Gimnazjum nr 24 w Lublinie

Uwaga!
Zmiany terminów konsultacji nauczycieli Gimnazjum nr 24 w Lublinie

Laureaci Konkursu Języka Niemieckiego KO

NiemieckiNasi uczniowie odnieśli sukces w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego Lubelskiego Kuratora Oświaty. Natalia Matyka z klasy 3 a oraz Jakub Stańczyk z klasy 2 b zostali laureatami tego konkursu.
Wielkie gratulacje !

SUKCES WYWALCZONY PIÓREM

HumaniściFilip Ladorucki z klasy I e otrzymał tytuł laureata XIII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W tym roku młodzi adepci literatury pisali teksty związane z tematem „Odwaga i rozwaga”. Filipa do konkursu przygotowała pani Jolanta Migdał.

Poniżej prezentujemy fragmenty nagrodzonej pracy.

Namowa

Mam na imię Filip i chodzę do pierwszej klasy gimnazjum. Historia, którą chcę opowiedzieć, miała miejsce w moim rodzinnym mieście Lublinie podczas roku szkolnego. Może nie uwierzycie, ale to nie był sen. To był wrześniowy poniedziałek-ulewny i deszczowy (...) Trafiłem do zupełnie nowej klasy i znałem tam tylko jednego chłopaka-Franka. Później poznałem jeszcze kilka dziewczyn i chłopców (...) Rano nie wiedziałem jeszcze, co się wydarzy tego dnia (...)

Sukces w Festiwalu Kolęd Niemieckich III LO im. Unii Lubelskiej

NiemieckiUczennice naszego gimnazjum odniosły sukces w Festiwalu Kolęd Niemieckich "Die kleinste Liebe brachte das größte Glück" w III LO im. Unii Lubelskiej. Paulina Trykacz z kl. 2 a zajęła II miejsce za wykonanie "Fröhliche Weihnacht überall". Dorota Skomorowska, Natalia Oleszczyńska i Katarzyna Niezgoda z kl. 3 f zajęły III miejsce za utwór "Oh du fröhliche". Na festiwalu wystąpiły również Julia Woźniak z kl. 1 e i Gabriela Wysocka z kl. 2 a.

SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM

HumaniściPaulinę Iwan z klasy III b wyróżniono w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej. Uczennica została doceniona za piękną interpretację wierszy ks. Alfreda Wierzbickiego oraz Anny Kamieńskiej. Gratulujemy sukcesu!

"Małżeństwo" Anna Kamieńska

Że tak im było dane
zestarzeć się jak świątkom przy drodze
tak samo spróchniali
tak samo
poorani mrozem i zawieją (...)

Że tak ich wysłuchano
aby to on
czerwone jabłko niósł jej do szpitala
i ukląkł w jej ostatniej łzie

Kolejna odsłona Projektu KIDSPEAK

Angielski
Nowy rok rozpoczęliśmy z angielskim przytupem! W tym tygodniu gościła u nas w szkole studentka z Egiptu - wolontariuszka międzynarodowego programu KIDSPEAK PROJECT. Przez cały tydzień opowiadała ona na lekcjach angielskiego o swoim kraju. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Egipcie, jego kulturze i religii. Słuchali egipskiej muzyki, uczyli się egipskiego tańca,a przede wszystkim ćwiczyli język angielski.

Opiekunem projektu w naszej szkole jest Pani Anna Góra.

Konkurs j. niemieckiego "Deutschfreund" rozstrzygnięty!

NiemieckiUczniowie naszego gimnazjum odnieśli sukces w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund" zorganizowanego przez Łowcy Talentów JERSZ.

Laureatem konkursu został uczeń klasy 2 b Jakub Stańczyk. Natomiast uczennice Natalia Matyka z kl. 3 a, Magdalena Bulenda z kl. 3 b uzyskały bardzo dobry wynik w konkursie . Natomiast Gabriela Szypuła z kl. 3 c uzyskała dyplom za dobry wynik w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach języka niemieckiego!

WYNIKI OLIMPUSA MITOLOGICZNEGO

HumaniściPrzedstawiamy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej "OLIMPUS". Laureatami konkursu zostali:
Jakub Słupski
Dorota Skomorowska