Tragedia Narodowa

Newsy

10 kwietnia 2010 roku dokładnie w 70 lat po wielkiej tragedii, jaka spotkała naród i elity polskie nieopodal miejsca kaźni polskich oficerów, Polskę dotknęła kolejna tragedia. Tragedia niespodziewana, niewyobrażalna, trudna do objęcia ludzkim umysłem. Zginął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką. Zginęli parlamentarzyści, urzędnicy państwowi, biskupi, generałowie, członkowie rodzin katyńskich. Nasza Ojczyzna poniosła niepowetowaną stratę.

Składam hołd i ogromną cześć tym, których osobiście nie znałem, ale także temu, który ujął mnie swoją dobrocią i skromnością Ks. Ryszardowi Rumiankowi, Rektorowi Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Jako dyrektor szkoły noszącej imię Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w imieniu swoim, pracowników szkoły i uczniów składam rodzinom zmarłych, wszystkim bliskim, przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia i żalu, łącząc się z nimi w bólu po utracie najbliższych.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
mgr Ryszard Pawka