Błędne Skały i nie tylko

Klasy 4-8Spacer uliczkami przepięknego Wrocławia, też ścieżkami wrocławskiego zoo, labiryntami wśród Błędnych Skał, wizyta w kaplicy ze ścianami wyścielonymi ludzkimi czaszkami, wędrówki wśród skał w kształcie zwierząt, odwiedzenie skalnego nieba i piekiełka - to tylko niektóre aktrakcje, jakie mieli uczniowie klas 7e, 7h, 8e - uczestnicy czterodniowego wyjazdu w góry.
Brzmi ciekawie, prawda?
Sprawdźcie sami w rozwinięciu, galerii i na filmikach, jak było.
Na pewno niejeden z czytających i oglądających relację z tego wyjazdu, skusi się na wyprawę w tamtym kierunku w czasie nadchodzących wakacji. Naprawdę warto!
Zapraszamy.

Kadry z wycieczki

Wspomnienia z wyjazdu

W innej kaplicy

Wspomnień cd

Akcja dla Hospicjum

WolontariatInformujemy, że akcja zbierania datków dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zakończyła się. Wspólnymi siłami udało nam się przekazać aż 731,48 zł na ten szczytny cel.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Jesteście Wielcy!

Organizator konkursu Anna Góra

Dzień Dziecka w IPN

Newsy

Uczniowie klasy 3 a i 4 e Dzień Dzieck a świętowali w Instytucie Pamięci Narodowej. Mogli na własne oczy obejrzeć broń szlachty polskiej z XVII wieku, ubiór partyzanta, czy mundur żołnierza II Rzeczpospolitej. Podczas aktywności artystycznej uczestniczyli w warsztatach rysowania komiksu i malowania muralu. W sali konferencyjnej oglądali wiekowe bajki i zabawki z PRL. Pod okiem harcerzy poznali szereg zabaw, które wywołały lawinę radości i śmiechu.
Mieli także swoje przysłowiowe "5 minut" w Panoramie Lubelskiej, gdzie razem z panią wicedyrektor odpowiadali na pytania dziennikarzy. Wypowiedzi można zobaczyć w PANORAMIE LUBELSKIEJ od 10 minuty.

Uczniowie pełni wrażeń chcą podziękować za zaproszenie do IPN'u oraz za opiekę pani wicedyrektor Marcie Martyniuk, pani Annie Trzos-Mularczyk oraz wychowawcom: pani Lilianie Żołyniak-Maińskiej i pani Katarzynie Dziechcierewicz.
Dzień Dziecka był super!!!

ZDJĘCIA KL. 3A
ZDJĘCIA KL. 4E
Liliana Żołyniak-Maińska

Konkurs szkolny "Mistrz języka niemieckiego"

DEUTSCH PLUSChcesz być mistrzem? Może chcesz się sprawdzić? Jesteś niezły z języka Goethego? A może chcesz poprawić ocenę z języka niemieckiego, dostać pochwałę lub dobą ocenę z przedmiotu za udział w konkursie? To wszystko jest możliwe, jeśli jesteś uczniem klasy 7 lub 8 i weźmiesz udział w szkolnym konkursie językowym:

"MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO"

Konkurs odbędzie się w dniu 08.06.2022 r. (środa) w sali nr 18 o godz. 14.05 i będzie miał formułę testu jednokrotnego wyboru. Prosimy o zgłoszenia do nauczycieli języka niemieckiego.
Powodzenia!

Halina Nowicka

Fangen, Verstecken - w co się bawią dzieci w Niemczech?

DEUTSCH PLUSFangen (berek), Verstecken (zabawa w chowanego) czy Seilspringen (skakanie na skakance) to bardzo popularne zabawy w Niemczech i Polsce, które towarzyszą dzieciom na co dzień.
Realizując ostatnie zadanie w ramach projektu „Europa i ja” nasi podopieczni z filii świetlicy bawiąc się w grupach w zabawy popularne w Niemczech utrwalali wiedzę o tym kraju.
Nie zabrakło TWISTERA, podczas którego dzieci przypomniały sobie podstawowe kolory blau, rot, rot, grün, gelb oraz wyrażenia rechte / linke Hand i rechter / linker Fuß.
Układający z puzzli „Deutschland – puzzle” mapę Niemiec utrwalali nazwy największych niemieckich miast i atrakcji.

Grający w „Memo – Spiel” poznali podczas zabawy słownictwo dotyczące wakacji.
Okazało się, że nie wszyscy znali grę w karty „Schwarzer Peter” (Czarny Piotruś) i z entuzjazmem nauczyli się jej zasad.
Było dużo śmiechu i zabawy. Zajęcia sprawiły dzieciom wielką przyjemność.

12 ławeczek i 12 kłódek

Klasy 1-31 czerwca klasa 1 c w ramach obchodów Dnia Dziecka uczestniczyła we wspaniałej wycieczce pełnej przygód i wyzwań.
Miejscem, w którym miały one wszystkie miejsce była oczywiście niezawodna Kraina rumianku.

Dzieciaki uczestniczyły w dwóch warsztatach: Dawne zajęcia domowe i Słodkie kukiełki. Rozstrzygnijmy, który był atrakcyjniejszy? I co wydarzyło się dalej?
Zajrzyjcie do galerii, a może będzie łatwiej znaleźć odpowiedzi.

Maria Lipa

Niezapomniany dzień

Klasy 1-3Najweselsze, najsłodsze święto w roku, czyli Dzień Dziecka przybrał w naszej szkole przeróżne oblicza. Z całą pewnością nikt o nim nie zapomniał ani go nie zbagatelizował. Był dzień planszówek (1b), wyjazd do Krainy rumianku (1c), klasowa wyprawa na lody i piknik z wywrotką, i bańkami w roli głównej (1a), wioska indiańska (1d). W każdej klasie było miło, kolorowo, z uśmiechami i głośnym śmiechem. I o to chodziło, by było pięknie, bajecznie, bo jak mawiał Andersen: życie każdego z nas jest baśnią napisaną ręką samego Boga. Były też dyplomy wspaniałego dzieciaka oraz drobne upominki, a nawet wspólna pizza. Są tacy szczęściarze, u których nastąpi jeszcze ciąg dalszy świętowania. Kto to taki? Przekonacie się niebawem…

MOJE MARZENIE

Bądź dzieckiem jak najdłużej,
Jak dziecko baw się, śmiej,
I kochaj tak jak dziecko,
I serce dziecka zawsze miej!

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac przygotowanych przez uczniów klasy 1c oraz 1d pt. "MOJE MARZENIE - PAINTEM I PASTELĄ MALOWANE"

Wiesław Bednarczyk

ODDAJ KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI PRZED WAKACJAMI!

BibliotekaOd dnia 8 czerwca 2022 r. nie wypożyczamy książek do domu. Przyjmowane są jedynie zwroty.

Prosimy czytelników o oddanie wypożyczonych książek i czasopism do dnia 20 czerwca 2022 r.

bibliotekarze SP 50

ŚWIETLIK

WYNIKI XV EDYCJI
OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji najlepsze wyniki uzyskali:

Laureat: Niezgoda Aleksandra 5e
Wyróżnienia:
Godlewski Ignacy 4c
Wallner Marcin 4c
Misztal Alicja 5a
Chróścik Kacper 5c
Karczmarczyk Łucja 5e
Misztal Julia 7g
Pelic Szymon 7g
Rodak Olgierd 7g
Tokarski Marcel 7g
Wierzbicki Jakub 7g
Godlewska Hanna 8c
Jabłoniec Julia 8c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Renata Błaszczyk
Sylwia Moskal