PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Książka na walentynki

Biblioteka
Dzień św. Walentego stał się świętem zakochanych już w średniowieczu. Obchodzony jest 14 lutego. W Lublinie relikwie patrona miłości można odnaleźć w kościele na wzgórzu Czwartek, w świątyni pw. Nawrócenia Świętego Pawła oraz w Archikatedrze Lubelskiej.
Miłość to jeden z najpopularniejszych motywów w literaturze. W naszej bibliotece znajduje się wiele książek opisujących zarówno szczęśliwe, jak i tragiczne dzieje zakochanych.
Z okazji walentynek na specjalnie przygotowanym regale wyeksponowałyśmy dla Was najciekawsze pozycje do czytania.

Zapraszamy do biblioteki!

GALERIA

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Zajęcia czytelnicze w klasach VII oraz VIII

Biblioteka
W dniach od 15 stycznia do 26 stycznia 2024 r. w klasach VII oraz VIII odbyły się zajęcia czytelnicze. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną pt. „Miej serce i patrzaj w serce!” nt. życia i twórczości Adama Mickiewicza oraz wysłuchała prelekcji pani Małgorzaty Niedźwiadek.
Serdecznie dziękujemy Uczniom i Nauczycielom za miłe spotkania.

Z racji zbliżających się walentynek zachęcamy do zapoznania się z muzycznymi interpretacjami Mickiewiczowskich wierszy: „Do * w sztambuch" (w wykonaniu sanah) oraz „Niepewność” (w aranżacji Marka Grechuty).

GALERIA

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Projekt edukacyjny

Klasy 4-8
Nauka w służbie kształtowania postaw patriotycznych młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych


Gdy myślimy o patriotyzmie, często przychodzą nam na myśl wielkie postacie, bitwy i chwile, które zmieniły bieg historii naszego kraju. Jednakże patriotyzm to nie tylko historia, to także wartości, które nosimy w sercach i które pragniemy przekazać młodemu pokoleniu.
Z ogromną radością gościliśmy w naszej Szkole projekt edukacyjny pod tytułem: "Nauka w służbie kształtowania postaw patriotycznych młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych" stworzony przez Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Bezpieczna Lubelszczyzna. Celem tego projektu było nie tylko edukowanie, ale też obudzenie w młodzieży uczuć patriotycznych poprzez połączenie tradycji z nowoczesnością, historii z technologią.
Nasi Goście przybliżyli uczniom sylwetkę elitarnych polskich jednostek wojskowych "Cichociemni". Pokazali również, że postawa patriotyczna może być wspierana przez osiągnięcia naukowe i rozwój technologiczny.
Warsztaty, które odbyły się w naszej Szkole w dniach 23-24 stycznia 2024r. łączyły tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzięki nim uczniowie nie tylko poznali podstawy terenoznawstwa czy zasady przetrwania, ale także zrozumieli procesy fizyko-chemiczne zachodzące podczas strzału czy podstawy balistyki. Co więcej, zdobyli praktyczne umiejętności, takie jak udzielanie pierwszej pomocy czy bezpieczne posługiwanie się bronią.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu: Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Anna Trochimowicz

Po nitce do kłębka

Klasy 1-326 stycznia uczniowie klasy 2 c i 3 a uczestniczyli w projekcji filmu "Detektywistyczne biuro Lassego i Mai" w DDK Węglin. Przed jego obejrzeniem animatorka poprosił młodych widzów, by zastanowili się nad następującymi zagadnieniami: Jak w filmie przedstawieni są dorośli i dzieci?, Co dorośli sądzą o dzieciach i ich miejscu w codziennym życiu?, Kto od kogo może się uczyć relacji społecznych?, Czy młody oznacza naiwny, a czy duży jest spostrzegawczy i mądry?
Scenariusz filmu dotyczył wątku kryminalnego, akcja rozgrywała się na stacji kolejowej i w pociągu. Funkcjonariusze porządku publicznego próbowali rozwikłać zagadkę zaginionych pieniędzy z sejfu. Ponadto, czy złapany konduktor to faktyczny złodziej?
Po obejrzeniu seansu rozpoczęła się dyskusja, która zgodnie z wydarzeniami na ekranie jasno pokazała, że mały jest sprytny, empatyczny, gotowy na przygodę i pomoc w imię przyjaźni i sprawiedliwości. Dorosły może, a nawet powinien współpracować z dzieckiem, a efekty okażą się zaskakujące. Z wielką stanowczością poddajemy pod wątpliwość stwierdzenie, że dzieci i ryby głosu nie mają.
Dorośli słuchajcie co mówią do was dzieci i bądźcie dla nich przykładem.


Galeria foto


Liliana Żołyniak-Maińska

Mistrzowska Królowa Śniegu

Klasy 1-3Tuż przed feriami zimowymi klasa 3a i 3b miały okazję wziąć udział we wspaniałym widowisku aktorsko-lalkarskim. Było nim przedstawienie: Królowa Śniegu w Teatrze Lalki i Aktora Ch. H. Andersena w Lublinie.
Spektakl wręcz zapierał dech w piersiach! Wspaniała, wspólna gra aktorów i lalek, scenografia, od której trudno było oderwać wzrok i rewelacyjna muzyka, naprawdę czynią to widowisko mistrzowskim. Nie wspominając o zaskakującej, zupełnie nieprzewidywalnej grze świateł. Dodatkowo samo przesłanie: prawdziwa przyjaźń i walka o nią, to jest to! To temat aktualny zawsze. Dzieciaki bardzo chętnie i z zaangażowaniem wpatrywały się w wydarzenia na scenie ukazujące losy bohaterów, a po spektaklu długo o nim dyskutowały.
Twórcom przedstawienia gratulujemy perfekcjonizmu jego wykonania, tymczasem nam samym udziału w tym naprawdę wartościowym wydarzeniu. Jeśli jeszcze nie widzieliście Królowej Śniegu w wykonaniu aktorów i lalek z Teatru CH. H. Andersena w Lublinie, to niewątpliwie to jest ten czas, by to nadrobić! Szczerze polecamy.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Warsztaty dietetyczne

Klasy 1-323 stycznia uczniowie klasy 1 b, 1 c i 2 c uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym zdrowego jedzenia. Warsztaty prowadziła pani Justyna Libera nauczyciel akademicki oraz studentki dietetyki Justyna i Amanda z Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzieciaki dowiedziały się, że najzdrowszym warzywem na świecie jest jarmuż, a potem szpinak. Uczniowie pod nadzorem opiekunów przygotowali przepyszny, zdrowy, zielony, warzywno - owocowy koktajl, a także kulki mocy bez cukru z migdałów, bananów i wiórek kokosowych. Nawet ci, co często marudzą przy jedzeniu byli zachwyceni smakiem tych deserów. Każdy z nas przepada za słodkościami. Właściwe dobranie produktów jakie daje nam natura może pozytywnie zaskoczyć nasze podniebienia. Pamiętajmy, że pyszne może być słodkie choć bez cukru. Zachęcamy do kulinarnych eksperymentów i zdrowia na talerzu.
Dziękujemy Pani Patrycji Kwiatosz za propozycję wspaniałych warsztatów.

Galeria foto


Liliana Żołyniak-Maińska

Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

Klasy 1-322 listopada nasi mistrzowie edukacji matematycznej z zapałem usiedli do testów przygotowanych przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Była to z kolei XXIX edycja i wcale niełatwa. Śmiałków w klasach 2 i 3 było aż 68! Brawo dla Was.
3 uczniów uzyskało wynik bardzo dobry - WIELKIE GRATULACJE!
Kinga Kuśmirek z klasy 2 e 6 miejsce w województwie
Karol Jakubczyk z klasy 2 b 9 miejsce w województwie
Jarosław Jargiełło z klasy 3 c 2 miejsce w województwie
Dziękujemy p. Agnieszce Kanar, p. Agnieszce Zglińskiej oraz p. Justynie Skubisz – Goral za pomoc w opiece nad uczniami podczas konkursu.

Galeria foto


Organizatorzy
Agnieszka Bonecka
Anna Kowalik
Izbela Kiryluk
Maria Lipa


Bezpieczne ferie

Klasy 4-8Tuż przed feriami uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą p. Sławomirem Smylem, w ramach zajęć z wychowania fizycznego wyruszyli na pobliską górkę, aby wykorzystać walory pięknej, bajkowej zimy.
Jazda m. in. na sankach czy ślizgach to świetna zabawa, zwłaszcza w tak dobrym i zgranym towarzystwie. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
-nie zjeżdżać z górki w pobliżu dróg, także tych rzadko uczęszczanych.
-nie doczepiać sanek do samochodu.
-nie chodzić po stoku górki, gdy inni z niej zjeżdżają, zachować bezpieczną odległość między zjeżdżającymi z górki.
-zjeżdżać na sankach twarzą do kierunku jazdy z nogami podniesionymi do góry.
-wybierać miejsca równo przysypane śniegiem, wolne od jakichkolwiek wystających ze śniegu przedmiotów.

Udanych i śnieżnych ferii!
-życzą uczniowie z klasy 6c wraz z Wychowawcą.

Sławomir Smyl

Zbiórka darów

Samorząd Uczniowski
Zbiórka darów


W styczniu odbyła się kolejna zbiórka na rzecz schroniska dla bezdomnych prowadzonego przez Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Najwięcej darów wpłynęło w dniu zabawy karnawałowej. Siatki i pudła pełne artykułów spożywczych i środków czystości zapakowaliśmy do samochodu i zawieźli do siedziby Bractwa przy ul. Zielonej.


Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swój wkład do zbiórki.

Bartosz Dutkowski
Samorząd Uczniowski

Moja pierwsza wizyta w bibliotece

Biblioteka
Jak co roku w naszej szkole, uczniowie klas pierwszych zaczynają swoją radosną przygodę czytelniczą od drugiego semestru. Od 15 do 23 stycznia 2024 r. przeprowadzone zostały lekcje pt. „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wypożyczać będą książki, poprzez zabawę zapoznały się z regulaminem biblioteki. Na koniec wręczono im karty czytelnika oraz książkę-upominek, którą pozyskaliśmy z Instytutu Książki. Po przeprowadzonej lekcji wszyscy uczniowie po raz pierwszy odwiedzili swoją bibliotekę, gdzie po zapoznaniu się ze zbiorami wypożyczyli książki :)

Joanna Gajos

GALERIA

Czytelnictwo w I semestrze

Biblioteka

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu
na najlepszego czytelnika i najlepiej czytającą klasę
po I semestrze roku szkolnego 2023/2024.
Rywalizacja trwa do czerwca.
Zachęcamy do wypożyczania!


Nauczyciele bibliotekarze SP 50
Wygenerowano w sekund: 0.04
11,996,418 unikalne wizyty