Gimnazjum nr 24 w Lublinie

wicedyrektor do spraw klas IV, VII SP
oraz III gimnazjalnych

Zbiórka darów

Samorząd UczniowskiW imieniu Samorządu Uczniowskiego uprzejmie informujemy, że w naszej szkole prowadzona jest zbiórka na rzecz Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

W codziennej opiece niezbędną są środki pielęgnacyjne i higieniczne:
pieluszki w każdym rozmiarze, podkłady, mokre chusteczki, dobrej jakości emolienty. Prowadzimy również zbiórkę zabawek i maskotek z prośbą, aby były nowe (czyste, uprane) ze względu na stan zdrowia dzieci będących pod opieką Hospicjum. Zmniejsza to ryzyko dodatkowych infekcji, na które narażeni są mali Podopieczni Hospicjum.

Dziękujemy za wszelką pomoc już okazaną przez uczniów naszej szkoły i prosimy jeszcze o aktywne wsparcie.
Akcja trwa do 19 marca.

Samorząd Uczniowski klas starszych
Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
– Prymasa Tysiąclecia
z oddziałami gimnazjalnymi

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!

WolontariatW niedzielę 3 marca 2019 roku 10 Wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczyło w organizacji VII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Uczniowie pomagali w biurze zawodów oraz tym razem rozstawieni byli po całej trasie biegu. Zadaniem ich było czuwać nad bezpieczeństwem biegaczy, wskazanie prawidłowej trasy oraz dopingowanie ich podczas biegu. Cały bieg odbył się w Ogrodzie Saskim na dwóch dystansach: 1963 m i 5889 m.
Celem biegu było oddanie hołdu pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Wolontariusze SP50 w Lublin:
1. KINGA BARANOWSKA
2. ALICJA PYCH
3. KATARZYNA TYMIŃSKA
4. JAN WARYCH
5. BARBARA NIEZGODA
6. MAKSYMILIAN ARASZKIEWICZ
7. MARTYNA TUSTANOWSKA
8. MICHAŁ GROMEK
9. MATEUSZ RADKO
10. MICHAŁ SOBOTA

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom !!!

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

Najlepsi geografowie w województwie

Najlepsi geografowie w województwie

Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły uzyskało najwyższe lokaty w wojewódzkim etapie Konkursu Geograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Filip Ladorucki z klasy 3 e zajął pierwsze miejsce, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Ania Domańska, również z klasy 3 e, zajęła drugie miejsce tracąc tylko jeden punkt do lidera.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Renata Furtak

Wieczór Gier Planszowych

Uczniów klas 7, 8 i gimnazjum zapraszamy na
Wieczór Gier Planszowych
w najbliższy piątek 15 marca w godzinach 18:30-21:00
(sale i korytarz 1 piętro gimnazjum). Obowiązuje pisemna zgoda rodziców.
Zachęcamy, aby przyjść ze znajomi z klasy oraz przynieść ulubione gry.

Podczas wieczoru będziemy zbierać używane, niezniszczone, kompletne gry i puzzle dla dzieci, które przekażemy oddziałowi dziecięcemu szpitala przy Al. Kraśnickiej.

Klub Młodych Cogito

Kraj Kwitnącej Wiśni

Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni

Pagoda, kimono, sushi, Ryōyū Kobayashi – to pierwsze skojarzenia z Japonią naszych uczniów.
Skojarzenia te poszerzyła s. Maryla Spychalska ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, która w poniedziałek 4 marca odwiedziła naszą Szkołę. S. Maryla przez 17 lat przebywała na misjach w Japonii.

Paweł Sokołowski

KONKURS

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły do wzięcia udziału w szkolno-parafialnym konkursie plastycznym
MĘKA - ŚMIERĆ - ZMARTWYCHWSTANIE JEZUSA CHRYSTUSA
w oczach dzieci i młodzieży.

Termin zgłaszania prac: do końca marca 2019 r.
Wręczenie nagród: 14 kwietnia 2019 r. (po mszy św. dla dzieci).
Wszelkie informacje dostępne w regulaminie.

s. Joanna Szcześniak

Rada Rodziców

Rada Rodziców SP 50 zaprasza na spotkanie z psychologiem ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Lublinie.
Temat: "Rodzic pierwszym doradcą zawodowym dziecka"
Termin: czwartek 07 marca 2019 r. godzina 17:00
Miejsce: SP 50, I piętro, korytarz w skrzydle gimnazjum
Dla kogo: dla wszystkich chętnych, a szczególnie dla rodziców uczniów z klas 7, 8 i 3 gimnazjum.

Katarzyna Łukasiuk
Rada Rodziców SP 50