60. edycja międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa"

Niemiecki
60. jubileuszowa edycja międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa"

W czerwcu br. Anastazja Czapkowicz z kl. 2 b uczestniczyła pod opieką nauczycielki j. niemieckiego Iwony Rzymowskiej - Hołysz w wycieczce dla laureatów konkursu "Begegnung mit Osteuropa"do Münster w Niemczech. Wycieczka miała charakter międzynarodowego spotkania młodzieży, w którym wzięli udział nagrodzeni uczniowie z krajów Europy Środkowo - Wschodniej (Czechy, Polska, Ukraina, Białoruś, Rumunia, Łotwa, Słowenia).

Podczas pobytu w Münster młodzież miała okazję poznać się bliżej, wymienić doświadczenia w pracy nad projektami oraz miło spędzić czas uczestnicząc w ciekawym programie (wycieczka statkiem "Solaris" po jeziorze Aa, zwiedzanie miasta w towarzystwie wędrownego kupca Kiepenkerl, wycieczka do parku filmowego Movie Park do Bottrop - Kirchellen, musical "Dirty Dancing" w teatrze Mertonom - Theater w Oberhausen).
Najważniejszym dniem międzynarodowego spotkania młodzieży była uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu z Nadrenii - Westfalii oraz Europy Środkowo - Wschodniej w Neukirchen - Vluyn z udziałem lokalnych władz i organizatorów konkursu.

Zapraszamy do udziału w w tegorocznej edycji konkursu. Informacji na temat projektów udzielają panie Halina Nowicka, Agnieszka Lenarczyk, Iwona Rzymowska - Hołysz i Iwona Wąsik.

Termin nadsyłania prac upływa dnia 31. stycznia 2013 r.