Pokazy fizyki

NewsyW dniach 13,14 i16 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach fizycznych organizowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego w Instytucie Fizyki UMCS. Cieszyły się one dużym zainteresowanie.

Młodzież mogła obserwować i uczestniczyć w doświadczeniach dotyczących prądu elektrycznego i rezonansu. Zaprezentowano szereg doświadczeń przydatnych do opanowania wiadomości związanych z polem elektrycznym i elektromagnetycznym. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła fizyka latania. Młodzież miała okazje poznać mechanizm latania samolotu oraz zapoznać się z nieznanymi zagadnieniami prezentowanymi w sposób przystępny. Cenne były doświadczenia z promieniotwórczości, których nie można wykonać w warunkach szkolnych.