"Jan Paweł II - Odwaga świętości"

Newsy
Dnia 20 października 2010 roku społeczność naszego Gimnazjum przeżywała Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Odwaga świętości". Z inicjatywy członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży "Gaudete in Dominum", działającego przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, którego członkami są między innymi uczniowie naszego Gimnazjum razem z zespołem wokalno-instrumentalnym "Engaddi", pod opieką ks. Mariusza Kruka, odbył się w naszej szkole Apel Papieski z okazji X Dnia Papieskiego w Polsce. Dyrekcja naszej szkoły, wszyscy nauczyciele i uczniowie Gimnazjum jak również uczniowie klas 6. Szkoły Podstawowej, zgromadzili się na 4-tej godz. lekcyjnej w głównym holu szkoły, aby uczestniczyć w montażu słowno-muzycznym, w którym staraliśmy się pokazać odwagę świętości Jana Pawła II. Był to czas posłuchania o tym, czym jest świętość i jak każdy z nas może do niej dążyć. Zobaczyliśmy, że Papież Polak każdego dnia odważnie świadczył o tym, że świętość jest możliwa i że jest naszym powołaniem. Podczas apelu również śpiewaliśmy o świętości i modliliśmy się o odwagę bycia świętymi na co dzień; w szkole, w domu, w relacjach z drugim człowiekiem.

Ks. Mariusz Kruk