Gimnazjum nr 24 w Lublinie

Lepsza Szkoła

mgr Iwona Wąsik

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18
22 czerwca 2018 r. (piątek)

CZYTAJ HARMONOGRAM

KANGUR MATEMATYCZNY

Osiągnięcia uczniów w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2018

KADET KL.II GIMNAZJUM
WYRÓŻNIENIA: Smolarz Maciej, Dżaman Małgorzata, Łukasiuk Jakub

JUNIOR KL.III GIMNAZJUM
WYRÓŻNIENIA: Stańczyk Jakub, Polański Adam, Klimczak Kacper

Triathlon

TRIATHLON KIDS SP50 – TRZECIA EDYCJA

13 czerwca 2018r - klasy „O”-III
14 czerwca 2018r - klasy IV-VI
15 czerwca 2018r – klasy VII – II i III gimnazjum

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Program minutowy 13.06.2018r. Program minutowy 14.06.2018r. Program minutowy 15.06.2018r.

POZWOLENIE RODZICÓW

Rajd po Roztoczu

II Rajd Klubu Młodych „Cogito” po Roztoczu

4 czerwca br. tuż po godzinie 7.00 młodzież gimnazjalna naszej Szkoły wraz z opiekunami (p. wicedyrektor Marta Martyniuk, p. Ewa Ryba, p. Anna Trzos-Mularczyk) oraz p. Mariuszem Łazorczykiem (pracującym obecnie w IX LO w Lublinie) i grupą jego uczniów wyruszyła w II Rajd Klubu „Cogito” po Roztoczu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

FANTAZJA

MuzykaBardzo nam miło poinformować o sukcesie szkolnego chóru FANTAZJA.
Podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2018 chór naszej Szkoły pod dyrekcją pani Beaty Tokarczyk zdobył drugie miejsce - "Srebrne Pasmo".

Podczas przesłuchań konkursowych 26 maja 2018r. chóry z regionu lubelskiego miały zaprezentować 10 min popis wokalny - ćwiczenie N.Vaccaia, wielogłosowy utwór obowiązkowy i dwa utwory dowolne.

Chórzyści z naszej szkoły bardzo dobrze wypadli podczas przesłuchań konkursowych i bez problemu poradzili sobie z repertuarem.

Beata Tokarczyk

OIG

NewsyW zakończonych 20 maja 2018r. w Gdyni zawodach finałowych Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów uczeń klasy IIIF Krzysztof Borowski uzyskał tytuł laureata.

Laureaci i finaliści zawodów indywidualnych Olimpiady przyjmowani są do wybranej przez nich publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Henryk Kawka

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!!

WolontariatDnia 13 maja 2018r. odbyła się jedna z największych imprez sportowym w Lublinie - 6 Maraton Lubelski na dystansie 42 km oraz 3 Bieg Koziołka na dystansie 15 km . Nasi Kochani Wolontariusze z SP 50 w Lublinie uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji tego wielkiego wydarzenia. Pilnie pracowali w obsłudze biura zawodów na stadionie lekkoatletycznym, jak również pomagali maratończykom nad zalewem Zemborzyckim na trasie biegu 17 i 30 kilometrze. Ich zadaniem była pomoc
przy punkcie z wodą, napojami izotonicznymi, czekoladą, dopingiem i schłodzeniem zawodników :)
Maraton ukończyło 571 osób. WIELKIE GRATULACJE dla zawodników i tak potrzebnych wolontariuszy !!!

Wolontariusze SP 50:

- BARTOSZ ADAMEK
- KAMIL GRZYBOWSKI
- ADRIAN KUSZNERUK

Zapraszam wolontariuszy do pomocy przy ostatnim biegu " Chęć na Pięć " , który odbędzie się 10 czerwca 2018r.

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

KONKURS WIEDZY O POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII

Uczniów VII klasy szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wiedzy. Przebiegnie on w dwóch etapach.

1. etap to test składający się z pytań zamkniętych i otwartych dotyczących kultury, historii i sztuki Polski oraz Wielkiej Brytanii. Odbędzie się on w czwartek 24 maja o godz. 12.15.

2. etap to część ustna, podczas której trzeba będzie rozpoznać obiekty, postacie, sytuacje przedstawione na zdjęciach, związane z kulturą obu krajów. Osoby, które zakwalifikują się do 2. etapu, zostaną poinformowane o terminie drugiej części konkursu.

Na najlepszych uczestników konkursu czekają nagrody!

Prosimy, zgłaszajcie się do 21 maja do p. Lusine Grigoryan-Górskiej, p. Magdaleny Migdał-Jarosz lub p. Justyny Kierepki.