Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

NewsyUroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

W dniu 24 maja 2013 roku odbyła się wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych. W uroczystości udział wzięli laureaci konkursów przedmiotowych, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Wśród przybyłych gości znaleźli się: prof. dr hab. Krzysztof Narecki prorektor ds. studenckich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pani Jolanta Szołno - Koguc Wojewoda Lubelski, prorektorzy lubelskich uczelni, przedstawiciele władz samorządowych, Kurii Metropolitalnej w Lublinie, związków zawodowych i instytucji pożytku publicznego. Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty wręczył laureatom nagrody książkowe, a nauczycielom i dyrektorom szkół pisemne podziękowania. W roku szkolnym 2012/2013, oprócz innych form współzawodnictwa uczniów, zorganizowano 17 konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz Konkurs Papieski. W etapie szkolnym konkursów przedmiotowych uczestniczyło ponad 37 500 uczniów, a 540 uzyskało tytuły laureatów (156 w szkołach podstawowych i 394 w gimnazjach). Gala została zorganizowana w miejscu szczególnym - w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stanowiącą wspaniałą oprawę dla uroczystości, której celem było uhonorowanie laureatów konkursów.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie - laureaci konkursów: matematycznego, geograficznego, języka angielskiego, języka niemieckiego oraz języka hiszpańskiego.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczniom, nauczycielom przygotowującym do konkursu oraz rodzicom.

News opracowany na podstawie informacji zamieszczonych na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie.