Ślubowanie

Ślubujemy!

Kochać Ojczyznę i szanować symbole narodowe. Dbać o wszechstronny rozwój własnej osobowości. Godnie reprezentować szkołę na zewnątrz, tworząc wzorowy wizerunek ucznia Gimnazjum nr 24.(...)

14 października 2011 roku w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Stali się pełnoprawnymi członkami społeczności gimnazjalnej. W czasie akademii obecni byli: Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele oraz delegacje klas II i III. Część artystyczną przygotowała klasa Ie, recytowano wiersze skierowane do koleżanek i kolegów klas pierwszych. Chór szkolny uświetnił spotkanie pięknymi piosenkami. Uczniowie pamiętali o wszystkich nauczycielach, którym podziękowali za przekazywaną wiedzę, złożyli życzenia i zadedykowali piosenki. Do życzeń dołączyli się także Rodzice, wyrażając wdzięczność za trud i wysiłek związany z edukacją młodzieży. Rodzice uczniów klas pierwszych przygotowali dla kadry pedagogicznej słodką niespodziankę - tort w kształcie otwartej księgi.
Uroczystość zakończyła się zabawnym skeczem pt. "Marzenia do spełnienia, czyli o rozgoryczonej nauczycielce".

Z okazji ślubowania pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, a następnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy, z pewnością, będziemy długo pamiętać dzień naszego ślubowania.