Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania

Newsy21 marca w naszym Gimnazjum po raz pierwszy zorganizowano Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania. Oprawę graficzną i "kulinarną" przygotowali uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Głównym prelegentem była pani mgr inż Joanna Smarzak – Koordynator Zespołu Dietetyków w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Serdecznie dziękujemy pani dietetyk, której wystąpienia wysłuchali uczniowie klas drugich i pierwszych. Trzecioklasiści jako współorganizatorzy częstowali wszystkich zdrową żywnością zachęcając także do zdrowego trybu życia. Pani Joanna Smarzak podczas prelekcji zwróciła uwagę na konieczność świadomego traktowania przez uczniów kwestii odpowiedniej diety i regularnego spożywania posiłków.

Dziękując za uczestnictwo i pomoc wszystkim zainteresowanym szczególne słowa podziękowania chcemy złożyć na ręce pana dyrektora Ryszarda Pawki i pani wicedyrektor Marzeny Łuszczyńskiej-Tytłak za wspieranie akcji, a także dopingowanie organizatorów zarówno w trakcie przygotowań jak i w dniu organizacji wydarzenia. Dziękujemy wszystkim nauczycielom sprawującym pieczę nad słuchaczami podczas prelekcji pani dietetyk. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim uczniom klas trzecich zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie wydarzenia. Słowa podziękowania chcemy skierować do pana Krzysztofa Brogowskiego ze Stowarzyszenia "7" za zaangażowanie oraz aktywne wsparcie inicjatywy organizacji pierwszej edycji Szkolnego Dnia Zdrowego Odżywiania.