"ŻYJESZ I JESTEŚ METEOREM" - 110. ROCZNICA URODZIN CZECHOWICZA

BibliotekaZ okazji obchodów 110. rocznicy urodzin Józefa Czechowicza 22 marca w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza pt. "Żyjesz i jesteś meteorem". Wzięło w nim udział 20 uczestników.
Recytatorów oceniało niezależne jury w składzie: pani Aleksandra Bednarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, pani Jadwiga Mączka oraz pani Anna Czapska z naszej biblioteki szkolnej, pan Marcin Szostek z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Lublinie oraz pan Mateusz Nowak z Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin" - przewodniczący komisji.
Wśród prezentowanej poezji znalazły się utwory upamiętniające rodzinne miasto poety - Lublin, ale również wiersze będące zapisem katastroficznych przeczuć wielkiego poety. Nagrody za najpiękniejsze wykonania otrzymali: Magdalena Skomorowska z kl. I a (I m-ce), Hubert Iskra z kl. I d (II m-ce) oraz Elżbieta Gabryel z kl. III b i Weronika Misztal z kl. I b (III m-ce). Jurorzy przyznali również 4 wyróżnienia: Ewelina Dmochowska z kl. II d, Antonina Krawczyk z kl. II d, Emilia Machowska z kl. I d oraz Anna Sidorowicz z kl. III f.
Największe uznanie publiczności zdobyła Elżbieta Gabryel z kl. III b za wzruszającą interpretację wiersza "O matce".
W przerwie konkursu wystąpili uczniowie kl. III d, którzy zaprezentowali scenkę mitologiczną pt. "Sąd Parysa".
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

Justyna Kierepka
Justyna Skubisz