod starym, mądrym powiedzeniem: Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z dala ode mnie. A Was, zachęcamy do zajadania się jabłkami. Naprawdę warto! Tym bardziej, że nasz kraj jest jednym z przodujących w ich produkcji. Zatem zajadajmy się nimi na zdrowie!


Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Zmysły i emocje

Klasy 1-3

19 IX uczniowie klasy 3 c odwiedzili Centrum Spotkania Kultur i zwiedzali wystawę edukacyjną „Zmysły i emocje”.

Poruszając się różnymi ścieżkami tematycznymi takimi jak: Szlak złudzeń, Krajobraz dźwiękowy, Sensomotoryka, Poczuj to oraz Czas, poznawaliśmy tajniki otaczającego nas świata wykorzystując różne zmysły.
Okazało się, że każdy z nas może trochę inaczej interpretować docierające do nas bodźce.
Było to ciekawe i kształcące doświadczenie.
Dziękujemy mamie Jarka i Mikołaja za opiekę podczas wycieczki.

Galeria foto


Maryla Lipa

Talenciaki

Klasy 1-3W minionym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do kampanii społecznej pod nazwą „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez sieć sklepów LIDL. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej nasza placówka za ilość uzbieranych kuponów otrzymała następujące nagrody: stół do gry w piłkarzyki, zestaw do unihokeja oraz gry planszowe, które służą do nauki i rozrywki.
W obecnym roku szkolnym również przyłączamy się do kampanii „Szkoły Pełne Talentów”. W akcji tej szkoły zbierają kupony tzw. Talenciaki, które są wydawane do zakupów (1 kupon przy kwocie 50 zł, przy wielokrotności tej kwoty wydawana jest odpowiednia wielokrotność kuponów - w zakupach musi też znajdować się przynajmniej jedno warzywo lub owoc).
Zebrane kupony szkoła wymieni na nagrody w postaci pomocy naukowo-dydaktycznych.
Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji poprzez zbieranie kuponów i skanowanie ich kodów QR dodając je do konta naszej szkoły lub przynoszenie kuponów do szkoły. Kupony można wrzucać do pudełka postawionego przy portierni szkoły lub przekazać wychowawcy.

Koordynatorzy akcji w SP 50

Strażacy z 3b

Klasy 1-3Po wycieczce, jaką klasa 3b odbyła 20 września, duża część chłopców i nie tylko, już wie, co chce robić w życiu. Oczywiście walczyć z ogniem i ratować ludzi z niebezpieczeństw nim spowodowanych. Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to miejsce, które wtedy odwiedzili trzecioklasiści i które tak w pełni ich zachwyciło. Wszystko za sprawą niesamowitego zaprezentowania codziennej pracy strażaków. Zajęcia odbywały się w kilku interaktywnych salach, dzieci poznały historię powstania Straży w Lublinie, ubiór strażaka, stopnie awansu, oraz zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, na ulicy, na lodzie oraz jak postępować na wypadek pożaru. Miały okazję ćwiczyć sztuczne oddychanie z użyciem fantomu. Ponadto dowiedziały się, jak wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Na koniec dziewczyny i chłopaki zasiedli w wozach strażackich i poczuli tę adrenalinę, i moc na własnej skórze. OOO, to nie tak łatwo zapomnieć:)
Dziękujemy p. Ani Trzos-Mularczyk za pomoc w opiece nad naszymi przyszłymi strażakami.

Galeria foto


Beata Ferdynus

Dzień Kropki w świetlicy nr 8

Świetlica
Podopieczni świetlicy nr 8 dali wyraz swojej kreatywności poprzez uczynienie "kropki" główną bohaterką tego szczególnego dnia - Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dzieci przy pomocy palców używając farb plakatowych stworzyły podobizny zwierząt, które zostały wyeksponowane na tablicy przy sali nr 8.

Twórczość uczniów klas trzecich to inspiracja historią małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce odkryła w sobie talent. Vashti to bohaterka książki Petera Reynoldsa "The Dot".

Międzynarodowy Dzień Kropki był okazją do przypomnienia sobie genezy obchodów tego dnia pdczas oglądania filmu animowanego "The Dot".

Wychowawcy świetlicy nr 8
Wygenerowano w sekund: 0.03
12,603,144 unikalne wizyty