Dzień Papieski

NewsySpołeczność naszej szkoły bardzo cieszy się błogosławionym Janem Pawłem II i dn. 20 października 2011 roku. po raz kolejny przeżywała apel papieski.
Jesteśmy dumni z Bożego człowieka, Polaka, który jako następca św. Piotra prowadził cały Kościół do Boga. To czego nas uczył przykładem swego życia jest fenomenalne i nieocenione. Dlatego chcemy o Nim pamiętać i zaszczepiać w sercach młodych Polaków pamięć o tak wspaniałym człowieku, by mogli się uczyć pięknego życia. W tym roku zgodnie z hasłem XI Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”, przypatrywaliśmy się jak Papież z Polski się modlił.
Co to jest modlitwa, jak gimnazjalista może się modlić i co robić by rozmowa z Bogiem była owocna i zadowalająca? Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć przytaczając słowa bł. Karola Wojtyły i ukazując Jego sposoby modlenia się. Ten apel papieski był czasem zadumy poprzez śpiew, scenkę tematyczną i świadectwo gimnazjalistki o swej modlitwie. Na koniec uczestnicy otrzymali koronkę różańca – modlitwy umiłowanej przez Papieża – z prośbą o jak najczęstsze kontaktowanie się z Niebem we wszystkich sprawach.
Apel powstał przy współpracy katechetów z naszego Gimnazjum, p. Anety Stanuch (dekoracja) i p. Zbyszka Sochaja (nagłośnienie). Piękny śpiew i gra scholi (nasi gimnazjaliści) pod kierownictwem s. Magdaleny, ks. Szymon przygotował prezentację multimedialną a ks. Mariusz przygotował scenariusz i młodzież gimnazjalną która recytowała teksty. Wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie apelu, jak również odbiorcom serdecznie dziękujemy. Jednocześnie życzymy sobie jak najlepszego orędownictwa bł. Jana Pawła II w sprawach całej naszej szkoły.

Ks. Mariusz Kruk